Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan illik viselkedni...

Jánosgazda kérdése:

Hogyan illik viselkedni egyoldalú tegezésnél (csendőrpertu)?

Figyelt kérdés

22 éves férfi vagyok. Ha egy idős ember (mondjuk 50-60+) letegez úgy, hogy nem ismerjük egymást, akkor bunkóság-e rögtön visszategezni?

Azoknál az időseknél, akiket gyerekkorom óta ismerek, elfogadom az egyoldalú tegeződést, de pl. mit csinálnátok, ha a párotok szülei (50-60 éves) elvárják a magázódást, de ők letegeznek?

Köszönöm a szíves válaszokat!



2020. jún. 7. 01:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Kérdezz vissza: "Akkor tegeződünk?".

Én nem tudom elviselni az ilyet, tiszta vizet öntenék a pohárba.

2020. jún. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9%

Én azt se tudom, hogy honnan jött ez a tegeződés neg magázódás.

Egyik nyelvben sincs ilyen. Ez egy nagy, sajátos baromság. Én megmondanám az ilyennek, hogy te csak örüljél ennyi idősen ha beszélhetsz trotyli.

2020. jún. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Németben is van magázódás.
2020. jún. 7. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Kérdezz rá, hogy tegeződhettek-e. Ha meg azt mondja, hogy nem, akkor ugyanaz a szisztéma, mint általános iskolában meg középiskolában a tanárokkal.
2020. jún. 7. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
2, német, holland nyelvekben is van... sőt az angolban is van
2020. jún. 7. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
16%
az angolok tegezik egymást
2020. jún. 7. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
6: Téves. Van a hivatalos angol, amit azokon a csatornákon használnak, ahol mi a magázást, és van a hétköznapi angol. A királyi család tagjaival és hivatalos személyekkel csak ezzel a hivatalos angollal lehet társalogni, amit külön meg kell tanulni.
2020. jún. 7. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

Én is úgy tudom, hogy az angolban mindenki magáz mindenkit :) és a tegező forma kopott ki náluk... Szóval gyakorlatilag mindegy...



Az illemszabályok szerint egy idős embertől elfogadható, hogy egyoldalúan tegezzen. Szerintem a szülők kérdése pont ilyen.


Más esetben ha én magázódok és letegeznek, akkor azt tegezésre való kérésnek veszem és visszategezek.


Amúgy a legkevesebb tanárommal, aki a mentorom és kollégám, magázódunk kölcsönösen, pedig nagyon közvetlen a viszonyunk.

Nekem ezzel nincs gondom, de az emberek feszengenek tőle sokszor.

2020. jún. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

tegezd vissza. az hogy bunkó, nem baj, majd megsértődik, aztán vagy átgondolja, vagy úgy marad.

olvasd el esetleg görög ibolya könyveit, ő sokat ír tegeződés-magázódás témáról, és vannak példái is, hogy lehet az ilyeneket helyretenni.

2020. jún. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Erre 2 megoldás van: vagy visszategezni, vagy ha erre nem hajlandó, megkérni, hogy inkább ő is magázzon. Ha egyiket sem akarja az illető, akkor meg nem kell vele szóba állni.
2020. jún. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!