Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egy kocsmáros beleszólhat egy...

Egy kocsmáros beleszólhat egy ott fogyasztó embernek a fogyasztásába?

Figyelt kérdés
Senkinek nem szólt még a kocsmáros, csak nekem. Lehet az életkorom miatt (18) és oktatni kezdett, hogy ennyi idősen nem kéne meginnom 9 fröccsöt, meg hogy nem kellene utána még visszajönni inni, stb... Kb úgy kellett kimenekülnöm a kocsmából, aztán egy ideje nem szól semmit, pedig ugyanennyit iszom. Én úgy tudom, hogy csak akkor szólhat a kocsmáros, ha az illető holtrészeg és hőbölög, nem fizet rendesen, stb. Nálam egyik sem volt, csak furcsán nézte, hogy kicsit többet iszok az öregeknél. Van joga szólni?
2020. jún. 9. 08:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%
Vannak még normális kocsmárosok.
2020. jún. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%
egyébként bele
2020. jún. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
78%

Én inkább amiatt aggódnék, hogy alkesz vagyok, és elbaxom az életem, de te tudod.

Valaki ha másra nem jó, legalább elrettentő példa lehet belőle :)

2020. jún. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem kedves tőle, hogy figyelt Rád, a fiatal korodra, az elfogyasztott mennyiségre és aggódott, hogy alkesz leszel. Nem a hasznot leste. Akkor és azt mond amit akar, nincs ilyen, hogy "nincs joga".
2020. jún. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
80%
A kocsma magánterület, akkor tagadja meg a kiszolgálást vagy dob ki amikor akar. Véleményt mondani meg konkrétan minden embernek joga van, akkor is, ha neked nem tetszik.
2020. jún. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
92%

Ittas vendeget nem koteles kiszolgalni, ez igaz.

Amugy szerintem is balfek ez a kocsmaros. Kiadja neked a kilencedik froccsot is, aztan hoborog, miert iszol annyit? :-))))

Akkor mondjuk a harmadik utan mondhatta volna, hogy ma neked mar nem ad ki tobbet. Csak persze a kilenc froccs megiscsak nagyobb bevetel, mint a harom. :-)))

2020. jún. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
87%

Nem iszok egy ideje, kocsmában sem voltam évek óta, de szerintem ez egy pozitív megnyilvánulás volt a részéről. Ideális esetben nem azért menne az ember kocsmába, hogy lerészegedjen, hanem a társaság miatt, illetve általánosságban az alkoholfogyasztás is inkább kulináris céllal kéne, hogy történjen.


Csak itthon nincs kultúrája sem a kocsmáknak, sem az alkoholfogyasztásának.

2020. jún. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
92%

Nekem is szimpatikus a kocsmáros viselkedése. Személy szerint nekem még jól is esett volna... Több olyan ember kéne, aki odafigyel másokra. Lehet nem lenne annyi megtört, lecsúszott ember.

A kocsmáros lépése tiszteletre méltó. 18/l

2020. jún. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Ja, csak zavaró, hogy odamegyek és kb az anyám szolgál ki. xD
2020. jún. 9. 11:03
 10/29 anonim ***** válasza:
38%

Látom, jogilag sokan nagyon nincsenek képben.

Attól, mert egy vendéglátóipari egység magánterület, még nem tehet meg sem a tulaj, sem az alkalmazott bármit. A SPAR szupermarket is magánterület, mégsem teheti meg a boltvezető, hogy pl. csak a neki szimpatikus vásárlóknak ad az akciós áruból. Olyan bírságot kapna, hogy abba menne tönkre.

A tulajdonjog jelen esetben nem releváns. Itt a vendéglátóipari egységekre, és a termékértékesítésekre vonatkozó törvények és jogszabályok a mérvadók. Amennyiben az nem ütközik más jogszabályba, az ügyfeleket/vendégeket/vásárlókat egyenlő elbánásban kell biztosítani, és amennyiben nem ütközik más szabályozásba, lehetőséget kell biztosítani, hogy a a kívánt termékeket és szolgáltatásokat meg tudják vásárolni.

Szóval jogilag - és egyébként marketing szempontjából is - ez egy teljesen helytelen cselekedet volt a részéről, amiért akár fogyasztóvédelmi bírságot is kaphatnának.

Az a kitétel, hogy "ittas egyént nem szolgálunk ki", jogilag elég megfoghatatlan. De még ha egzaktul el is lehet dönteni, hogy mikortól számít valaki ittasnak, hacsak nem tagadta meg a pultos a többi ittas személytől is a kiszolgását, akkor viszont az egyenlő bánásmód sérült. Olyan nincs, hogy csak azokra alkalmaz egy szabályt, akikre kedve tartja. Vagy midnenkire, vagy senkire. (Melelsleg: ha ezt bármelyik kocsmában komolyan vennék, az heteken belül tönkremenne.)


Emberileg viszont teljesen helyes volt a reakciója. Gondolom, nem kevés emberi életet látott már a kocsmában tönkremenni, és nem szerette volna, hogy te is ugyanarra az útra lépj. Nem leszek álszent, én is volt, hogy egyszer-kétszer istenesen berúgtam életem során. De hogy 18 évesen ilyen szinten vedelni? Lehet, hogy jogilag nem cselekedett helyesen, de amúgy maximálisan igaza volt. Persze, egy jövőkép nélküli alkoholistának nem lehet megmagyarázni, hogy rossz az, amit csinál, de legalább megpróbálta.

2020. jún. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!