Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Baj, ha nem érdekel a népszerű...

Baj, ha nem érdekel a népszerűség?

Figyelt kérdés

Mindenki szerint szép vagyok és mondták már sokan, hogy a helyemben kihasználnák és népszerűségre törnének. Ezzel csak az a baj, hogy az ahhoz vezető út ellentétes az én értékeimmel. Kezdeném ott, hogy én mindig is csendes, visszahúzódó voltam, társaságban gyorsan elkalandozik a figyelmem és jobban szeretek inkább tanulni valami újat (mindig is jó tanuló voltam, ez a legfontosabb dolog az életemben). A legtöbb embert különböző mértékekben lenézem a felszínes, buta gondolkodásuk miatt.


Csak én gondolom, hogy nagyon sekélyes azaz ember, aki ilyesmire törekszik, hogy állandóan a figyelem központjában akar lenni, azokkal barátkozik akik az ő nézete szerint népszerűek legyenek akármilyen buták, bunkók? Másrészt különc személyiségem van, ami nem előnyös ehhez, hiszen ahhoz amolyan "trendinek" kéne lenni. Én azt látom értéknek ha valakinek önálló gondolatai vannak, az értékrendjét nem az szabja meg, hogy ki mit gondol róla és nem attól érzi magát valakinek ha a környezete jobbnak látja. Én az önbizalmamat a sikereimből és a tapasztalataimból szerzem, nem pedig olyan emberek szemléletéből akik engem alig ismernek. Önbizalomhiányos vesztesnek tartom azt, aki saját önbecsülését mások felszínes szemléletéből építi fel.


2020. jún. 10. 20:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Megválaszoltad a saját kérdésedet. Nem, nem baj. :) Sokan úgy gondolkoznak, mint te, ne aggódj.
2020. jún. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nekem is lenne lehetőségem a népszerűségre, de ahogy te is, úgy én is jobban becsülöm, a szerény, kevésbé törtető embereket. Az a fontos, hogy a saját elveid alapján élj, mert így sokkal elégedettebb leszel magaddal
2020. júl. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!