Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit szoktatok válaszolni a...

Mit szoktatok válaszolni a "mi újság?" kérdésre közeli/távolabbi ismerősöknek?

Figyelt kérdés

Ma találkoztam egy távolabbi ismerőssel. Persze rákérdezett mi újság velem, de nem igazán tudtam mit mesélni, és kezd ez kínos lenni. Ugyanez szokott lenni a szomszéddal. Nekik van 2 kisgyerek, folyton kicserélnek mindent a házban, ezekről van mit mesélniük. Általában mindig akkor találkozok velük ha munkából jövök haza. Nekem nincs gyerekem, nem vásárolok folyton, max a barátnőimmel járunk el néhány helyre. Viszont így semmi témám. A barátaimmal meg tudok beszélni személyes dolgokat, de ismerősökkel lassan semmit nem tudok beszélni. Vagyis ők mesélnek, én meg kínosan hallgatok.

Ti mit válaszoltok a "mi újság" kérdésre?


25N


2020. jún. 12. 17:54
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
#5: Igen, én is max ilyeneket tudok mesélni, hogy vásároltam, főztem stb.
2020. jún. 12. 18:43
 12/20 A kérdező kommentje:
Csak mindenkinek mennyivel érdekesebb élete van. Mindenki dicsekszik, mindenhol szuper minden.
2020. jún. 12. 18:45
 13/20 anonim ***** válasza:
Munkában se történik semmi? Nincs párod? Valami csak történik veled, nem hinném hogy egész nap az éterben lebegsz.
2020. jún. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"Semmi extra"

És nem kérdezek vissza se hogy vele mi van.

2020. jún. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
#13: A munkahelyem nem túl izgalmas mivel egyedül vagyok alkalmazott. Párom van!
2020. jún. 12. 19:31
 16/20 anonim ***** válasza:

szerintem semmi gond nincs azzal ha semmi extra hipiszupi új sztorit nem tudsz mondani, csak ami épp a mindennapjaidban történik.

Megyfigyeltem, hogy vannak emberek, akik imádnak sztorizni.

És lehet épp velük sem történik semmi, csak pl az időjárásról kezdenek sztorizni.

De ezt olyna érdekfeszítően meg figyelemfelkeltően teszik, hogy muszáj rájuk figyelni mert ők most sztoriban vannak. Pedig tök jelentéktelen, és én személy szerint nem vagyok ilyen unalmas dolgokra kíváncsi, de mivel a személy annyira figyelem hiányos - igy mondja a sz.rjait.

Tehát pl az illetőnek is unalmas az élete, csak felépíti a sztorikat, mert dumálni akar.

Irritál az ilyesmi de ez van

2020. jún. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Semmi különös, max. elmondok egy érdekes, de nem közvetlenül személyes sztorit.
2020. jún. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Metionin ***** válasza:

"Semmi, megvagyok, minden oké"


Egyrészt úgyse érdekli őket a válasz, másrészt úgysincs közük hozzá hogy mi újság :D akiknek van, azok nem small talk keretében kérdezik meg.

2020. jún. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

- Mi újság?

- Semmi. És veled?

- Velem sem.

- Akkor szia.

- Szia.


Az esetek 99%-ában ez szokott lenni.

2020. jún. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)


Ez a "mi újság?" egy borzasztóan értelmetlen kérdés úgy látom.

2020. jún. 12. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!