Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Soha nem lesz normális életem?

Soha nem lesz normális életem?

Figyelt kérdés
Nagyon szorongós vagyok. Nem tudok ismerkedni. Senki nem ért meg, még a legjobb barátnőm is folyton piszkál, hogy ha így állok a dolgokhoz egyedül fogok meghalni. Semmi nem sikerül, tènyleg semmi. Suli után muszáj volt kihagyjak egy évet a szorongásom miatt, aztán elkezdtem az egyetemet, annyira negatívan éltem meg tele volt minden napom stresszel, szorongással, barátok nélkül, amit otthagytam, nem bírtam lelkileg, családom nem ért meg néha még gúnyolódik is rajtam. Már emiatt is egy nagy lúzernek tartom magam. Soha nem volt párkapcsolatom, mindig első a tanulás volt, baromi sokra jutottam vele. Úgy szeretném már egyenesbe hozni az èletem, de nincs erőm rá, semmi jövőképem, motivációm nincs és annyi negatív tapasztalatom van. Egyszerűen nem érzem azt, hogy valaha jobb lesz, nagyon megrekedtem.Félek, hogy soha nem lesz párkapcsolatom, amiatt mert nem tudok nyitott lenni. Annyira szeretem a gyerekeket és mindig is fiatal anyuka akartam lenni, de ez sem fog összejönni, mindenképp szeretnék diplomát, és ameddigre talán stabil lennék anyagilag ott lennék 30 éves.Visszahúzódó vagyok és nem szeretem a felszínes embereket, nem járok bulikba. Úgy érzem semerre nem tart az életem és abból, amit elterveztem semmi nem fog megvalósulni.Egyre gyakrabban jön rám a pánik és a sírás. Nem érzem jól magam. Adna valaki tanácsot? Hogy kezdjek dolgozni magamon? Hogy merítsek erőt, hogy valahogy mozduljon már valami? Volt már valaki hasonló cipőben? Hogy sikerült kilábalni belőle? Sajnálom, ha nyavajgásnak tűnik, de tényleg ez van bennem, annyira feleslegesnek és értelmetlennek érzem magam, előre is köszi a válaszokat, 23/L

#kilátástalanság #útkereső #remenytelenség #nincsjövőképem
2020. jún. 22. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Kigyogyulni nem, de jelentos javulast eltudtam erni terapiaval. Meg mindig vannak bennem szorongasok, de az eletminosegem javult. Szinten hasonloan ereztem/erzek, mint te. A szorongas megbenit es csak allok az eletben, semerre se haladok. Aztan ranezek masokra es rajovok, h mi mindenbol maradtam ki, te jo eg. Na akkor meg rosszabb... :D
2020. jún. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%
Keresned kellene egy pszichológust.Csodát nem tud tenni,de irányt mutathat.(Ha nem válik be kereshetsz másikat.)A leírásod alapján,nagyon alacsony az önbizalmad,ráadásul mérgező környezetben vagy.Szerintem sokat segítene,ha kiszakadnál az eddigi környezetedből.A testedzés enyhíti a stresszt,keresned kellene valami neked tetsző mozgásformát.Nagyon fiatal vagy,ne írd le magad.Én nem voltam kognitív viselkedésterápián,de állítólag sokat tud segíteni.
2020. jún. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kognitiv az ami nekem segitett konkretan. Igen, a mergezo kornyezetet en is akartam irni. Nekem mar sikerult onnan kiszakadnom es mar az is onmagaban rengeteget dob. Csak utana azon kell dolgozni, h ne keress magadnak egy ujabbar tudat alatt:D sajnos ha mar megszoktad, h ilyenek veled az emberek akkor hajlamosabb leszel az elkepzeleseidnek megfelelo embereket keresni.
2020. jún. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!