Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az, hogy a férfiakna...

Miért van az, hogy a férfiaknak bármit szabad, a nőknek meg mindenért szólnak?

Figyelt kérdés

Az emberek reakciója:


Ha egy férfi berúgik

- Lol de vicces xddd


Ha egy nő:

- Milyen szánalmas, nő létére így leissza magát


Ha egy férfi káromkodik:

- Teljesen természetes, a hétköznapi beszéd része


Ha egy nő:

- Egy nő nem beszél csúnyán!


Ha egy férfi dohányzik:

- Rengeteg ember csinálja, nincs ebben semmi meglepő


Ha egy nő:

- Undorító, nőietlen


És ezt még lehetne folytatni...



Csomószor hallani ezt, hogy "nő létedre", "egy nő így nem beszél", "egy nő ilyet nem mond', "egy nő ilyet nem csinál", "egy nő nem viselkedik így"...


Komolyan hallott már valaki olyat, hogy "férfi létedre"???


Még mielőtt jönnétek, hogy femináci vagyok, meg általánosítok: nos ezzel a gondolkodásmóddal már számtalan alkalomkor találkoztam, és egyáltalán nem csak az iskolázatlan réteg körében. Online és élőben egyaránt.



2020. jún. 28. 18:08
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
89%

Beidegződött skatulyák...

Engem már volt, hogy azért megszóltak, hogy mi az, hogy nő létemre gépészmérnöknek tanulok. 😂

2020. jún. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
20%
Amit szabad Jupiternek...
2020. jún. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
83%

Fiatalabb koromban elég sokszor elsírtam magam (férfi vagyok) pl. ezért kaptam az ívet nőktől meg pasiktól is, mert ugye ez nem férfias.

Azért is kaptam már beszólást, hogy miért nem eszek húst mint egy rendes férfi. (nem vagyok vega de többre tartok egy jó gyümölcsöt mint egy zsíros húst)

De ugyan úgy pl. ha egy pasi túl sokat ad a külsejére(ezt kivételesen nem kultiválom) azt is megszólják.

...


Vannak ilyen standard elképzelések arról, hogy milyennek kell egy nőnek és milyennek kell egy férfinak lenni.

Ha te ilyen haladó gondolkodású vagy mint amilyennek hiszed magad egyszerűen nem kell azokkal az emberekkel foglalkozz akik ilyen sztereotípiák mentén gondolkoznak. (ugyanakkor elve a kérdésed is pont olyan mint az a probléma ami miatt megfogalmaztad, ugyanúgy kirekesztő, megbélyegző csak te a pasikkal teszed ezt)

2020. jún. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
25%

"Még mielőtt jönnétek, hogy femináci vagyok, meg általánosítok: nos ezzel a gondolkodásmóddal már számtalan alkalomkor találkoztam"


Már bocsi, de ettől még általánosítasz. Néhány személyes tapasztalatból nem vonhatsz le általános érvényű következtetést, de már baromi unalmas ezt magyarázgatni, ne csodálkozz, ha nem teszi meg senki.


"Csomószor hallani ezt, hogy "nő létedre", "egy nő így nem beszél", "egy nő ilyet nem mond', "egy nő ilyet nem csinál", "egy nő nem viselkedik így"..."


Lehet talán, hogy tőletek mint az emberi nem elvileg esztétikusabb fele, kicsit többet várna a társadalom. Én személy szerint nem szeretem, ha egy nő káromkodik, dohányzik, vagy hangosan f.ngik, de ezeket egy férfitól is alpárinak találom. Nem értem, miért akarsz erre a szintre lesüllyedni? Nem valami magas standard a pocakos, böfögő, káromkodó proli szintje.

2020. jún. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
39%

A férfiakat ugyanúgy megszólják/nem szóljak meg, csak az a különbség, hogy a nőkben van egy nagyobb adag megfelelési kényszer. Én nő vagyok, mikor olvastam ezeket a reakciókat, kicsit csodálkoztam is. Nem mondom, hogy nem igazak, mert ha belegondolok, ja, néha hallani ilyeneket, de olyan magasról leszarom ezeket az embereket meg ezeket a "kell/nem kell" dolgokat, hogy így hirtelen el kellett gondolkodnom, hogy mikor hallottam meg ezeket utoljára.


Nő létemre épp elég dolgot letettem az asztalra, hogy többnek érezzem magam az alkalmi ivás, a káromkodás és az egyéb fszságok mellett is egy tipikus, nőies, gyengécske, finomka nőnél. És ezeket a dolgokat pont annaj köszönhetem, hogy magasról leszartam, mi a nőies és hogy kell finomkodnia egy nőnek, mit kell tanulnia egy nőnek, mit kell sportolnia egy nőnek vagy épp mi érdekelhet egy nőt, milyen lehet a humora egy nőnek és mennyire lehet erős egy nő.

2020. jún. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
14%
Már a Bibliában is alsóbbrendű a nő. Mit lehet várni ezek után?
2020. jún. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
22%
A Bibliát pasik írták, mit vártatok? :)
2020. jún. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
50%

"Már a Bibliában is alsóbbrendű a nő. Mit lehet várni ezek után?"


Idézd már légy szíves a vonatkozó igehelyeket.

Nem olvastad a Bibliát, csak hordod össze az előítéletes butaságaidat...

2020. jún. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
20%
De olvastam a Bibliát sajnos, mert rám erőltették ezt a hülyeséget. Javaslom, hogy olvasd el te is, ha szerinted csak előítéletes vagyok. Már rögtön a teremtés történetben is talalhatsz rá példát.
2020. jún. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
8%
Frauland frauland über alles!
2020. jún. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!