Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak szerintem volt sokkal...

Csak szerintem volt sokkal jobb míg a nyugdíjasoknak megvolt a saját idősávjuk a vásárlásra?

Figyelt kérdés
Sokkal jobb volt számomra úgy a vásárlás, hogy nem kellet egy helyben toporgó néninek, meg bácsikat kerülgetni, és arra sem kellet várni, hogy mikor fejezik be a bájcsevelyt a pénztárossal a boltban akinek már az arcán is lászik, hogy ő is azt várja mikor fejezi már be.

2020. júl. 10. 11:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%

Engem nem zavarnak.

A topogás, bájcsevegés nem korhoz kötött. Fiatalok és középkorúak között is vannak ilyenek.

2020. júl. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
59%
Egyéni szociális probléma. Engem nem zavarnak és soha nem is zavartak.
2020. júl. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
Én igazából nem sok ilyet tapasztalok. Az egyetlen, ami zavar, ha valaki ezer évig beszélget a pénztárossal, de sokszor nem csak az idősebbek teszik ezt. Amúgy nem tudom, nekem ez így jó, jobb, mint a 9-12-es idősáv, mert az az idősáv szörnyű volt.
2020. júl. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
56%
Jobb volt, gyorsabban elintéztem a dolgom. Meg valamiért az idősebbek szeretnek a nyakamba lihegni.
2020. júl. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
50%

Nem, biztos van még pár ilyen idegbeteg, mint te.

Nekem sokszor van, hogy hétköznap itthon vagyok, és mentem ide-oda, és nem tudtam reggelit venni magamnak, emberi időben, na ez zavart, vagy hogy menjek megint ki a külvilágba, mert X időpontba nem vásárolhatok be a vacsinak valónak. És, ha én speciel beszorultam egy "toporgó" öreg mögé, ha normális hangnemben megkértem, menjen odébb, vagy tessék elengedni, sietek nagyon, ne tessék feltartani a sort, sosem püffögtek.

Sőt, lehet ördögtől való bűn, de néha én is elpletyizek a szomszéd öreg nénikkel. Akiknek a gyerekük külföldön, férjük meghalt, maradt egyetlen kutyájuk. Olyan nagy bűn, hogy beszélgetnének emberekkel? Inkább az a szánalomra való, aki nem bírja kinyitni száját, hogy "Kiskezit csókolom, nagyon sietek, előre tetszik engedni?" Nálam mély-vidéken, és Bp közepén is működött, de érdekes...

2020. júl. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
47%
A dolgozóknak jobb volt, a nyugdíjasoknak meg nem volt jobb. A saját anyámból kiindulva képtelen volt egy nap mindent elintézni (több helyen vásárol, mert itt-ott szebb és/vagy olcsóbb valami), meg még dohánybolt, meg posta meg bank meg az istentudja, és folyton kicsúszott az idősávból. Tehát minden napra jutott valami a héten, amit máskor egy nap alatt elintéz. Gondolom sok nyugdíjas volt így ezzel.
2020. júl. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
68%

Nekem nem volt jobb. Eleve nem zavartak soha. Meg ez nemcsak nekik, hanem nekem is korlátozás. Ha mászkáltam a városban, éppen útközben voltam valahol, munka közben mentem egyik helyről a másikra, akkor nem mehettem be a boltba semmiért. Pl. egy üdítőért, vagy egy pékségbe.

Hétvégén meg korán kellett kelni, hogy 9-re bevásároljak mindenhol.

2020. júl. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
74%

Azért nem minden nyugdíjas ilyen.Sőt,fiatalok között is vannak ilyenek.

Szerintem sok nyugdíjas nem tudott igazán mindent elintézni,minden napra jutott valami dolog.

Meg ez valahol nekünk is korlátozás volt,igaz,túléltük:D

2020. júl. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%
A szüleim élelmiszerboltban dolgoznak és nekik nagyon szar volt ez az idősávos dolog. Sok idős nem fogta fel, hogy ez mit is jelent és sokszor be akartak menni vásárolni este, vagy amikor kedvük szottyant. Oké, de éppen a szüleimet fogják megbüntetni ezért, ha látnak egy öreget bent balhézni, hogy ő csak azért is vásárolni akar, hiába lett megmondva neki hogy menjen ki. Ugyan ez volt a fiatalabbakkal is, 9 és 12 óra között volt néhány akik telibe fosták ezt az egészet 30 évesen és bemenetek. És nekik állt feljebb, ők voltak kiakadva, pedig ők nem követték a szabályt és miattuk büntetik meg az eladókat. Szóval jól jött ez, hogy eltörölték.
2020. júl. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
30%
Gondolj bele ha te lennél nyugdíjas és 3 órát kapsz délelőtt, hogy tudj vásárolni, te is kiakadnál.
2020. júl. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!