Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan vegyek részt vegánként...

Hogyan vegyek részt vegánként egy vadhús evő kerti partyn?

Figyelt kérdés

Lesz egy kerti party a következő hetekben, nem az első ilyen amin részt veszek.

A fókuszban az áll, hogy vadhúsos bográcspörköltet eszünk.

Nemrég teljesen vegán lettem.

Mondtam a szervező barátomnak, hogy nekem kéne valami vegán étel, de ő csak elviccelte és azt mondta, hogy majd a fűnyíró fűtartó dobozából ehetek lenyírt füvet...

Hogyan vegyem rá, hogy vegye komolyan az új életmódom és legalább valami alap vegán ételt kapjak?



2020. júl. 12. 03:12
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem sem a kérdező bunkó, hanem a házigazda, aki nem veszi figyelembe a meghívottak preferenciáit. Alapvető dolog, hogy ha meghívok bárkit bármilyen eseményre, akkor igyekszem odafigyelni arra, hogy mindenkinek megfeleljen az étel/ital, amivel megkínálom. Ha már úgyis (gondolom) tüzet raknak a bográcsozáshoz, akkor semeddig nem tartana külön odadobni neked egy sült krumplit vagy grillezett cukkinit, simán csak baxik az illető arra, hogy mit szeretnél.
2020. júl. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
78%

"ha meghívok valakit magamhoz egy kertipartira, akkor mindenkinek az ételallergiáját/preferenciáját figyelembe veszem készülődéskor."

"Szerintem sem a kérdező bunkó, hanem a házigazda, aki nem veszi figyelembe a meghívottak preferenciáit."

.

Olvastátok a kérdést?

Nem sima "együnk együtt" partiról van szó, hanem "vadhús evő kerti party"-ról!

.

Az ilyen baráti összejövetelekre nem csupán a kaja miatt mennek a meghívottak, hanem a társaság kedvéért.

Az adott ételt ilyen-olyan ok miatt visszautasítani nem ciki, de elvárni, hogy csak egy személy kedvéért külön kaja is legyen, az "ha adtok kaját, érdekel a társaság" szavak nélküli kinyilvánítása.

.

Kérdező, hogyan esettvolna, ha a házigazda ezt mondja: "mivel te vegán vagy, húst nem eszel, meg sem hívunk!"?

Kérdésként azt nehezményezhéd itt és most?

2020. júl. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
46%

Ez egy húszabáló parti, jól éreznéd magad ott? Főleg, hogy a házigazda kigúnyolt.

Annak a húsnak van szaga, látványa, mindenki akivel beszélgetsz majd, a szája attól fog bűzleni.

Ha elmész vigyél magadnak kaját. Én ugyan házigazdakent mindig figyelembe vettem, ha valami gluténerzekeny, a húsevőknél ugyan húst nem csináltam, de a szójapöriből kétszer szedtek. Nem mindenkitől várható ez el, nem mindenkinek van kapacitása rá

2020. júl. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
csinalj valamilyen salatat, es vidd el azt. gondolom a tobbiek se csak a vadhust fogjak enni magaban
2020. júl. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem mész el a kerti partira, ennyi. De ha már előbb le volt fixálva, minthogy te átálltál volna vegánságra, nem kéne már rögtön követelőzni. Vagy vigyél magaddal kaját.
2020. júl. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
61%

Figyeljétek a kérdést!

"bográcspörköltet eszünk."

Bográcsozós partira szól a meghívás.

Külön kaja készítése elég körülményes.

Egyazon szolgafára egyidőben két bogrács feltevése (hogy egyszerre főjön a kétféle étel) elég körülményes lenne.

A "különétel" bent a konyhai tűzhelyen? Nem lenne jó a két hely között ingázni, de az sem, hogy míg a társaság a tűz körül beszélget, az egy vendég külön, a konyhában főzőcskézzen magának.

.

A vegák, vegánok önmaguk rekesztik ki az emberi közösségből, mert nem veszik figyelembe, hogy nem lennének, ha az ősök nem mindenevéssel élik életüket.

Az, hogy valaki vega/vegán étkezési formát választ, saját döntése, ám figyelembe kell vennie, hogy ez az életforma az emberek többségétől távol áll, ezért a kisebbség nem várhatja el, hogy a többség hozzájuk alkalmazkodjon, esetle kedvükért különmunkát végezzen.

.

Kérdező, tehát több választási lehetőséged van:

- a meghívás köszönettel egyszeri visszautasítása,

- viszel magadnak ételt és azt eszed a többiekkel egyidőben,

- nem eszel, csak beszélgetsz.

E két utóbbi megoldás vérbeli vegánnak nem elfogadható, hiszen a fővő hús illata, illetve a megfőtt húsétel látványa irritálható lesz/lehet.

Önként lettél vegán, önként vállalva annak következményeit.

Ugyanígy önként kell vállalnod, hogy furcsa lenne vadhús-evő bográcsos partin szójapökit felszolgálni.

.

Senki nem mondhatja, hogy menj, vagy ne menj, de döntésed (ez is, mint ami miatt most döntésre kényszerülsz) egyedül rajtad áll.

2020. júl. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
64%
Miert KELL a baratodnak komolyan vennie a TE etkezesi szokasaidat? Ez neked fontos, nem neki, illetve egy ilyen partin vegankent nyavajogni, hogy nincs nekedvalo kaja, eleg udvariatlansag. Kb. mintha egy disznotorban sirankoznal. Nem kell ravenned öt semmire, az opciokat mar elöttem leirtak sokan.
2020. júl. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
79%

Én három éve vagyok vegán, többen is vegánok/vegetáriánusok a tágabb baráti körben, úgyhogy szerencsére általában figyelembe van ez véve az összejöveteleken (meg persze nagy segítség, hogy többen folytatunk ilyen életmódot, és ha minden vegán visz valami kajcsit, akkor már rögtön elég sokféle opcióból tudunk válogatni) de persze nem mindenki ilyen szerencsés. Sajnos azt tudom neked mondani, hogy az ilyen bográcsozós bulikban nehéz dolgod lesz (grillezésnél kevésbé, ott tudsz vinni cukkinit, padlizsánt, tofut stb) úgyhogy jobb felkészülten menni. Mikró nagyjából mindenhol van, viszel magadnak egy dobozban saját ételt, és megmelegíted magadnak a vacsoránál. Normál esetben szerintem nincs ebből semmi baj, sajnálom, ha olyan társaságban vagy, ahol emiatt kigúnyolnak vagy furcsán néznek rád. Legtöbbször ennek az lehet az oka, hogy kellemetlenül érzik magukat, amiért te kimaradsz valamiből, úgyhogy fontos, hogy mondd ilyenkor, hogy neked ez egyáltalán nem probléma, és teljesen jól tudod magad érezni úgy is, hogy a saját főztödet eszed.

Egyébként minden csoda három napig tart, először lehet furcsának tartják, nem értik meg az életmódodat, de kis időn belül teljesen természetesnek veszik majd.

Amúgy szerintem házigazdaként illik, vagy legalábbis jó kifejezőeszköze annak, hogy odafigyelünk a barátainkra, hogy minden vendég étkezési szokásait (vagy éppen ételallergiákat) figyelembe vesszük, és ez nem azt jelenti, hogy külön rittyenteni kell egy hétfogásos vegán/gluténmentes/paleo menüsört, csak mondjuk egy tepsiben kisütni egy zacskó sültkrumplit, vagy összedobni egy adag tésztát paradicsomszósszal nem olyan nagy kunszt, és máris éreztetjük az ismerőseinkkel, hogy szívesen látjuk őket, gondolunk rájuk. De persze nyilván nem sértődök meg, ha ez nem történik meg, nem is várom el, és mindig felkészülten megyek mindenhová, arra számítva, hogy azt eszem majd, amit magamnak viszek.

2020. júl. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!