Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha vadat tudok szerezni pl...

Ha vadat tudok szerezni pl vadàsztól vagy elütöm vèletlen (nyulat, özet) arról honnan tudom, hogy nem beteg, fertözött?

Figyelt kérdés
Elég eggyértelmű kérdés ha elkészítem honnan tudom,hogy nem lesz bajom tőle?

2020. ápr. 18. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Ha rendesen megsütöd mi bajod lenne?


Az elütött vad pedig továbbra is a területileg illetékes vadásztársaság tulajdonát képezi.

2020. ápr. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha elütsz véletlen egy állatot, akkor azt nem viheted haza, nem fözheted meg, mert az lopásnak számít és igen komoly büntetésre lehet számítani.
2020. ápr. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Vadásztól nem vehetsz (az orgazdaság), ha elütöd haza nem viheted (a vadásztársaság tulajdona).

Amit vadhúst árusító üzletben veszel, az pedig bevizsgált. Nekik is meg kell felelni a NÉBIH előírásainak.

2020. ápr. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Természetesen a jogszabályokkal kb.tisztában vagyok köszönöm a válaszokat
2020. ápr. 18. 18:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Az hogy tisztában vagy vele, nem jelenti azt hogy nem szarod le.
2020. ápr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolso igen ez így van a vadász kockáztat vele ha eladja a kocsimat meg összetöri ha elütöm legalább egyek valamit belőle.
2020. ápr. 18. 20:50
 7/8 anonim ***** válasza:
És mi lenne ha bevizsgált húst vennél lopás helyett?
2020. ápr. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak csöndben jegyzem meg: nagyon mocsok betegségeket el lehet kapni a bevizsgálatlan hústól. Kaphatsz olyan parazitafertőzést, ami az agyat támadja, (erre a galandféreg is képes) vagy olyat, ahol az izomszöveteidben nőnek a férgek. Ez utóbbit vaddisznóhústól simán.
2020. ápr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!