Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Van olyan hogy egy embert...

Van olyan hogy egy embert egyszerűen önhibáján kivűl mindig kiközösítenek?

Figyelt kérdés

Ssjnos ez velem történik. 21 éves lány vagyok jelenleg.

Már gyerekkorom óta mindig kiközösítenek.

Emlékszem óvodában sem szerettek. Pedig akkor még különösebben megfogalmazható ok sem kell rá szerintem, hogy valakit kiközösítsenek. Szerintem ez nekem valami keresztem vagy nem tudom..


Általánosban is nagyon nehezen fogadtak be évekig és utána is csak pár ember. Sokat sírtam emiatt, nem értettem gyerekként miért velem történik ez (bár még most sem).


Aztán jött a középiskola. Meglepő módon ott se bírtak kb. 2 évig. Pedig esküszöm egy rossz szavam, pillantásom nem volt sosem senkire. Bárkinek segítettem.

Munkahelyről meg màr ne is beszéljünk.. végigkíséri ez az egész az életemet.


Sokszor próbáltam rájönni mi lehet a baj, de komolyan nem tudom én teljesen átlagosnak látom magam kívül-belül. Valami pedig mégis hibádzik bennem vagy rajtam..


Lehet nem vagyok alkalmas az életre és ez egy jelzés?? Mint mikor az állatok kiszorítják a gyengébbeket?!


2020. júl. 23. 08:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kivül*
2020. júl. 23. 08:09
 2/11 vantel ***** válasza:
67%

Bizonyos értelemben igazad van ez annak a jelzése.

Mivel ember vagy,gondolkodsz van esélyed változtatni, ezért még ne áss halógödröt.

2020. júl. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
A keresztény embereket első ismérve-kivéve a munkát. Amit itt leírtál gyerekkorodtól fogva.
2020. júl. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

3+Amikor még hire hamva sincs annak, hogy meg fog térni az illető.

A szellemvilág tudja-mint látható és mozgatja is az ő embereit irányodban.

2020. júl. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Van ilyen. Az ember a félelmeit bevonzza. Te ettől rettegsz. Ha a gondolataidat átalakítanád, az lehet, hogy sokat segítene.

Sajnos általában a magabiztos emberek a népszerűek, akik bizonytalanságot sugároznak, arra meg rászállnak, jó esetben elfordulnak tőle, vagy csak kihasználják.

Tehát önbecsülést, önbizalmat kell erősítened függetlenül a visszajelzésektől.


Sport, hobbi, sikerélmények... Ha jobb kedved lesz, és nem csak egy önsajnáló kisugárzással rendelkezel, akkor sokkal vonzóbb leszel, szeretnek majd a társaságodban lenni.

2020. júl. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Két oka van.

1. Rossz tapasztalatok, nem megfelelő szocializálódás gyerekkorban (tehát egy szerencsétlen kezdet, ami nem a te hibád, de te ezt szűrted le az ovis tapasztalatodból és ez adott egy egész életedre kihúzódó negatív alapot).


2. Magadban keresed a hibát, csak magadat látod az eseményekben ahelyett, hogy magát a helyzetet és a többieket elemeznéd.


Mivel hibásnak látod magad, nincs elég önbizalmad, ez adhat egy negatív, tehát nem vonzó kisugárzást, olyan fellépést, ami inkább taszítja az embereket. Szóval valahogy megérzik, ami benned zajlik.

Ebből csak úgy tudsz kijönni, ha először is, valóban tudatosítod magadban, hogy nem benned van a hiba, suttyók minden közösségben vannak és amúgy sem lehet mindenkinek megfelelni. Inkébb ne is törődj vele, elfogadnak-e, csak csináld, ami tetszik, legyél vidám, felszabadult, biztos lesz legalább 1-2 ember, aki veled is barátkozni akar majd, mert miért ne? De gondolom, te sem egy magába fordult, búval bélelt emberhez mennél oda. Ezért ne legyél te sem olyan.

Segíteni hiába segítesz nekik, felesleges. Azzal nem lehet barátokat szerezni, max kihasználják.

Hasonlókon mentem keresztül. Mióta nem foglalkozom a miértekkel, nem keresem magamban a hibát, lazább, nyitottabb, nagypofájubb vagyok, azóta általában kedvelnek. Nyilván találkozom olyanokkal is, akik nem fogadnak el, de őket leszarom.

2020. júl. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

Enyhe autizmussal, élek, sosem tudtam beilleszkedni.


Most sem, de van pár haverom az egyetemen, és tudomásom szerint most nem utál mindenki.


20F

2020. júl. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Azt nehezen tudom elképzelni, hogy valakit mindenhonnan kiközösítsenek ok nélkül. Az viszont elképzelhetō, hogy az illetō saját magát közösítette ki mindenhonnan, aszociálisan viselkedik, meg sem próbálkozik beilleszkedni, mintha azt várná, hogy a környezete könyörögjön neki.


Önbizalomhiány miatt is kialakulhat a probléma, mert minden közösségben akad 1-2 bunkó ember, akik talán nem kedvelnek, és ha ezek miatt bezárkózol, akkor a “normális” emberekkel sem építesz ki kapcsolatot.


Voltam hasonló helyzetben, de épp az volt a hibám, hogy másokat okoltam a zárkózottságomért. Idōvel rá kellett jönnöm arra, hogy a saját hozzáállásomon is érdemes változtatni, még ha nem is tūnt fel, de én is hibás voltam. Sokáig kiközösítve éreztem magam. Viszont a jelenlegi munkahelyemen is direkt kérték, hogy ne viselkedjek már ilyen aszociálisan, ne vonuljak félre a társaságtól.

2020. júl. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen Akkor is megtörténhet, ha valaki érzelmileg elhanyagolt gyerek volt. Ezek a felnőttek nem képesek a saját érzéseiket se felismerni, és máshogy reagálnak a környezetükre, mint ahogy azt ő elvárná. Sokszor tudtukon kívül is távolságtartás benyomását keltik.
2020. júl. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%
A tévé- számítógép stb. függőségben felnövő gyerekekre szintén jellemző. Minél kisebb korban lesznek függők, annál inkább. Mert nem alakul ki a szocializálódó készségük, képességük.
2020. júl. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!