Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem veszik jó néven...

Miért nem veszik jó néven manapság sokan, ha valaki olvas?

Figyelt kérdés

Ennél a kérdésnél például a 6-os válaszoló azt írta, szimpatkius volt neki egy lány, de miután ő megtudta, hogy a lány szokott olvasni, inkább nem kezdett vele.

https://www.gyakorikerdesek.hu/tini-parkapcsolatok__parkapcs..


Miért baj ez sokaknak?



2020. aug. 1. 13:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
87%
Én rengeteget olvasok, magyar szakos voltam az egyetemen, sőt írok is. de a kérdésben említett lány nekem sem szimpatikus. Nem azért, mert olvas, hanem mert ennyit tudott válaszolni arra, hogy mit csinál szabadidejében. Előttem is egy oylan ember képe bontakozik ki, akinek nincs hobbija. Ha tőlem ezt megkérdezik, ezt válaszolom: olvasok (!), verseket írok, úszni járok, spanyolul tanulok, filmeket nézek, kutyát sétáltatok, kipróbálok új recepteket, fotózni tanulok, érdekel a lakberendezés, a zenetörténet, szeretnék megtanulni zongorázni.
2020. aug. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként sose volt oylan, hogy valakinek baj lett volna, hogy olvasok, mindig csak előnyét láttam.
2020. aug. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

#2

Elég angy tudatlanság kell ahhoz, hogy az introvertáltságot szociális fobiaként tudd be.

2020. aug. 1. 14:13
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes téma ez az olvasás. Időről, időre hallani, hogy a fiatalok alig olvasnak, miközben a könyvesboltok fele a fiataloknak szóló könyvekkel van tele. Elvileg alig olvasnak, de mégis elég szépen fogynak az ebookok és a statisztikák szerint is azért sokan olvasnak.


Bajnak, meg nem baj, maximum valakivel nem passzol az ember. Ha valakivel nem passzol, akkor jogosan gondolhatja azt, hogy neki ez nem jön be és nem akar a másiktól semmit. Lesz mellette 100 másik, akinek bejön.


Nekem kicsit úgy tűnik, hogy alapvetően az olvasás megítélése inkább pozitívként van előadva, de közben tojik rá a többség. Pl. amikor ismerkedtem, akkor minden lány azt mondta, hogy milyen jó, hogy olvasok. Aztán, majdnem mindegyiknél ennyiben is maradt a téma, sosem jött többet szóba. Az, hogy edzettem, viszont igen.

2020. aug. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
77%
#11 kár 1 kérdésre adott válaszból mélyre menő következtetés levonni. Lehet az adott csajnak rossz napja volt, vagy csak nem akart beszélni az adott sráccal ezért adott egy rövid választ.
2020. aug. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
69%

Abból a 6-os válaszból nekem is az jött le, hogy az a lány nem szeret kimozdulni, 4 fal között tölti el a nyári szünetét.

Szerintem, kérdező, egyszerűen félreértetted azt a választ - ráadásul ebből gyorsan csináltál egy olyan elméletet, hogy sokan (???? egyetlen válaszoló!) rossz néven veszik ezt.

Szóval egyrészt ne akard a saját előítéleteidet belelátni mások válaszaiba, másrészt ne általánosíts.

2020. aug. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
31%
8: Felőlem azt spekulálsz te is össze rólam, amit akarsz. Nekem elegem van az ilyen emberekből, nem lehet velük kezdeni társaságban semmit. És ez tapasztalat
2020. aug. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Mert Mo.n minden baj.
2020. aug. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

#18

A hozzád hasonló "jajj, ez a magyar mentalitás" stílusú válaszolóktól akartam megkímélve lenni. Ezzel éppen azt mutatod, hogy még a magyarság alsó rétegétől sem vagy különb.

2020. aug. 1. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!