Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan rosszul használják a...

Sokan rosszul használják a -ba, és -ban a hol, vagy hová szavaknál? Vagy manapság nem számít?

Figyelt kérdés

Nagyon sok embernél figyelem, hogy rosszul mondja. De felnőtteknél IS!

Rosszul mondják, a "hol", és a "hová"t keverik.


pl: "Voltam bent a házba." De én úgy tudom az házbaN.

De nagyon sokan így mondják.

Én tudom rosszul, vagy mások, vagy manapság tök mindegy hogy mondom, úgyis letolják az mberek?



2013. dec. 3. 09:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól tudod. Igen, nagyon sokan rosszul használják. Igen, a legtöbb embernek bántja is a fülét.

Gyakran még azét is, aki rosszul mondja. Előfordul az is, hogy az embernek "megbotlik" a nyelve. Van ilyen. Én is belefutok néha. Beszédben én elnézem. Szerintem írásban fontosabb odafigyelni az ilyesmire.

2013. dec. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
A -ba és -ban keverést már én is hallottam. De a hol és hová ,...? Mondasz egy példát?
2013. dec. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A hol a -ban, -ben. A hova pedig a -ba, -be
2013. dec. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Vidéki helyen hallottam, lehet ez nyelvjárás része:

-Hová mész?

-"Megyek a boltban!"

2013. dec. 3. 09:21
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem csak manapság és nem csak vidéki helyeken, és nem csak ezeket keverik. Egyszerűen van akiknek nem fontos, nem figyelnek oda arra, hogy helyesen beszéljenek. Vagy nem is tudják, hogy hogyan kell helyesen mondani.
2013. dec. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én már olyat is hallottam, hogy "megyek nálad".

Sajnos sokan nem figyelnek az ilyesmire, én ezt igénytelenségnek tartom, persze a tájszólás más tészta.

2013. dec. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A ban-al az a baj, hogy nem rosszul használják, hanem már egyáltalán nem is használják. Engem nagyon idegesít, nem értem, hogy miért olyan nehéz ez az egyszerű nyelvtani szabály.
2013. dec. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7 Engem meg ez idegesít: "A ban-al az a baj"


A -val, -vel toldalékokból nem lesz -al, -el. Tehát: "A ban-nal az a baj"... Egyszerűen rossz még a szemnek is, mikor azt látod, hogy pl 50-el megy az autó, pedig az 50-nel megy. Sajnos a helyesírásellenőrzők többsége a jót veszi hibásnak.


A -ban, -ba ragokat annyiszor nem is rontják el, bár azok is szembetűnőek.

Egyszerűen borzalmas a helyesírási színvonal.

2013. dec. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ami nekem fel szokott tűnni ha a nála helyett tőle van, pl. "Magasabb vagyok nálad" helyett "Magasabb vagyok tőled"
2013. dec. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Megyek a boltban!"


Ez legalább vicces. De az ötödik ilyen után már nehéz kihámozni hogy tulajdonképpen mit is akar mondani az illető.

2013. dec. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!