Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek milyen hatással...

Szerintetek milyen hatással lenne a mai világra nézve, ha hirtelen közösségi média nélkül maradnánk?

Figyelt kérdés
Egyik pillanatról a másikra, se facebook, se insta, se semmi hasonló nem lenne tovább elérhető. Beleértve ismerkedős appokat is (tinder, badoo), ismerkedős oldalakat is (akármilyen társkereső), beleértve online játékokat is, beleértve youtube live, beleértve a gyk-t is, mindent beleértve, ahol az emberek "online tömörülhetnek". Vagyis ami maradna, csak a sima telefonhívás, SMS, internet pedig csak böngészésre lehetne alkalmas (pl. a google, wikipédia rész elég hasznos tud lenni tanulás szempontjából). Tudom hogy ez nem fog megtörténni, ugyanis a virtuális világ nagy szerepet játszik ma már mindenki életében. De ha mégis ez megtörténne, egyik pillanatról a másikra, akkor mi lenne az emberekkel? Mi lenne a fiatalokkal? Depresszióba esnének, hogy elveszett a sok like, a sok fotó? Mi lenne az idősebb, munkanélküli hölgyekkel, akik mindig mindent tudnak mindenkiről, mert napuk nagyrészét szintén a facebook és hasonlók töltik ki? Egyáltalán manapság hogy menne az ismerkedés, hogyan beszélnének egymással az emberek anélkül, hogy "ezt meg azt is láttam a facebookon"? És szerintetek jobb, vagy inkább rosszabb lenne az élet így? Én például éltem már a facebook világ előtt is, és csak megjegyzem, hogy a gyerekkorom anélkül is fantasztikus volt. Pl. amikor az unokahúgom szomorúan meséli nekem, hogy ő semmit nem ér, mert még 50 like sincs a képein, és a korabelieknek ennyi száz meg annyi, olyankor elgondolom, hogy bárcsak úgy lenne most is, mint annak idején... És hiába magyarázom neki, mert még nem érti gyerekésszel, hogy ez semmit nem számít. Az is eléggé durva, mikor a saját párom nyaralás közben csak a tökéletes fotóra hajt (profilkép csere, borító csere, tegyük ki sztoriba/napomhoz/történet?!?!?), minthogy magát az utazást élvezze. Szerintem ez a sok mocsok oldal inkább csak elszívja az emberek energiáját, minthogy hasznos legyen bármilyen szempontból is. De kiváncsi vagyok más mit gondol.

2020. aug. 3. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem jobb lenne
2020. aug. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én őszintén gondolom, hogy jobb lenne hosszú távon. Az elején az emberek egy részének biztos nagyon nehezen viselné, de a léleknek jót tenne SZERINTEM.
2020. aug. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Én amiatt lennék "depressziós" hogy a párommal nem tudok beszélni napközben.(sms meg telefon,ok de az nem 2 forint). Egyébként nekem ha közösségi oldalakból a Yt hiányozna(háttérzaj,podcastek,pár csatorna),Reddit és a Facebook marketplace. Szerintem alapjában véve a közösségi médiák nem károsak,csak az emberek akik használják,lásd:Gyk,egy tök hasznos oldal lenne,de a sok troll/rossz indulatú ember teszi tönkre.


Én sose posztolok képet facebookra,max a napohoz kirakok egy képet az egyik háziállatomról. A párom néha rak pár képet fel face-re nyaralásról(múzeum/állatkert,semmi extrém) vagy a tengerimalacáról a rokonoknak.


Egyébként én nem szoktam sokat beszélgetni arról hogy mit látok (pl Instán,Facen,Snapen) stb. Néha elküldök egy linket egyik ismerősömnek ami tudom hogy őt érdekelheti és ennyi.


Amúgy ezt a like-vadászatot nem értem. Nyilván jól esik ha kap az ember pár like-ot(nekem személyszerint azért mert tudom hogy egy jó/hasznos dolgot írtam).

2020. aug. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Örülök annak, hogy az ilyenek megtalálják egymást és egymáson élik ki a feltűnési viszketegségüket. Amúgy is utálom, mikor valaki jön, és a mobilján tolja a képembe a fotóit a gyerekéről, kutyájáról, nyaralásáról, de ha nem lenne közösségi média, gondolom ez még általánosabb lenne.
2020. aug. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem eleinte igencsak meglepődnénk a tömegesen megmutatkozó elvonási tüneteken. Sokan már attól ideggörccsöt kapnak, ha fél napra nincs facebook és az még csak egy (ki)szolgáltatás.
2020. aug. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!