Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Viszonylag új ember esetében...

Viszonylag új ember esetében szerintetek illik x összeget elkérni egy munkatárs születésnapi ajandékába?

Figyelt kérdés

Van egy tobb eve egyutt dolgozo csapat, akik nagyon joban vannak egymassal, eljarnak ide-oda szabadidejukben. Erkezik egy uj ember a ceghez, lassan 7-8 honapja mar egyutt dolgoznak, a munka kozben nincs gond, jol el van mindenki, de ennyi, ezen kivul az uj ember nem “kerult be” a csapatba, soha senki nem hivta ezt a szemelyt semmilyen szabadidos programra, senki nem vette fel kozossegi media feluletre stb.

A tortenetben en vagyok az uj szemely.

Ilyen esetben, ha a kollegak nagy mosollyal megkerdeznek, hogy szeretnem-e alairni a szulinapi kepeslapot egy masik kollega szamara, amire termeszetesen “igen” a valasz, mert miert ne?

majd az igenlo valasz utan megkerdezik, hogy es szeretnek-e beszallni az ajandek osszegebe, szerintetek mi a jo valasz?

Szivem szerint nemet mondtam volna, de ugy ereztem sarokba voltam szoritva, mert most erre a kerdesre mi lett volna a helyes valasz, hogy bocs, nem? Mert amugy munkan belul nem rossz a viszony, inkabb udvarias de tavolsagtarto, semmikeppen nem rossz.

Nem az osszeg merteke a fontos, mert nem nagy penzekrol van szo (1500ft fejenkent, egy ikeas ajandekkartya lesz az ajandek), de ugy erzem, hogy kicsit furcsa, hogy eddig senki nem kereste a tarsasagom, raadasul ezek a emberek meg csak arra sem kerdeztek ra, nekem mikor van a szulinapom, nemhogy meg ajandekra gyujtsenek...


2020. aug. 4. 13:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk még 3 hete se dolgoztam itt amikor házasodott az egyik kolléga, még a vezetéknevét se tudtam szerintem, de természetesnek vettem, hogy én is adok be pénzt. Mondjuk nem is így hozták szóba, mint neked.
2020. aug. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
68%
Eszem ágában se lenne 1500-at beleadni, még akkor se, ha amúgy jóban vagyunk. Ennyiért már vegyen neki ajándékot a családja.
2020. aug. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
73%

Én smucig vagyok, de nem adok olyasmire, amihez semmi közöm...miért tenném, csordaszellem miatt? Akkor ugorjak a kútba, ha a többi is? :DDD


Meg kellett volna mondanod, ha az aláírás fizetési kötelezettséggel jár, akkor köszönöm nem.

S ha hetente lesz egy majomnak ünneplése, akik le se tojnak téged, akkor dobálod az 1500ft-ot???

Végül vesznek 200ft-ért egy vackot, többit meg lenyelik, rajtad meg röhögnek egy jót:D

2020. aug. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát tőlem (a volt munkahelyemen nem szüli, hanem névnapozás volt a divat), pofátlanul, már a próbaidőm alatt (kb. 2 hét után) elkérték a két azonos nevű nő ajándékának a "rám jutó" részét. (És persze ottlétem 6 hónapja alatt a többi névnaposét is, ahogy jöttek sorban).

A "pofátlanul" szót csak azért írtam, mert 6 hónap múlva, amikor felmondtam, rá egy hétre lett volna az enyém, egy SMS-t sem küldött senki a névnapomra, erről ennyit.

2020. aug. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

" raadasul ezek a emberek meg csak arra sem kerdeztek ra, nekem mikor van a szulinapom, nemhogy meg ajandekra gyujtsenek..."


Na ez a bunkóság (előző voltam amúgy).

2020. aug. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Felkínálni neki a lehetőséget, hogy ad/nem ad.
2020. aug. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Első helyemen velem gyűjtettek pénzt, alig akartak beleadni utólag, kicsi karom is lett.


Szülinapra meg hiába ad a főnök csokit, ha a szabadnapomat nem adja meg (ez volt a következő).


Úgyhogy mereven elzárkózomaz ilyenektől. Mégis megszervezték nekem búcsubulit (2-t is mert először csoportot váltottam).


Az utána lévő helyen meg smucignak tartanak, de a cég se gyengén smucig.


Nem adok ki pénzt ilyenekre, inkább adok hajléktalannak higy igyon az egészségemre.

2021. júl. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!