Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » "Akinek ez nem tetszik, az...

"Akinek ez nem tetszik, az magára ismert" Hogy lehet így gondolkodni?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon sokszor találkozom ezzel az érveléssel. Eleve azt feltételezi, hogy provokáció ellen, csak azok szólalnak fel, akiket az személyesen érint.

Például én nem vagyok öreg és a családban sem él senki idősebb korú, de ettől még nem tűröm szó nélkül, ha valaki tiszteletlenül, mocskolódva beszél róluk. Nem vagyok nő, de vitába szállok a nőgyűlölőkkel. Nem vagyok sem gazdag, sem diplomás, de ettől még nincs ínyemre a sárdobálás irányukban.

Ez a "magadra ismertél" gondolkodás nem ismeri a szolidaritást.



2020. aug. 13. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Akinek nincs rendes érve, az elkezd személyeskedni. Ennyi. Ha ezt olvasod, akkor tudhatod, hogy nyertél.
2020. aug. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel értek egyet. Na meg veled, kérdező.


Nekem erről az érvelésről a máltai lányok jutottak az eszembe, akik 1-2 hónapja végigszidtak kb. minden létező embertípust. Utána ezzel próbálták kimagyarázni magukat - nem sok sikerrel.

2020. aug. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

De mindenki magabol indul ki eleve.

A masik, hogy csak azt pàrtoljuk es értünk egyet amivel azonosulni is tudunk/tudnànk.


Ergo egy egy pontozast ritkasàg ha abszolut elfogulatlan es pàrttalan ember tenné meg.


Ugyanis logika szerint is aki eleve elfogulatlan az mindket velemenyent meghallgatja es erti ergo nem pontoz fel le.


Pelda mi a kedvenc szined


Vki megirja hogy a lila.

Aki elfogadja hogy neki a lila ha szamara nem is tetszetös szin de az nem fogja öt lepontozni.

Aki szerint viszont a lila egy ronda szin, es el sem dogadja azt hogy mäsoknak ez tetszhet egyaltalan az fogja nyomkodni az altala dislike-nak hitt "gombot"


Habar van egy olyan sejtesem, hiàba magyaràzom.

2020. aug. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%

Röviden tömören.szerintem is az pontoz le gyakran valaszokat aki magara ismert.


Ha vki jobban el tudja magyarazni a fentebbit helyettem azt megköszönnem.

2020. aug. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Habar van egy olyan sejtesem, hiàba magyaràzom." Ezek szerint te is magadból indulsz ki.

Egyébként a kérdésem nem korlátozódott a gyakorin pontozgatásra. De mindenki magából indul ki.

2020. aug. 13. 21:30
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen en a gyk n olvasok sokszor ilyet hogy a lepontozo biztos magara ismert.


Nekem ilyeneket nem szoktak mondani nem talalkozom mashol velem

2020. aug. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*vele
2020. aug. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

"Például én nem vagyok öreg és a családban sem él senki idősebb korú, de ettől még nem tűröm szó nélkül, ha valaki tiszteletlenül, mocskolódva beszél róluk. Nem vagyok nő, de vitába szállok a nőgyűlölőkkel."


Leszel majd idősebb,rájössz,hogy semmi értelme ezeknek a reakcióidnak.Egyrészt nem fogod tudni megváltoztatni a véleményüket,másrészt nem biztos,hogy védeni akarod majd a nőket,időseket.

Ha tiszteled a nőket,időseket,tiszteld őket magadban.

2020. aug. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kussolni és lenyelni mindent mivel értelmesebb, mint kiállni a véleményemért?

Miért értékesebb egy provokátor, mint én?

2020. aug. 20. 14:17
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

De miért gondolod,hogy a hallgatás egyenlő a lenyeléssel? A másik mást tapasztalt az életből,más véleménye van.Gondold végig logikusan,ki az,akit megvédesz azzal,hogy vitába szállsz velük? Hány nőnek,vagy hány idősnek lesz jobb az élete a véleményed által?

Egyébként nem értékesebb a provokátor.

2020. aug. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!