Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan tudnám visszautasítani...

Hogyan tudnám visszautasítani a folyamatos puszilkodást?

Figyelt kérdés

Sajnos erre felé ez az elfogadott köszönés, még férfiak között is..

Ma is mentem a boltba, hát persze hogy találkoztam rokonnal és adta is a puszit még szólnom sem volt időm.


A legnagyobb gondom az hogy a következő hetekben 2 eskövőre is megyek, alsóhangon 100db puszot kellene fogadnom meg adnom. Nem akarom! Még a menyasszony, férjtől sem.


Szerintetek ha azt mondom majd hogy "bocs nem, elővigyázatosságból", akkor kinéznek majd? Anyám már cirkuszolt velem egyet emiatt hogy ilyet nem csinálhatok. Sajnos kötelező elmennem az eskövőkre, úgy érzem biztos énmiattam lesz rossz a hangulat hogy nem akarok 100 emberrel puszilkodni.


2020. aug. 14. 16:11
 1/8 A kérdező kommentje:
+ megjegyzem erre faluhelyen a koronavírus tabu, nem létezik az emberek 99%-a szerint. Áprilisban itt ugyanúgy volt húsvét mint bármikor, a boltban az idősávok nem voltak betartva stb.
2020. aug. 14. 16:12
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha maszkot hordtál kinevettek, szó szerint :D
2020. aug. 14. 16:13
 3/8 anonim válasza:
94%

Nincs olyan, hogy valami kötelező.

Ez a lehető legroszabb neveltetés.

Ha nem akarsz puszit adni, nyújtsd előre a kezedet, és mond meg kellő határozottsággal, hogy ne haragudj de nem adok puszit.

Ha kinéznek emiatt, tegyék.

Az ő szegénységi bizonyítványuk, nem a tiéd.

Sose félj máshogy viselkedni mint a közeged.

Majd idővel megtanulják, hogy neked nem kell puszit adni.

Egy esküvő hangulatát pedig igen nehezen tudom elképzelni, hogy 2 db másodperc határozza meg, amig adsz puszit vagy sem, illetve egy ilyen horderejű dolog.

Az eskövő így is úgy is jó hangulató lesz.

2020. aug. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ja, erre felé nem 2 másodperc amíg a menyasszony-férjnél vagyunk, hanem amikor megkérzünk, vagy utánunk érkeznek, mindenki végigpuszil mindenkit.

Ezért is írtam hogy alsóhangon 100db...

2020. aug. 14. 16:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Én tényleg szinte mindig az őszinte párbeszéd és direktség híve vagyok, de nem tudom miről beszélsz, ezeknél az embereknél az nem létezik. Lehet az lenne a legegyszerűbb, ha annyit mondanál, hogy ajakherpeszed van, attól azért vissza szoktak hőkölni az emberek.
2020. aug. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem mondhatom mert a anyám, testvérem lebuktat, pont ezt találtam ki én is amúgy.


Élvezik hogy szenvedek.

2020. aug. 14. 17:16
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre szerintem úgy tudod megúszni, ha felteszel egy herpesz-tapaszt. "Bocsi, elég csúnya, nehogy elkapd!"


Előtte említsd meg a szüleid előtt, hogy fáj a szád széle, valami alakul ott.


Igen, alapvetően nem szabadna kötelezőnek lennie, de csúnya dolog a családi nyomás :/


Később majd "lázadj" ezzel kapcsolatban egy kicsit.

2020. aug. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kimondod, hogy te ezt nem szeretnéd.
2020. aug. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!