Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan kezdjek új dolgokba bele?

Hogyan kezdjek új dolgokba bele?

Figyelt kérdés
Zárkózott vagyok, félek a kaputelefonba is felcsengetni, vagy idegennek a telefont felvenni, arról nem is beszélve, hogy valakit felhívjak... Szeretnék új dolgokat kipróbálni, mint például a falmászás. Hogyan tudnám túltenni magam a félelmen, hogy e f@ssak bemenni egy falmászó klubba és megkérni egy edzőt, hogy adjon pár privát órát amíg beletanulok, vagy mutassa meg, hogy mennek a dolgok? Hívőnek voltam nevelve, viszont "felvilágosodtam" középsulis koromban, de szeretnék újra templomba járni. Múltkor elutaztam valahova, ahol tudtam ismerőssel nem fogok találkozni, de ígyis alig mertem besétálni és épphogy bekukkantani a templomba. Egy pszichológust is szeretnék felkeresni más problémák miatt, de valahogy azt se merem, mert mivan ha kiderül és szüleim megtudják... Nem, nem akarok tőlük segítséget kérni, megvan a maguk baja. Csak egyszerűen attól félek állandóan, hogy valamit ki akarok próbálni, ami új, és hogy néznek majd ott rám az emberek, meg ismerősök mit szólnak majd? Nyilván ezek közül a pszihológuson kívül egyikre se lenne drámai "negatív" reakció, de ennek ellenére nem merek új dolgokba belekezdeni. Ez miért lehet?
2020. aug. 30. 23:42
 1/3 anonim ***** válasza:
mondjad el röviden a sport klubban az edzőnek vagy a tulajnak, hogy nehezen alkalmazkodsz új szitukhoz és ez visszatart. nem kell elmondanod az életed, elég ha csak annyit mondasz, hogy amiben kezdő vagy, azt nehezen kezeled és nem tudod, hogy félni fogsz e a magasban vagy sem. szóval legyenek abban a tudatban, hogy félsz a kihívásoktól. ők segíteni fognak ebben, hiszen ebből élnek. általában mindenhol van edző, manapság ez már alap, de talán már törvényi előírás is, mert 20éve még be lehetett menni egy konditerembe úgy, hogy csak egy "portás" kislány volt az előtéri pultban, de manapság ilyet én nem látok. Tipp, hogy kötelezővé tették az edzői jelenlétet, aki személyre szabottan ad feladatot és figyel. amúgy én kondiba járok és ott senki nem figyel a másikra, mindenki önmagát lesi a tükörben. nem vagyok egy kigyúrt állat, de a 3ajtós szekrény csávók maguktól jönnek oda, ha nem tudom kinyomni rendesen a rudat és tartják nekem a holtponton és közben biztatnak. Ilyen "maffia hasonmás" arcokat képzelj el, akik önszántukból segítenek és drukkolnak neked. utcán is ha találkozom velük, mindig kedvesen köszönnek és kérdik voltam e aznap, vagy megyek e gyúrni. sok az előítélet ezekkel a srácokkal kapcsolatban is. hatalmas darabok, kopaszok, szigorú arc, de valójában a többség nagyon kedves és segítőkész és önmaguktól adnak tanácsot, hogyan lehetsz jobb.
2020. aug. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem. Rendben egyik nap megpróbálom ezt
2020. aug. 31. 00:33
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem merek. Nézek képeket, és olyan sok ember van rajta. Egyszerűen nem merek emberek közé menni
2020. aug. 31. 00:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!