Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan lehet kapcsolati...

Hogyan lehet kapcsolati tőkére szert tenni? Olyan barátokra/ismerősökre, akik ilyen-olyan dolgokban tanácsot/segítséget nyújtanak!?

Figyelt kérdés
Annyiszor olvasom/hallom, hogy vannak emberek, akiknek olyan haverjaik/ismerőseik vannak, akik (külföldi) munkát ajánlanak, ilyen olyan jogi ügyekben adnak tippet. Beajánl ennek annak, ha gáz van, segítséget nyújt és akár még meg is szállhat néhány estére, ha mondjuk az egyik haverral valami gáz van (elzavarták otthonról vagy ugrik a ház). Nekem nemhogy ilyen spanjaim nincsenek, de még szimpla jött-ment ismerősi kapcsolataim sincsenek, akikkel max pár percre tudnék leállni beszélgetni. A szüleimen kívül senkim nincs és rohadt kiszolgáltatottnak érzem magam, mert még munkám sincs (ami legalább egzisztenciális biztonságérzetet adna). Tudom, hogy ehhez olyan személyiségnek kell lenni, amire szinte születni kell, de durva, hogy ennyire nincs szociális életem. Külsőre bőven nyikhaj, ronda vagyok, a beszélőkém nagyon gyenge, nem szeretem a bulizást/ivást/dorbézolást és még érdeklődési köröm sincs a focin/politikán kívül, de előbbi kettő már bőven elég, hogy jelentéktelen legyek az emberek szemében. Az egyetemen is csak a közös sors (tárgy teljesítése, jegyzetek, előrehaladás) kötött össze néhány csoporttársammal, de amint nem volt szükség egymás segítésére, érdek hiányában ott is elhalt az ismerősi viszony szóval ott se tudtam szert tenni tartós kapcsolatra. Hogyan és hol tudnék olyan kapcsolatokra szert tenni, akikre tudnék támaszkodni a mindennapi életemben és kapcsolati tőkének lehetne nevezni?

2019. máj. 5. 22:18
 1/2 anonim válasza:
100%

Így voltam én is két éve, mikor nem igazán csináltam semmit, csak hagytam, hogy az élet vigyen magával. Akkor 15 éves voltam, és megelégeltem, hogy nem tisztelnek jobban, mint mást, hogy mindent egyedül kell megtennem, hasonlók. Ekkor én például beléptem a Független Diákparlamentbe, ahol képviselő lettem, így egyből megismertem 150 embert. Ezzel is növekedett a kapcsolati hálóm. Ott hangoztattam a szavamat, amivel még több embert ismertem meg, eljártam konferenciákra, táborokba, előadásokra.

Aztán tavaly nyáron elmentem egy random ingyenes táborba, aminek köszönhetően most 2*10 napra megyek külföldre full ingyen, kapcsolatokat építeni.


Nekem csak egy olyan tanácsom lenne, hogy egy lehetőséget se vess el, mindent használj ki, mert a legrosszabb esetben is csak tapasztalatot szereztél. De legalább valamit szereztél, míg ha nem használod ki a lehetőséget, akkor csak a bánkódást, ami meg nem vezet sehova.


Szóval járj nyitott szemmel és minél több lehetőséget használj ki :))

2019. máj. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A leírás alapján a beszélőkéd nem tűnik rossznak. Egy a titok. Legyél halál közvetlen mindenkivel, és érezd jól magad,miközben magadat adod.
2020. febr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!