Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tennétek ha ilyen helyzetb...

Mit tennétek ha ilyen helyzetben lennétek?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok,fiú férfi majd eldöntöd. Nagyjából 7 éve rászoktam az úgynevezett biofűre/herbálra.

Heti/havi kihagyásokkal de olyankor 0-24ben csinálom, amíg van pénzem, lopni/betörni soha nem tettem.

A családom(apa/anya/hugom) azóta bízik és remél, hogy helyrejövök.

A barátnőmmel 9hónapja vagyok együtt, szeret, imád,ő is hisz,bízik folyamatos csalódások után. Nem jár félre, én sem, de mégis megvádolom, folyamatosan, mégjs mellettem van.

Gyerekkorom óta ha valami rosszul érint, fáj, úgy érzem a halált kívánom, nem akarok tovább élni.

Tisztában vagyol vele, hogy én drogozok, én nem bízok, én nem hiszek, én okozok csalódást.

Munkahelyem van, stabil keresettel, társaságukat kerülöm, a kibeszélés megy(nem a drogra gondolok, bármi) ugyanez volt az előző munlahelyemen

Barátom egy van, 61 éves,, nem kérem a segítségét, másét sem, nem tudnak rávenni, beszéltetni,megtörni.

Miattam van, minden, tudom, felfogtam mielőtt leírná 56 ember.

A sírás ha fáj/van valami állandó, ezeket is úgy írom.

Mit tegyek emberek?

Segítsetek, írjatok már valamit, de az értelmes legyen, ezt az egyet kérem.



2020. szept. 5. 00:08
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Az, hogy drogot használsz, az nem maga a probléma, hanem egy lelki betegség tünete, ahogyan az, hogy nem vagy képes másokban bízni, hinni; sőt, még az is, hogy "hibás darabnak" érzed magad.


Azzal, hogy a barátnődet vádolod állandóan, kifogásokat keresel a munkahelyen, kerülöd a kollégáid társaságát, az még a kezdet. Perpillanat még most a lejtő tetején állsz. A lejtő pedig k_rva meredek, és lefelé nagyon könnyű menni - felfelé meg k_rva nehéz.


Elmondom, mi lesz, ha ezt folytatod. A barátnőd ráun a viselkedésedre és elhagy. Magadba zuhansz. Elveszíted a munkahelyed. Azt fogod érezni, hogy a talaj totál kicsúszik a lábad alól, és az életed értelmetlen. A családodat elkezded az ellenségednek látni. Egyre jobban kelleni fog a szer, hogy kibírd mindezt. A pénzed pedig el fog fogyni, és jön a lopás, a betörés, és a családod kihasználása, sőt, lopni is fogsz tőlük. Aztán megismered az új haverjaidat, akikkel együtt herbálozhattok. Majd koldulni fogsz az utcán, a vasút- és buszállomásokon, csak hogy legyen pénzed szerre.


Kérdés, hogy mennyire akarod azt, hogy meggyógyulj - és itt nem arra gondolok, hogy leszokj a szerről, mert az mint mondtam, csak egy tünet. Már régen pszichológushoz kellett volna menned, mégsem mentél, holott legalább 7 éve érzed, hogy baj van. Egyedül pedig nem fog a lelked és az önbizalmad helyrejönni. De a pszichológus csak akkor fog tudni neked segíteni, ha őszintén akarod; egyébként bele se kezdj, mert az megint csak egy hazugság lesz, és folytatódik az utad lefelé.

2020. szept. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod.

Hasznos, értelmes komment.

Ha nem változtatok, valóban ez fog történni.

Bejelentkezek idővel, mi a helyzet.

2020. szept. 5. 06:30
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Nyugi pl én is ezt szívom. Nekem 18 évesen sima fűvel kezdődött. Később jött minden... A végén arra tértem észhez hogy eljutottam a heroinig, mert minden kevés volt. Aztán arról sikerült leállni, mert nem volt rá pénzem. Én pl 19 éve vagyok drogfüggő. Az utóbbi kb 5-8 évben már számtalan módon megpróbáltam leállni - de nem sikerült. Voltam hajléktalan, megszűnt az egyetlen értelmes párkapcsolatom, és volt több olyan eset amikor csak a csoda segített hogy életben maradtam. Elmentem ilyen drogambulanciára és ott azt mondták mélypont kell. Hát nekem minden mélypont szerintem megvolt. Most se tart sehová az életem... Voltam rehabon régen de csak pár hétig bírtam. Nem nekem való mert én ilyen magányos farkas típus vagyok.

Most viszont bejött ez a bika is. Én direktbe nem akarok meghalni, de szívom tovább és abban reménykedem hogy úgy ér majd véget - hogy minél kevésbé fog fájni...


Igazából nem tudom mit lehet tenni. Szerintem aki benne van annak már nem nagyon van vissza út. Van aki tiszta tud maradni pl rehabbal (ismerek ilyet) de az is csak alig pár % akinek így sikerül...

2020. szept. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Egyik nap felkelsz és nem veszel többet. Ilyen egyszerű. Azt nem mondom,h könnyű. Trenírozd magad, el fog jönni ez az idő ,mert "butaság amit csinálok, nem akarok így maradni, ostobaság stb stb.


A rendszeres mozgás ( nem konditerem) feledteti a gondokat, amikor átesel a holtponton endorfin termelődik, ami segít. Ráadásul rendszeres, lehet barátkozni.

2020. szept. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nos, lehet hülye példa, de közel 15-20 év dohányzás után találkoztam egy férfival aki utálta a bagósokat, fújj büdös - nem kapsz puszit, mondta ő, mire én, mindenféle kin nélkül letettem, nem voltak elvonási tünetek, holott csak hétvégente találkoztunk, tehát dohányozhattam volna egész héten, de nem tettem...szóval ezt megtettem 2x is más kedvéért...


szóval nekem elég volt, hogy valaki kedvéért megtettem...egyszerűen csak akarat kell hozzá csak magamból indulok ki...


örülj, hogy egyáltalán még van barátnőd. ..hm?


én két pasit hagytam el, az egyik cégvezető volt, gazdag... gyereket akart, de szedte a cuccot...elhagytam, a másik is hasonló volt...

szóval nem tudom milyen jövőt látsz magad előtt, de nekem, mint nőnek nem imponálna sőt...


úgy lesz ahogy az 1-es irta..


Tudod, örülj, hogy a környezeted bizik benned, lehet ezért nem teszel semmit, csak ülsz a fenekeden..7 éve!!!


ha majd mindenegyik egytől egyik sorba lemondana rólad, elgondolkodnál...


MEGVÁROD MAJD AMIG TELJESEN LEÉPÜLNEK A SZERVEID HM?

2020. szept. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tudom, a kérdés szeptember 5.-én készült, de 21.-e óta nem csináltam.

Mindenkinek sok sikert kívánok, én szeretnék megváltozni, és tenni fogok érte!

Mindenkinek menni fog, csak fejben kell eldönteni.

Azokat a kommenteket nem veszem figyelembe, akik ezt nem csinálták, ez nem egy szimpla dohányzásos rászokás

2020. szept. 13. 20:36
 7/8 anonim válasza:

Hajrá. Lesz amikor azt mondod, na most veszek és úgy érzed megteheted ,jó döntés semmi gáz nem lesz.

Na akkor beszélj a barátnőddel, mond el neki, hagyd ,hogy lebeszéljen róla. Aztán küzdesz majd máskor is, végül szép lassan elhalványul régi emlékké.

Drukkolok 😊

2020. szept. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy :) Sok sikert és kitartást! Menni fog.
2020. szept. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!