Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha ebben a helyzetben lennétek...

Ha ebben a helyzetben lennétek mit tennétek?

Figyelt kérdés
Albérletben lakunk parommal es egy pici babankkal. Nagyon sok az alberlet anyagilag nagyon rosszul állunk. Van egy ház amit örököltem meg 5 evvel ezelott vagyis a haz egy részét szuleimtol. 4 en orokoltuk testvereimmel. Mindenki egyenlo arányban. Egy testverem lakik ott. Nagy haz kb ha el lenne adva kapnek 2-3 milliót. Mar regota aruljuk de semmi. Nekem nagyon kene a pénz de vissza lakni nem mehetunk mert a ket bátyám nem egyezik bele mivel paromat nem engedik oda. Nem vagyunk nagyon jóban egy evben talán egyszer találkozunk. Batyamek intezik a hazeladast oket hivjak az erdeklodok is. Mi a hugommal azt is mindig utolag tudjuk meg ha valaki megnezte.sot mar a hirdetes sincs fent egy ideje. Azt is utolag tudtuk meg h valaki 12 miliot adott volna erte de annyier nem adtak oda.minket meg se kerdeztek.Szerintem el se akarjak adni sot igy sose lesz eladva.nekem nagyon kene a penz de nekik azert se surgos mert eleg tehetosek.mit tehetnek hogy megkapjam a reszem.?
2016. febr. 22. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Lehet igazad van, hogy nem akarják eladni.Ha tehetõsek a részedet nem venné át valaki, vagy havonta törlesztenék neked.Viszont ehhez jó indulat is kellene, a tesóid felõl gondoltam.
2016. febr. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Már többször írtál ki kérdést ugyanerről a témáról. Tudom, mert már akkor is megírtam, hogy a húgoddal már rég bírósághoz fordulhattok akkor kérhetitek az ingatlan kényszer eladását. Ha a bíró ki szabja, akkor a bátyáid nem tehetik meg, hogy elzavarnak minden vevőt. Ha megteszik akkor a bíróság fogja eladni..
2016. febr. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6%
Igazságtalan ráerőltetni az akaratodat a testvéreidre, mindenki úgy kezeli az örökölt részét ahogy akarja.
2016. febr. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem ertem miert lenne ez raeroltetes valakire is.en meg a reszemet se tudom hasz alni ugyanis meg a zarak is le elttek cserelve.azaz akkor nekem magyarul semmi se jár.
2016. febr. 22. 22:49
 5/10 anonim ***** válasza:
28%

Felértékelteted a lakást és kifizetteted a többiekkel a részed.


Vagy meghirdeted, mint házrészt.

2016. febr. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Esetleg bérleti díjat kérsz tőlük.
2016. febr. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

"bátyám nem egyezik bele mivel paromat nem engedik oda."

Ez nem így működik.

Ha te beengedsz valakit aki nem csinál törvényelleneset többiekkel, nincs beleszólásuk.

2-3 hetente hirdessétek meg TI.

Hh nem értesítenek? Hívjatok rendőröket ha nem hajlandóak megnormalizálni magukat.

Szerinted? Azt hittem egyértelmű, nem akarják eladni.

Ösztönözd őket valahogy, pl beköltözéssel amíg nincs eladva.

2016. febr. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Amennyiben a testvéred használja a teljes ingatlant, tehát a te tulajdonrészedet is, fizetnie kellene neked bérleti dijat a te tulajdonrészed arányában. Az, hogy nem engednek oda, jogszerűtlen. Mivel az ingatlan negyede a tiéd, jogod van odamenni és használatbavenni, és azt vihetsz oda, akit akarsz, nem tilthatják ki, a gyereked apját pláne nem. Az adott helyzetben az lenne a célszerű, ha az ingatlant használó testvéred megvásárolná a többiektől a tulajdonrészüket. Ha tehetős, akkor tán ki is tudná fizetni. Le kellene ülnötök négyesben megbeszélni a helyzetet, és a megállapodást írásban is rögziteni. Pl. hogy mi az az összeg, amennyiért eladjátok a házat, ki hirdetheti, ki vihet oda vevőjelöltet, stb. Ki kell állnod az érdekeidért.
2016. febr. 23. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Menj bíróságra és kérd a közös tulajdon megszüntetését. Hosszadalmas, buktok rajta biztosan, de legalább megszabadulsz a testvéreidtől, és pénzt látsz belőle. Végülis, mennyi az esélye annak, hogy majd 4-en magatoktól meg fogtok tudni egyezni?
2016. febr. 23. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
58%

Mivel kizár a tulajdonjogod használatából, így többlethasználati díjat követelhetsz, persze 1/4-ed részre túl sokra ne számíts, de több, mint a semmi. Ehhez a rendőrségnek amúgy semmi köze, polgári perben kell igényelned, akár visszamenőlegesen is.

Ha nincs fent már hirdetés, akkor tegyél fel egyet, bár ajánlatos lenne, (mint ahogy #8 is írta) ha közösen írtok meghatalmazást az ingatlan értékesítéséről kikötve annak feltételeit.

Viszont az adott tulajdoni részed is eladhatod, nem kötelező egyből az egészet. Legrosszabb esetben még mindig marad a közös tulajdon megszüntetése, ami kényszerárverezés során valószínűleg ár alatt kelhet el, terhelve a perköltséggel.

Esetleg kérd meg egy ismerősöd, hogy jelentkezzen potenciális érdeklődőnek, így tisztább képet kapsz a testvéreid hozzáállásáról.

2016. febr. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!