Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek miért van az,...

Szerintetek miért van az, hogy koncerteket, filmeket, eseményeket már sokkal az időpont előtt elkezdik hírdetni?

Figyelt kérdés

Például 09.13-án láttam már egy 2021.06.05-re szóló Mirigy koncertes hírdetést. [link]

17:37-nél a hírdetés. Egyszer láttam például februárban karácsonyi akciókat hírdető plakátot a buszmegállóban.A Batman is elvileg 2021 . október 1-én debütál elvileg, de már van előzetese.



2020. szept. 14. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hogy minden jegy időben elkeljen, hogy az ember tudjon tervezni előre, hogy a lehető legtöbb ember értesüljön róla..stb.

Egy koncert leszervezése se két pillanat, hogy kezdés előtt 2 hónappal kezdjék csak el hirdetni.

2020. szept. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Marketing. Mire megtudod az időpontot addigra már a fejedbe sujkolják hogy ez a program lesz, tehát alig várod hogy megvedd a jegyet.
2020. szept. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Most egyébként előrébb van tervezve sok kisebb esemény mint amúgy, a halasztgatások miatt. Mondjuk a 2020 elején bejelentett nyári koncertterveket május körül már látni lehetett hogy nem fognak megtörténni. Viszont a szerződések meg az anyagiak sokszor fixek voltak, a jegyeket eladták, a banda aláírta hogy mennyi pénzért lépnek fel, a helyszín akkorra be volt táblázva már, és üzleti szempontból jobb döntés volt azt mondani hogy átrakják 2021 júniusra mint lemondani és visszaadni mindenkinek a pénzét.


De nagyobb produkcióknál máskor is ez a jellemző, gondolj bele, egy Batman filmet vagy egy Sziget fesztivált nem két perc összerakni.


Ezeknél sokkal kisebb (kb 300-500 fős) rendezvényt szerveztem pár éve, hát ott botrány lett volna ha például a logós cuccok nincsenek a szervezőknél kifizetve (!) hetekkel a program előtt, amihez másfél-két hónappal előre meg kellett rendelni, amihez két-három hónappal előtte már fizetniük kellett a résztvevőknek, amihez négy hónappal előtte zárni kellett a jelentkezést, amihez fél évvel előtte meg kellett nyitni, amihez kilenc hónappal előtte el kellett kezdeni promózni hogy köré tudjanak szervezni a résztvevők. Miért? Mert kellett valamennyi mozgástér hogy ha valaki csúszik valahol vagy technikai hiba van vagy gond van a rendeléssel, akkor se a résztvevőkkel együtt érkezzen meg a beszállító. Gondolj bele hogy ehhez képest még mennyivel több szervezést igényel mondjuk a Sziget a dátum kitűzésétől az első fesztiválozó érkezéséig, vagy egy Batman film az első meetingtől a mozipremierig.


Egy másik tényező a szivárogtatás. Hiába nem akarnák bejelenteni mondjuk a Szigetet áprilisig, úgyis kiderülne mert rengeteg ember dolgozik körülötte, a fellépők, a hangosítók, világosítók, mindenféle IT-sok, pultosok, önkéntesek, takarítók nem elég ha áprilisban szerződnek le, innentől meg esélytelen titokban tartani.

És ennek a másik oldala hogy a szervezés színvonaláról is árulkodik. Én legalábbis ha bejelentenék a Szigetet áprilisban nagyon gyanakodnék hogy mégis hogy nem derült ki hamarabb, hogy vajon most kezdték-e el szervezni és emiatt egy tök amatőr, ötletszerűen működő szervezőgárdára kell-e számítanom.

2020. szept. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!