Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A szégyenlősséget ki lehet nőlni?

A szégyenlősséget ki lehet nőlni?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy gyakorlással, aktív társasági élettel lehet kezelni, de nem ilyen egyértelmű szerintem. Például én nagyon hamar el tudok idegenedni azoktól az emberektől akikkel már komfortosan érzem magam.

Valaki segítene aki már kigyógyult esetleg? Olyan fejlesütős típus vagyok aki nem mer szemkontaktust létesíteni, pl ha tetszik egy lány. Az utcán sem tudok hova nézni, zavartan nézek össze-vissza, mintha figyelnének. Gyakran a szemem is belefájdul amikor próbálom elkerülni a tekinteteket és magam elé bámulok.


2020. szept. 26. 17:15
 1/3 A kérdező kommentje:
21/f
2020. szept. 26. 17:15
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Aktív gyakorlás igen, de lehet pszichológus segítsége kellene, gyakorlat szemmpontjából is sokat tudna segíteni.
2020. szept. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen.

En regen teljesen visszahuzodo, maniakusan emberkerulo voltam (ugy 12-13 eves koromig). Aztan olyan traumak jottek az eletembe, hogy ra voltam kenyszeritve arra, hogy vagy normalisan kommunikalok vagy semmit nem fogok elintezni. Egy ideig ez iszonyu nyomaszto, de aztan megszokod es mar fel sem fog tunni. Ha valtoztatsz a kulsodon (uj haj, fogyas, hizas, edzes, stb.) akkor is hirtelen megnohet az onbizalmad.

2020. szept. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!