Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Vannak itt még emberek akikkel...

Vannak itt még emberek akikkel történt hasonló?

Figyelt kérdés

Vidéki vagyok és idén lettem egyetemista Pesten.

Szimpatikusak a csoporttársaim, bár egyikőjükkel sem vagyok igazán összhangba, mert jellemben nem igazán hasonlítunk senkivel sem (legalábbis eddig akikkel beszéltem nem találtam sok közös pontot). Hozzáteszem, hogy nem vagyok beszédes típus, viszont mások szívesen szólnak hozzám, és nem vagyok elutasító senkivel sem.


A probléma az kettős. Én jobban szeretek egyedül lenni szabadidőmben, soha nem kívántam azt hogy elmenjek bárhová szórakozni, mert nem igazán érzem magam jól nagy társaságban, stb.

Múltkor egyik csoporttársam megjegyezte hogy ne zárkózzak el, menjek el velük valahova, mert alig ismernek.

(Megjegyezném, aki ezt mondta egyszer nem jött oda hozzám beszélgetni a suliba.)


Azt mondtam hogy sajnos nem tudok menni egyéb elfoglaltság miatt, nem is kamuztam ezzel. Én megértem hogy valakinek nagyon fontos a csapatépítés, meg az hogy sok emberhez tudjon szólni vagy bármi más, de azt hiszem azt is meg lehet érteni ha nem mindenki szereti az ilyen nagyobb összeröffenéseket. Természetesen én is tudom, hogy ez egy negatívum lehet a személyiségemben, mások számára, de egyszerűen nem gondolom azt hogy azzal eltaszítanék bákit is, hogy az ilyen találkozókat kihagyom.


És igen, vidékiként max 2x jártam Pesten évente eddig, nappal is megtaláltak már fura alakok nem egyszer, de én esténként nem tudom magam biztonságba érezni, főleg hogy nem nagy az embersűrűség a lakhelyem környékén.


Ha esetleg 2-3 emberrel mennénk el valahova akkor azt mondom oké, mert ez gimiben is úgy volt. A barátaimmal szívesen sétáltam vagy vásároltam itt-ott, és senki nem vetette a szememre hogy zárkózott vagyok.


Vannak olyanok akiknak van/volt hasonló problémájuk? Ti mit gondoltak a helyzetről?



2020. szept. 29. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel gond. Majd lehet találsz egy olyan barátot aki hasonlóan gondolkodik mint te. Én is ilyen vagyok, nem szeretem a bulikákat meg a hasonlók. Nekem egy könyv többet és vagy max 1-2 közelebbi baráttal egy összeülős, beszélgetős este.
2020. szept. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
többet ér* (bocsánat, elírtam)
2020. szept. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
38%
En azt mondanam, szakits idot az osszekovacsolodasra, kesobb meglesz a haszna. Akar annak aran is, hogy lemondssz egyket dolgot, lassak, hogy ez szamodra is fontos.
2020. szept. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!