Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Milyen megnyílvánulás számít...

Milyen megnyílvánulás számít pletykálkodásnak?

Figyelt kérdés

Nevezzük meg a figurákat:


X - pletykálkodó

Y - tárgy

Z - pletyka befogadó

W - nagy tömeg, számtalan ember


Szituációk:


1. X elmondja csak Z-nek, hogy Y-on tegnap megint lila póló volt, hogy képzeli ezt.

2. X elmondja ugyanezt Z-n kívűl a nagy W-nek is.

3. X elmondja csak Z-nek, hogy tegnap Y nagyon kiakasztotta ezért meg ezért.

4. X elmondja ugyanezt a nagy W-nek is.


Ezek a szituációk jutottak most eszembe, természetesen nem valósak, csak példaként írtam, hogy legyen mihez hasonlítani.


Mit gondoltok?



2020. okt. 19. 21:52
 1/2 TR75 ***** válasza:
100%

Szerintem ezek egyike sem pletyka.

Pletyka az lenne, ha X azt mondaná Z-nek, hogy Y megint lila pólót viselt, és ezt Z úgy adná tovább W-nek, hogy Y megint lila pólót viselt, mert b.zi (vagy még inkább: Z úgy adná tovább W-nek, hogy X azt mondta, Y b.zi, mert már megint lila pólóban volt).

Vagy: X annak ellenére elmondaná Z-nek, hogy Y-on lila póló volt, hogy Y direkt kérte, hogy ne mondja el senkinek.

Szerintem akkor pletyka a pletyka, ha

1.) valótlanságot terjeszt vagy/és

2.) olyan dolgot, amit bizonyos személyeknek nem lenne szabad/illő elmondani, mert például titok (és ebből esetleg előnye származhat a pletykálónak/hátránya lehet a kipletykáltnak).

2020. okt. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a pletyka az, amit te is csak úgy hallottál valakitől és úgy adod tovább valaki másnak, hogy nem vagy meggyőződve a valóságtartalmáról. További ismérve a pletykának, hogy semmi közöd a témához, amiről pletykálkodsz.
2020. okt. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!