Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az ázsiaiak miért facetimeolna...

Az ázsiaiak miért facetimeolnak/videohívásoznak egymással sima telefonálás helyett?

Figyelt kérdés

2020. nov. 9. 09:45
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
És ezt honnan szülted?
2020. nov. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

mert ott már működik a G5, amit itt csak belengettek...amúgy az USA nagy része is így telefonál. Singapúr, dél-Korea, Japán, Kína mindig is jóval a művelt Európa előtt jár technológiában. Persze Kína nagy része még ellátatlan, de nagy ország sok emberrel.


Szóval, ha itt is mindenki számára alapból elérhető a G5, és lesz megfelelő eszköze, akkor itt a Kánaán.

2020. nov. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ablo alkalmazás... Én is ezt tapasztaltam 🤔
2020. nov. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#2: Már sok évvel ezelőtt is ez volt náluk a szokás, amikor még senki nem is tudta, hogy mi az hogy G5, mert nem létezett. Nem ez az oka.
2020. nov. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Amolyan face to face szitu.


Vannak akik jobban szeretnek szemtől szembe beszélni s amikor nem is vannak személyesen jelen egymás társaságában, ez bennük van.


Volt ázsiai kollegák is pl kaja mellett elbeszélgettek rokonjaikkal vidiben.


Fél koreai legjobb barátom is szeret így beszélni.


Ha pedig kicsit tudományos szemszögből nézed:


A verbális kommunikáció 7%-a csak a teljes kommunikációnak!


Túlnyomó többségben a nonverbális kommunikáció van, ami a testbeszéd magyarul.

Ez 55%-ban van jelen.



Pl nekem egy ember személyiségének feltérképezése laza fél óra alatt megvan. Átlag 80%-os kiismerés.


Volt aki azt hitte kémkedtem utána tali előtt...



Arc- és jellem diagnosztika,

Kommunikáció,

Kedvelt, nem kedvelt színek.

Ruházat, kiegészítők.


Pár hordott ékszerből is sok minden kiderül.



Vagy pl társkereső oldalakon sokat elmond a háttér,hely, szitu


Mondjuk csak 5 képet engednek feltölteni.


Az emberek zömének értékrendjei kiolvashatóak, hiszen ösztönösen azokat képeket választják, ami leginkább jellemzi őket.

2020. nov. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vettem észre, de egyébként én is inkább így teszek. Gyűlölök telefonálni és chatelni, baromi személytelen az egész, szóval ha valakivel nem tudok személyesen találkozni, akkor nekem is a videotelefonálás a kedvenc kommunikációs csatornám.
2020. nov. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában én is rászoktam, anyukámmal inkább videochatelünk a telefonálgatás helyett. Utálok telefonálni, ez jobb. :D
2020. nov. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert így sokkal személyesebb mint simán csak telefonon, hiszen látod a másik arcát, gesztusait.
2020. nov. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy nem mindenki az elsőhöz hasonlóan reagált. Rengeteg ázsiait látok napi szinten, feltűnt és érdekelt, hogy van-e valami kulturális háttere vagy csak szimplán jobban szeretik.
2020. nov. 13. 09:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a cigányoknál láttam napi szinten a Népszínház utcában és környékén, hogy ők is ha telefonálnak, szinte mindig videóhívásban beszélnek.
2021. jan. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!