Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen esetekben telefonáltok...

Milyen esetekben telefonáltok társaságban? Illetve maga a társaságban telefonálás illetlenség?

Figyelt kérdés

2020. okt. 2. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha elkerülhetetlen. Szerintem nem illetlenség, de az ismerőseim közül legtöbben ösztönösen távolabb mennek (én is), nem szeretem, ha hallják, hiába nincs szó semmi kényes dologról
2020. okt. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én bunkóságnak tartom, ha a másik felet (akivel telefonál) nem ismerem illetve engem nem érint a beszélgetés. Engem pl zavar, ha valakivel leülünk kávézni és beszélget telefonon vagy, ha valakivel megyek haza és megkér, hogy egy pillanatot várjak és telefonon beszélget út végéig (és mondjuk nem azt mondja, hogy bocsi, most elköszönök, mert telefonálni szeretnék meg nem is hagyja, hogy elüljek).


Az nem bunkóság, ha én is ismerem azt, aki hívja vagy akit hív és engem is érint a beszélgetés, de ez is emberfüggő, másoknak ez se fér bele.

2020. okt. 3. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Példának okáért, egyszer két rokonnal elmentünk nyaralni. Van egy közös ismerősünk és kellett tőle egy infó mind a hármunknak, ezért a kérésükrr felhívtam és nem mentem arrébb, a társaságukban tettem, reggeli után, hogy ők is tudják, miket mond, esetleg, ha eszükbe jut valami, kérdezzenek.


Megbeszéltem vele, aztán megkérdezte, hogy hogyan vagyunk meg ajánlott pár dolgot, hogy nézzünk meg én meg 1-2 mondatban összefoglaltam, hogy miket csináltunk. Nem mentem arrébb, mert őket is érintette. Az egyik rokon erre csapkodni kezdett meg mérgelődni meg odaszólt a másiknak, hogy erre nincs ideje és elment és utána a másik rokon meg kioktatott, hogy telefonálni nem társaságban szoktak.


Ha nem ismerték volna azt akivel beszélek vagy nem érintette volna őket, még megértem, de engem biztos nem mérgesített fel volna fel, ha felhívnak a társaságomban valakit, akit ismerek és megbeszélnek valamit, ami engem is érint, ez a családban bevett szokás, apám gyakran hív így rokonokat, ha esetleg mi is beszélnénk velük, tudjuk miről volt szó, de ahány ember annyi szokás.

2020. okt. 3. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én csak akkor veszem fel társaságban, ha valaki közeli hozzátartozó hív. Anya, apa, tesóm, nagymamám stb. Hátha valami baj van és segítség kell. De ha csak beszélgetni akarnak akkor szépen megkérem őket, hogy később hívjanak vissza vagy majd felhívom őket ha ráérek mert most társaságban vagyok és nem tudok beszélni és leteszem, ez kb fél percet vesz el az időből és nem zavar senkit. Ha pedig ne adj isten baj lenne, vagy szükség lenne rám feltétlen, akkor megmondom a társaságnak, hogy bocsánat de el kell mennem telefonálni mert gond adódott otthon és el kell intézzem. Ezt általában mindenki megérti és nem is volt ebből soha probléma, sőt még meg is szokták kérdezni kedvesen, hogy minden rendben van e. Tudnak e segíteni. Természetesen mindig elvonulok telefonálni, hogy mások ne hallják és ne zavarja őket.
2020. okt. 5. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!