Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem merek egyedül...

Miért nem merek egyedül vásárolni menni?

Figyelt kérdés
Igen , ez a problémám .. Én sem értem .. 19 éves lány vagyok és nem merek egyedül menni bevásárolni ... Akármikor mentem egyedül, mindig szorongtam hogy valamit elcseszek, és rajtam fognak ott nevetni mások .. Mostmár úgy vagyok vele hogy +1 személlyel sem tudok elmenni, mert volt, hogy úgy is leegettem magam ( az por a pepcoban volt, pont a középpontban szét törtem egy üveget véletlen ) ..
2020. nov. 10. 05:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szociális fóbia (más néven szociális szorongás), rosszabb esetben elkerülő személyiségzavar. Ez a neve.
2020. nov. 10. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Megesik hogy ügyetlenek vagyunk. Nem hiszem hogy félned kellene attól ami megtörténhet. Ha állandóan ezen agyalsz, akkor annyira magával ragad a gondolat hogy valamit elronthatsz, hogy végül úgy is lesz. Nem nagyobb a valószínűsége annak hogy valamit elcseszel a boltban, mint mondjuk suliban, munkában vagy otthon.

Próbálj meg úgy elmenni egy szupermarketbe, vagy ami van az otthonod közelébe, hogy végül csak egy csokit veszel. De amíg bent vagy a bolban nyugodtan nézz szét, járkálj, nézd meg a termékeket. Olvasd el az összetevőket. Ha félsz hogy összetöröd, akkor kezd egy zsacskó csipsz alapanyagainak az elolvasásával, majd szépen tedd vissza a helyére. Nézz meg több terméket is, és végül vegyél magadnak egy csokit. Így meg is jutalmazod magad.

2020. nov. 10. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésben ott a válasz. Szorongsz és azt is tudod, hogy miért.
2020. nov. 10. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mit tegyek ellene? Mi a megoldás ?
2020. nov. 10. 06:12
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Ha 15 éves lennél van esély rá, hogy kinövöd, de 19 évesen egy pszichológussal beszélgethetsz. Ő majd megtalálja azt a dolgot, ami kiváltja a szorongasod, amit még te sem tudsz. Plusz bele kellene kényszeríteni magad (tudom, borzalmasan hangzik), de pl. nekem ez akkor múlt el amikor elkezdtem dolgozni. Az ember felnagyítja a saját bajait, és olyan dolgoktól parázunk, amikre a valóságban senki sem figyel (csak azt hisszük). A pszichológustól ne ijedj meg, egészséges emberek is járnak megelőzés céljából, lépj előre és ne hagyd hogy egy ilyen dolog mint a szorongás tönkre tegye az élezed.
2020. nov. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%

"Mit tegyek ellene? Mi a megoldás ?"


Gyakorlás. Elmész 100-szor úgy, hogy rossz, és megszokod.

2020. nov. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szociális fóbia, ahogy #1 is mondta.


Kellemetlen dolog, tudom - nekem is van :(


A megoldás az, hogy kitartóan és következetesen dolgozol rajta - ajánlom pszichológus segítségét is. Hidd el, egész kellemes és felszabadító :)


El kell hinned, hogy igazából senkit sem érdekel annyira a hibád, mint te gondolod. Sőt, még azelőtt elfelejtik, mielőtt kiérnek a boltból. Az embereknek megvan a maguk dolga, a mostani helyzetben pláne.

2020. nov. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! :) Megpróbálok túl lendülni a félelmeimen. Különben sosem élhetek teljes életet . Mindig attól parazok, hogy valamit elrontok és ezt más is látja és kinevetnek .. Mindig nagyon zavarban tudok lenni, főleg amilyen érzékeny is vagyok meg el is sirnam magam .. De ezt megpróbálom elfelejteni .. Megpróbálom magam megedzeni lelkileg ..
2020. nov. 10. 08:03
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én múltkor lazán elsírtam magam egy eladónő előtt, mert elég nagy hülyeséget kérdeztem. De aranyos volt, rosszul érezte magát amiért előidézte (pedig mondtam, hogy ez irracionális pánikreakció) és megnyugtatott, hogy semmi gond :)


Aki kinevet, az annyit is ér. Normális ember segít, vagy udvariasan ignorálja ha valamit véletlenül rosszul csinálsz (pl. leversz valamit a polcról - én múltkor a DM-ben egyetlen sampont löktem le, ami dominó-effektust indított el. Samponlavina. Pont ott volt egy kolléganőm, gyorsan visszapakoltunk együtt mindent.)


Van, aki mindenen röhög, mint egy hiéna. Neki nincs jobb dolga, mint mások szemében meglátni a szálkát, miközben ott van az a bizonyos gerenda a sajátjában. Vagy épp ő is hasonlóan érez, de ő meg örül, hogy most más járt hasonlóan.


Ne aggódj ;)

2020. nov. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én dolgoztam emberekkel, volt hogy bőgve szolgáltam ki az embereket mert éppen annyira kikészítettek a munkahelyen. Furcsán néztek az ügyfelek, de elhiszed, hogy 1 hét múlva már elfelejtik? Mindenkinek a saját baja a legnagyobb. Leejtettél egy üveget a boltban, hát kellemetlen, az emberek akik ott voltak 2 nap múlva nem is emlékeznek rád. Az ember annyit bénázik, hogy már én röhögök a legjobban, ha valamit csetlek-botlok. Jó lenne, ha ezeket tisztáznád magadban, erősítenéd. Én kamaszként nagyon szociális fóbiás voltam. Hiába mondták nekem, hogy nem mindenki téged néz, de, mindenki engem nézett. Azt hittem azért, ahogy kinézek, csúnya vagyok, ahogy bénázok, figyelik minden lépésem és jaj. Aztán rájöttem hogy nem, az emberek figyelnek mert más a szemem, tetszik nekik a kabátom, éppen bambul vagy mert a magyar emberek imádnak lesni. Ma már nem érdekel olyan szinten, hogy tönkretegye az életem. Persze, bennem van, és nem vagyok olyan nagyszájú, de nem emészt fel a stressz és ezt a szintet elég ha eléred. Az önbizalmaddal is gond lehet mélyen, ezért lenne jó egy pszichológus aki feltárja az okokat.
2020. nov. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!