Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nem merek egyedül elmenni...

Nem merek egyedül elmenni vásárolni. Hogy győzzem le ezt a "félelmemet"?

Figyelt kérdés

Eddig mindig elhívtam magammal a barátnőimet, hogy menjünk együtt,de szeretnék ezen változtatni. Ha egyedül megyek, úgy érzem figyelnek, nem is tudom elmagyarázni hogy érzek akkor. Hogy győzzem ezt le? Volt/van valaki hasonló helyzetben? :(

17/L


2019. ápr. 9. 17:25
 1/7 anonim válasza:
75%
Ezzel sajnos én is így vagyok. Sehova nem merek egyedül menni vásárolni, félelmet kelt bennem. Ennek a leküzdése engem is érdekelne.🙁
2019. ápr. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam vele. Ne az ilyen kicsi boltokba menj, ahol odamegy az eladó segíteni.

Nagyobb boltokba menj, pl ahol én lakok, a H&M és a Tally Weijl a legnagyobb, meg a New Yorker. Nem ezek a kedvenc üzleteim, de amiket szeretek, azok kisebb boltok, nyomulós eladókkal, szóval az egyedül először nekem is kellemetlen volt :D Egy párszor menj el ilyen nagy boltokba, ott nyugodtan nézelődhetsz egyedül, nem zavarnak meg, sokan is vannak, ezért nem is téged figyelnek, először ez is kellemetlen, de egy idő után megszokod.

2019. ápr. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Holnap megpróbálok elmenni EGYEDÜL :)

2019. ápr. 9. 18:06
 4/7 anonim ***** válasza:
31%
Pedig egy jó eladó aranyat ér. Nagyon sok időt és negatív élményt megspórolhat neked, ha megengeded, hogy segítsen. Igen, végig fog mérni, mert így tudja megállapítani, melyik darab és milyen méretben lesz neked előnyös. Igen, kicsit beszélgetni fog veled, meg kell nyílnod előtte. Ez azért kell, hogy ki tudja választani számodra ami nem csak csinos, de praktikus is, és anyagilag is megengedheted magadnak.
2019. ápr. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Nagyon sokáig így voltam ezzel én is.

Állandóan attól rettegtem, hogy a többi tinicsajszi röhögni fog azon, hogy én X centisen, X kilósan milyen ruhákat vásárolok, vagy hogy non-stop üldözni fognak az eladók, de ez nem így van.

Ha magabiztos vagy, és tudod, mit akarsz, akkor ők is látják rajtad, hogy határozott vagy és nem szorulsz segítségre. Max. ennyit mondhatsz: “Köszönöm, egyelőre csak nézelődöm!” Vagy: “Boldogulok egyedül is.”

Gyakran csináltam/csinálom azt, hogy már a honlapon kinéztem azokat a ruhákat, amik felkeltik a fantáziámat, és így pontosan tudom, hogy melyik darab után nyúljak az ûzletben, mit kell felpróbálnom, - mert amikor a ruhák csak lógnak a fogason, talán nem is tudjuk úgy elképzelni magunkon, mint amikor látunk róla egy képet, ahol ember viseli.

Szóval a lényeg: Egyedül vásárolni a világ legfantasztikusabb dolga, mert kipróbálhatsz egy csomó különleges és mókás dolgot anélkül, hogy egy csapat “Mean Girl banda” lefikázná vagy lebeszélne róla, holott neked tetszik, és jól is áll.

Volt, hogy egy abszolút viccből felpróbált ruha annyira szexin és kifogástalanul állt rajtam, hogy azonnal hazahoztam.

2019. ápr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Filthfan: Ez nettó f...ság. Kizárt dolognak tartom, hogy egy eladó jobban tudja, mi áll nekem jól/mi praktikus és mit engedhetek meg magamnak. Csak azért, mert eladó, nem lesz egyből stylist és bizony nem sűrűn fogom meglátogatni azt a boltot, ahol rajtam lóg az eladó.
2019. ápr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Aggódás rombolás: Vedd számba a lehető legrosszabb eshetőséget és tegyél meg mindent ellenük.

Így: tanuld meg megvédeni magad illetve futni..

2019. júl. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!