Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Sok otthonülős, nem barátkozós...

Sok otthonülős, nem barátkozós, nem bulizós fiatal miért szidja és próbálja leminősíteni a bulizós, társasági életet élő fiatalokat?

Figyelt kérdés

Nem is csak az idősek, akiket még részben megértek, hanem sok fiatal is.


Nem csak, hogy leminősíti a bulizós, partizós, társasági életet élő, fiatalos társait, hanem próbálja is rágalmazni.

Összemosni dolgokat, hogy nem lesz belőle semmi, nem foglalkozik a tanulással meg mindenféle más negatív dolgokkal.


Közben miért kellene így lennie, ki beszél erről?


Még kb. az az egyenesebb aki nyíltan szidja, utálja, de sokkal mocskosabb aki próbálja összemosva minden egyébbel és így elítélni őket.

Olyanokkal rágalmazni amik ha úgy lennének tényleg baj lenne, de miért lenne igaz, főleg minden bulizós fiatalra.


És még magukat hiszik akkora szellemi fölényben meg hogy ők a különbek...

Logikában sem...



2020. nov. 10. 10:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Nem mindegy, hogy ki és mit gondol?

Ráadásul akivel ennyire eltérő az életviteletek, az nyilván nem áll hozzád túl közel és akkor meg pláne érdektelen a véleménye.

Egyik ember ilyen, a másik olyan, te élj úgy ahogy neked megfelel!

2020. nov. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Miért számít a véleményük neked? Nem mindegy, hogy egy olyan ember mit mond, akinek a véleménye nem számít neked? Nem kell vele foglalkozni.
2020. nov. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
41%
egyszerű irigység
2020. nov. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

van benne igazság, ha nem is ennyire drasztikus (a kérdező hozzáállása hasonlót testesít meg bulizós oldalról, mint amit számonkér az otthonülőkön).

a buliknak, társasági életnek ugye alapból sem minden oldala napfényes (nyilván azért senki nem fog tapsolni, hogy már megint mentőt kellett hívni a hányásában fekve már életjelet sem adó haverhoz). emellett elég sok negatív érzelem tud felhalmozódni a bulizókkal kapcsolatban.

aki a nyugit szereti, azt ugye alapból gyakran zavarhatják bulizó emberek, fiatalként pl. kollégistaként hatványozottan találkozni velük.

emellett nehezebb beilleszkedni, társakat találni, mert a fiatalok többsége többé-kevésbé nyitott és bulizós (legalábbis sokkal jobban, mint az idősebb korosztályok).

ott van még a csoportnyomás, legerősebben kb. 14-15 éves kor környékén, amikor ha nem követed azt, ami menő (vagy legalábbis nem lavírozol ügyesen), konkrétan kiközösítés áldozata lehetsz.

és ott vannak azok, akiknél simán savanyú a szőlő - tehát igazából buliznának feszt, csak hát mindig is túl gátlásosak voltak ahhoz, hogy mások társaságában felszabadultak legyenek, meg hát mit szólna apa-anya, hogy az ő gyerekük is ilyen, sosem mertek lázadni

2020. nov. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
44%

Pont azért, amiért a "bulizós, társasági életet élő fiatal" "szidja és próbálja leminősíteni" az "otthonülős, nem barátkozós, nem bulizós fiatalt"


Szóval, bárki gázolt a lelkedbe mert bulizol, te sem vagy jobb nála

2020. nov. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

Hát engem rohadtul nem érdekel, ki mennyit bulizik. Nem tudom, a környezetedben vannak ilyen emberek? Mert az én ismerőseim, barátaim többsége szintén otthonülő, és leszarják a bulisokat.


Soha nem zavartak, nem voltam csoportnyomva, nem szégyellném, ha bhlizni járnék, azt sem, ha hányásban fetrengenék - ha ezt akarnám csinálni. De nem akarom. Csak az zavar, amikor nem értik meg, hogy miért nem megyek én is.

2020. nov. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
44%
Mert megkeseredettek és ezt mások lehúzásával próbálják kompenzálni.
2020. nov. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nem számít olyan értelemben tényleg, hogy ehhez mérjek bármit is.

De a kérdés jogos, nem?


Senki nem gázolt bele a lelkembe, amúgy sem csak velem szemben van ilyen vélemény és nem csak egy ember olyan mint írtam.



A legutolsó válaszoló járhat valószínűleg jó helyen.

De miért nem szórakoznak akkor ők is?

Egyébként mindkét oldalon van anyagilag tehetősebb és kevésbé tehetős fiatal is.



Ha valaki otthonülős, nem társasági, nem bulizós, semmi gond, ne tegye. Csak akkor ne irigykedjen, ne szidja a másikat. Ne is foglalkozzon vele, neki úgy jó és kész.


Az 5. pedig lehet viccesnek gondolja megfordítani a szavak sorrendjét, de ezzel éppen semmire sem válaszolsz. És még igazad sincs.

2020. nov. 10. 12:49
 9/20 anonim ***** válasza:
58%

Köszi!

Azért nem szórakoznak, mert nem tudják, hogy csinálják. Utólag meg félnek szocializálódni.


Amúgy a válaszom pont azért írtam, mert ismerek ilyen embereket. Volt egyetemen egy csoporttársam, aki kb. kattant volt ilyen téren. Nem járt bulizni meg semmi, amivel önmagában nincs is gond... De, amikor meglátott fényes nappal a parkban pár fiatalt, akik épp egy padon ültek és dumálgattak, egyből elkezdte őket szidni és teljesen vörös lett a feje.

2020. nov. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
69%

#8 szóval az otthonülő ne irigykedjen, ne szidja a bulizóst, ne is foglalkozzon vele, de te annyit foglalkozol az otthonülőkkel és úgy szidhatod őket, ahogy nem szégyelled. szép.

az meg, hogy ők miért nem úgy szórakoznak, ahogy a bulizósak, sima szűklátókörűség. gondolom, feltűnt már. hogy az emberek sokfélék.

(amúgy a 4-es válaszoló vagyok, és volt meglehetősen bulis korszakom, mielőtt engem is behajítanál a "megkeseredett otthonülő" dobozba)

2020. nov. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!