Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mást is idegesít amikor azt...

Mást is idegesít amikor azt mondják "engedd el"?

Figyelt kérdés
Egy munkatársam mindenre azt mondja, hogy "engedd el". Hogy a picsába engedjem el, ha felbasz? Ez olyan, mint amikor a depressziósnak azt mondják, hogy "ó, ugyanmár..menj és légy boldog!" Komolyan nem értem miért mondogatják ezt.
2020. nov. 22. 23:31
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk egy kis tudatosság nem árt.

Igenis lehet túllépni valamin vagy rágódni rajta napokig-hetekig-évekig. Aki megszokta, hogy őrizgeti a bántást, annak szoknia kell az elengedést, nem megy automatikusan, ez elismerem. De igenis ez tanulható, begyakorolható. És sokkal boldogabb életet biztosít.

2020. nov. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Elsővel egyet èrtek, jó dolog tudni elengedni a dolgokat.

De szerintem a kérdező nem a gyakorlati jelentèsre èrti, hanem arra aki ezt már szavajáráskènt osztja folyton, ami valóban idegesítő okoskodásnak hat.

2020. nov. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez még a jobbik változat. Engem az tud nagyon felidegesíteni, amikor valaki azt mondja, hogy "Nyugi"...a lehető legrosszabb amit egy ideges embernek mondhatsz...


Az engedd el szerintem kicsit enyhébb...

2020. nov. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Fuuu ez engem is felcsesz mindig. Mi az hogy "engedd el"? Aztán ráadásul tök flegmán is mondják mindig...
2020. nov. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, azzal van gondom, hogy általában lenézően mondják meg alapból senki nem enged el dolgokat csak, mert valaki nagy bölcsen ezt hajtogatja minden problémára.
2020. nov. 23. 00:32
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem engedd el...
2020. nov. 23. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
17%

Normális ember képes "elengedni" apróságokat.


Az megint más, ha valakinek dühkezelési problémái vannak, vagy szimplán csak élvezi hogy dühönghet egész nap a semmin. Csak ezzel nem tesz jót se magának, se a környezetének akinek el kell viselni egy hisztiző felnőttet.

2020. nov. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
1,2 szerintem nem értitek a problémát. Nem arról van szó, hogy ne lenne jó dolog elengedni, egy idő után mindent el kell tudni engedni. Hanem arról, hogy ha valakinek folyton ezt mondod, amikor problémája van, az nem segít elengedni, hanem épp az ellenkező hatását váltja ki. Hiszen ezzel nulla empátiát tanusítasz felé, nem hallgatod meg a problémáját, nem biztosítod az együttérzésedről, hanem épp ellenkezőleg, te kéred arra, hogy hagyja ezt abba. Nem az emberek nem így működnek, 3-as írta a nyugit, az is így működik, nem fog senki sem attól lenyugodni, hogy azt mondják nyugi, mert az felszólítás, nem nyugtatás. Azzal csak azt jelzed felé, hogy idegesítő az ideskedése. Ezeknek a durvább formája az "ideges a tizedes", vagy az "ideges ember nincs, csak hülye".
2020. nov. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, mert tuti nem fogom ezt tenni.
2020. nov. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!