Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tényleg annyi pszichopata,...

Tényleg annyi pszichopata, depressziós, bipoláris, személyiségzavaros, skizorfrén és egyéb mentálisan beteg ember van, mint mondják magukról, vagy ez csak divat hogy így hívják fel magukra a figyelmet?

Figyelt kérdés

2020. nov. 26. 09:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Az elmúlt években baromi nagy divat öndiagnosztizálni és másokra is pszichiátriai betegségeket ráaggatni néhány tulajdonság alapján. Már nincs szomorú vagy demotivált ember, csak depressziós, nincs önző, csak nárcisztikus, nincs éretlen hangulatember, csak bipoláris tb. Káros jelenségnek tartom, egyrészt ezzel baromira áríthatja a felelősséget az, aki ezt aggatja magára, másrészt meg ezek miatt sokszor azokat sem veszik komolyan, akik tényleg klinikailag diagnosztizált pszichés betegségben szenvednek.
2020. nov. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem nem divat, egyszerűen arról van szó hogy a mai világunkban minden információ megtalálható, elérhető. Az online térben már kérhetnek segítséget akár névtelenül is. Amit hasznosnak tartok. Régen is léteztek ezek a betegségek, sajnos nem nagyon foglalkoztak velük, elintézték azzal hogy bolond. Ma már nyíltan beszélhetünk ezekről és remélem könnyebben felismerik betegségüket az emberek. Ezáltal könnyebben jutnak 'orvoslathoz', megértéséhez, elfogadásához, megoldáshoz.
2020. nov. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%

Engem minden "mai világos" kérdés idegesít. Régen is voltak durva dolgok, sőt még durvábbak, mint most. Az információ viszont nem terjedt ennyire, egy falura jutott egy "bolond", és ennyi. Régen gondolom egy dührohamosra szimplán azt hitték, hogy megszállta az ördög, szóval lelocsolták szentelt vízzel.


Most meg tudod, hogy mennyi mentálisan beteg személy van, hiszen fent vagy te is a neten.


Nem bántásból, de szerintem kezdj el olvasni, művelődni kérdező. Az ókorban szépen fejlődött ugyan az orvostudomány, de a középkor tönkretette azt. A korszerű pszichiátriai ellátás még csak az elmúlt évtizedekben kezd kibontakozni.


Másrészt a személyiségzavar diagnosztizálásál tényleg szempont, hogy az adott társadalmi körülmények közé mennyire illik az egyén. Például régen tök normális volt a lefejezés, nyilvános kivégzés, persze, hogy senki sem akadt fent egy olyan személyen, aki a mai korban már a borderline/nárcisztikus/bipoláris diagnózist kapná.

2020. nov. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem egyrészt ez a mai világ több személyiségzavaros embert teremt. Másrészt a felelősségáthárítás is igaz amikor egy ember ezzel takarózik. Harmadrész mint a saját esetemben történt, amikor utólag ráébredtem hogy gyerekkoromban enyhe bipoláris zavarral küzdöttem. Ha ezt akkor tudtam volna egyszerűbb lett volna minden. Szóval, ez elég összetett kérdés.
2020. nov. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Most ez a divat,meg hirtelen divat lett a minden kajaösszetevő érzékenység is.
2020. nov. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Utóbbi. Aki felsorolja a betegségeit főleg ha már 3-ar is mond annak nincs baja valószínüleg.
2020. nov. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%
Mo.-n valóban sok, leginkább 55-től fölfele.
2020. nov. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, nyilván vannak ilyenek. Sok. Csak nem szokták a homlokukra írni, mert a magyarok szemetek és elitélnék.

Viszont újabban próbálkoznak azzal hogy felvállanak az emberek olyan témákat amik korábban tabuk voltak.

2020. dec. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Én bipoláris vagyok és több, mint 10 éve szedek gyógyszert és nem azért mert divat. 2 hetente járok pszichiáterhez. Hozzáteszem, hogy emellett a munkámat akkor is teljesítem amikor depressziós vagyok és akkor is ha úgy pörgök, hogy megszűnik számomra a lehetetlen.
2020. dec. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
Én igazoltan bipoláris vagyok. Soha nem próbáltam meg kitűnni vele, az ismerőseim jórésze nem is tudja. Csak átlagos életet próbálok élni, semmi több.
2020. dec. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!