Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Erősen rövidlátó vagyok. Ha a...

Erősen rövidlátó vagyok. Ha a vonatallomason lehúzom a maszkot az orromrol mert életveszélyes hogy semmit se látok a párás szemüvegen át akkor az jogos vagy a jogszabály felülírhatja hogy életveszélyes helyzetbe hozzon?

Figyelt kérdés
2020. nov. 30. 08:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Figyelj, én megértelek szemüvegesként de amit te most itt fogsz kapni a gyakori népétől ezért...


Helyedbe felkötném a húzentrógert


(amúgy sajnos nincs ilyen jogszabály, orrodon kell legyen szabályosan)

2020. nov. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%

Itt a megoldàs.

Habàr en nem értem a leirast de lehet te fogod:

[link]

2020. nov. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
18%

Neked kell arról gondoskodni, hogy olyan maszkot használj, ami merevítős, és nem párásodik tőle a szemüveg.


Egyébként ha passzívan tartózkodsz valahol, és nem látsz semmit, az nem életveszélyes. Akkor a vakok hogy élnek?

2020. nov. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
13%
Nem életveszélyes, mivel így gyakorlatilag vakként kezelnek, ergo fehér bottal kéne járnod, és rajtuk is kell, hogy légyen maszk.
2020. nov. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
1%
De az vagyok, és április óta munka közben is használom, kül- és beltérben is. Ha fent nem megy ki levegő, nincs párásodás. Ti vagytok hisztisek. Nem itt kéne a szélsőbaloldali politikát nyomtani, van rá külön kategória...
2020. nov. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
35%

De nincs olyan, hogy fent nem megy ki a levego. A merevitos se zar ra annyira, hogy ne menjen ki levego.

(Amugy en ugy szoktam felvenni, hogy alul az allamnal formalok egy lyukat a maszkon, hogy ott menjen ki a levego. Csak aztan nem lehet hirtelen mozdulatokat tenni, ne mozduljon el a maszk.)

2020. nov. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

3# a vonatra meg csak úgy teleportálok majd ugye?


4# remélem csak viccnek szántad...


5# ez a problémám nekem is

2020. nov. 30. 09:05
 8/15 anonim ***** válasza:
97%

3,6:

Ti biztosan nem vagytok szemüvegesek. Nincs az a maszk, amivel semmi levegő nem megy ki, ha csak nem szkafandert hordotok. Nekem van 3 féle FFP2 maszkom, sebészmaszkjaim, textil maszkom is betéttel, mindegyiken van valamkféle merevítő. Legkevésbé az egyik FFP2 maszkkal párásodik, de azzal is, akarhogy próbalom az orromhoz erőszakolni a merevítőt. Ha emellett kicsit előrébb helyezem a maszkon a szemüvegemet, kevésbé problémás, de valamennyire akkor is az.


Hangsúlyozom, mindezzel együtt hordom mindenhol, ahol kell, sőt mindenhol FFP2-t, aho lemberek közelébe kerülhetek, sebészmaszkot csak akkor, ha utcára megyek, errefelé nincs igazán gyalogosforgalom az utcákon, és nem megyek be sehová.Szóval nem arról van szó, hogy maszkellenes lennék. Viszont nem kellene osztanotok az észt egy olyna problémaval kapcsolatban, ami titeket nem érint.

2020. nov. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még annyit, hogy kerékpáron nem hordom, mondjuk nem is kötelező, mert sportolasnak tekinthető, mondjuk én nem tekintem annak a 2*9 km munkába tekerést, de az mindegy. Mert ugyan bringázasnal a menetszél leszedi a parat, de kereszteződésben állva vagy emelkedőn egy pillanat alatt bepárásodik, ezért életveszélyesen nem látok semmit. Mikor először próbáltam, eltettem a sze.üvegemet, -3.5-es, tehát nem az van hogy semmit nem latok, de azért nem biztonságos.
2020. nov. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A ragtapasz nem rossz, de nem lehet folyamatosan alkalmazni.

Ha bűvész vagy, akkor tényleg nem fog párásodni, de földi halandónak sajnos igen.

2020. nov. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!