Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szégyen, ha nem frissen...

Szégyen, ha nem frissen takarított lakással várom őket?

Figyelt kérdés
Amikor sógornőmék látogatóba jönnek, általában nem szoktam közvetlenül előtte kitakarítani a lakást, mivel 3 kisgyerekük van. Ilyenkor ki van téve rágcsálnivaló, amit úgyis mindig szétszórnak, a lányom játékait széthordják a lakásban, a vécét sem mindig hagyják maguk után tisztán. Szóval miután elmennek úgyis takarítani kell. A lakásban egyébként sincs kosz, hétköznap igyekszem rendet tartani, csak hát látszik, hogy nincs frissen takarítva, amikor jönnek sógornőmék. A kolléganőm szerint ez igénytelenség, mert illik a vendéget úgy várni, hogy előtte takarítunk. Szerintetek?
2020. dec. 4. 12:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Nem tartom igénytelenségnek.

Ez szerintem egyszerűen praktikus gondolkodás. Én is így csináltam, amikor kisgyerekes látogatóink jöttek.

Ha neked is és a látogatóknak is megfelel, a továbbiakban senkinek semmi köze hozzá, hogy mikor és hogyan takarítasz.

2020. dec. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
1es:én is így gondolom, hogy így praktikus. Csak rosszul esett, hogy meg lettem szólva, hogy milyen házigazda vagyok.
2020. dec. 4. 12:12
 3/16 anonim válasza:
92%
Igaza van a kolléganődnek, hogy illik a vendégeket tiszta lakással fogadni. Neked meg igazad van abban, hogy bizonyára van épp elég gondod-bajod.
2020. dec. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Eleg szerintem a szokasos hetkoznapi kistakaritas.
2020. dec. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
A kolléganődnek tök jó, hogy van ideje előtte meg utána is takarítani. Szerintem nem gáz, ha csak utána takarítasz. De egyébként meg a drága sógornő megnevelhetné a gyerekeit, hogy nem hagyunk magunk mögött dzsuvát. Na, az az igénytelenség.
2020. dec. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
35%
Akkor neki is illene megnevelnie a gyerekeket, hogy ne okozzanak kupit.
2020. dec. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

Kérd meg a kolléganődet, hogy takarítson ki nálad, ha ez szerinte igénytelenség.

Nem az angol királynőt várod, hanem a testvéred családját! 3 kisgyerek éppen elég takarítani-valót hagy maga után, ne legyen lelkiismeret-furdalásod!

2020. dec. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
A munkahelyen inkább dolgozna a kolléganőd, ahelyett, hogy ledorongol!
2020. dec. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
Feltételezem, a kolléganődnek, aki megjegyzést tett, nincs 3 kisgyereke. :-)
2020. dec. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
28%

Én vendégre mindig készülök, bár eleve nem vagyunk rendetlen, piszkos emberek. Egy portörlővel végigszaladni 10 perc, fürdő-vécé önmagunk miatt is tiszta, szemét nem áll a földön normális helyen, így nem tudom mi kellene még?

Mondjuk néha engem is megdöbbent, hogy emberek milyen koszba, kuplerájba képesek vendéget hívni és csodálom, hogy nem szégyenlik.

2020. dec. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!