Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért beszélgetnek a nők...

Miért beszélgetnek a nők mindig mindenhol arról hogy mit főztek, mit fognak főzni, mikor takarítottak, stb?

Figyelt kérdés
Munkahelyen is mindig ezt hallgattam, ha elmegyek ismerősökhöz is ez a téma. Én meg nagy kussban tudok csak ülni, ezért zavar nagyon. Persze felhozhatnék témát amit én csinálok itthon, de nyilván azt sem tudnák miről van szó, szóval nincs értelme. De komolyan a legtöbb nő csak ezeket csinálja otthon? Főz, takarít, gyerekkel foglalkozik, max még tévét néz? Mert másról nem hallok beszélni egy nőt sem. 30+ korosztály.
2016. jan. 9. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi az a téma, amit te szívesen felhoznál?

Hány éves vagy amúgy?

2016. jan. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Hát ha nem segít senki a háztartásban, akkor tényleg elképzelhető, hogy munka után mást se csinálsz, csak robotolsz, hogy kaja és tisztaság legyen a családnak, mert ugye ez rengeted munka. Amúgy szerintem ez is olyan small talk filler, mint az időjárás.


"Én meg nagy kussban tudok csak ülni, ezért zavar nagyon."


Hát erre mit mondjak, semmi akadálya nincs, hogy ezeket kipróbáld. Ha nem tudsz főzni simán dobd be, hogy milyen könnyű kezdő receptek vannak, vagy ismernek-e jó főzőtanfolyamot. Azzal mondjuk nem dicsekednék, hogy még az életben nem porszívóztam meg ilyenek...:D

2016. jan. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát ha van családja is, és napi 8-12 órát dolgozik, akkor tényleg nem nagyon csinál mást. Mivel mire hazaér késő délután/este van, akkor kénytelen takarítani meg kaját csinálni másnapra, aztán már mehet is aludni, vége a napnak. Másnap kezdődik az egész elölről. Hétvégén pedig a hétközben felgyülemlett egyéb házimunkát kell megcsinálni, rendrakás, mosás, porszívózás, mosogatás ésatöbbi, és már vége is a hétvégének. Arra nem marad ideje, hogy mást is csináljon.


Én egyedülálló vagyok, egyedül élek és csak saját magam után kell takarítanom meg főznöm, de mivel hétfőtől szombatig minden nap minimum 10 órát dolgozok + néha a túlórák is vannak, ezért így is elmegy szinte az összes szabadidőm a házimunkára. Amikor meg lenne időm szórakozásra, akkor meg már úgyis túl fáradt vagyok és inkább alszok!


29/N

2016. jan. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Hát ha van családja is, és napi 8-12 órát dolgozik, akkor tényleg nem nagyon csinál mást."


ööö nem úgy értetted, hogy "ha nincs családja"? mert családban ez annyifelé oszlana, ahányan vannak felnőttek...


nekem is volt ilyen melóhelyem, nem nagyon bírtam, hogy semmi érdemleges témát nem vetnek fel soha

2016. jan. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4: Ideális esetben megoszlana, csak ez nem mindenhol van így.
2016. jan. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2, nem biztos, hogy a kérdező azért ül csendben, mert sose végzett házimunkát, hanem lehet, hogy csak nem érdekli a téma és nem akar róla beszélni.

Az én munkahelyemen is ez van, plusz egészség és szépségápolás. Ja, meg pletykák, hol közismert emberekről, hol más kollégákról. Mint valami hülye magazinba csöppennék, ilyen Best, Blikk Nők vagy hasonlóba.

Mélyebb témákhoz sem idő nincs, sem a viszonyunk nem olyan. Így maradnak ezek a szarságok.

2016. jan. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 sajtostejföl válasza:
31 vagyok, nő. Engem is bosszant. Pont az előbb eresztettem ki a gőzt egy másik köpködőszobában. Nem szeretek főzni. Párom nem várja el, h főzzek, de néha szoktam, mert enni nagyon szeretünk. Hétköznap menü, hétvégén meg főzök/étterem/rendelünk. Nem akarunk gyereket. Nem akarok élethosszig szolgaságot, ilyen fajta korlátokat. Szeretünk munka után csak úgy sétálni, filmezni, társasozni, olvasni. Kíváncsiságból megnéztem ma a nyolcadikosok felvételi feladatsorát, mert munkahelyen szóba jött, h milyen nehéz. Nem is nehéz, csak aki nem használja a fejét logikus gondolkodásra, annak nehéz. Tavaly vettünk egy projektort, ami a tévénk ára + 2 évi cigi ára. Mi erre költjük. Páran irigykedtek meg utálkoztak, és dohányoznak tovább. OK! Utána nem sokkal találkoztunk egy régi ismerőssel, akinek akkor volt 2 éves a kislánya, anyuka karikás szemekkel panaszkodott, hogy amióta a gyerek megvan, egy filmet nem tudott még végignézni... velünk mi van? Semmi új. Neki nem mondtuk el a projektort :) Lakásba költöztünk, nem magánházba, így hál' istennek nincs sok házimunka sem.
2016. jan. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!