Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek is jók ezek a a...

Szerintetek is jók ezek a a mostani szigorítások, és állandósítani kellene?

Figyelt kérdés

Szerintem tök jó, hogy pl. este 8-tól 5-ig kijárási tilalom van, hova ugrálna az ember olyankor, maradjon otthon.

A digitális oktatást is állandósítani kellene, ha tetszik ha nem, ez a jövő, ahogyan a home office is!

Sőt, én csak online bevásárlást engedélyeznék, házhozszállítással, azzal is be lehet már szerezni szinte mindent.

Ezek az intézkedések mind a jövő felé mutatnak, hála a vírusnak, lehet hamarabb következnek be és állandósulnak.


2021. jan. 8. 11:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%
Zárkózott embernek ismerem magam, ugyanakkor nem okoz örömet számomra, hogy sok embert szét vet az ideg a bezártság érzésétől! Nagyon jól elvagyok, szeretek így élni, ami a jelen, de azt nem kívánhatjuk - akiknek így jó, - hogy mások tönkre menjenek mentálisan a saját "előnyünk" tudatában. Ugyanakkor a jelenlegi szabályrendszer nem talált hatékony megoldást arra sem, hogy mi legyen a közösségi életet már megtapasztalt, de az élet területén még tapasztalatlan réteggel, - a tanulókkal. A középiskolás idősávban lévő embereket már otthon lehet egyedül hagyni - és felelősségükké lehet tenni, hogy méltóztatnak-e megfelelő szinten tanulni annak érdekében, hogy a jövőjüket illetően életképessé válhassanak, ugyanakkor nem lehet ezt megtenni egy kiskorú gyerekkel ezt. Érte több értelemben is felelősséggel tartozik a társadalom egésze - azt kitűzve célul, hogy lehetőség szerint egy életképes emberré fejlődjön és lehetőleg ne nullázza le a családot egy általa okozott katasztrófával (pl. lakástűz). Ezek az emberek még nem rendelkeznek ahhoz megfelelő veszélyérzettel, felelősségtudattal, hogy ilyen kaliberű dolgokban felelősségteljesen viselkedhessenek és nem is várható el tőlük, hiszen életüknek éppen abban a fázisában vannak, ahol pontosan ezt (is) próbálják meg elfogadtatni velük. Tehát nem akaszthatsz ilyen tömegeket "pihenni" a fogasra, miközben a fogyasztói társadalmi szemléletre berendezkedett mindenség nem fog senkinek a két szép szeméért semmit sem ingyen adni, - tehát dolgozni kell, amíg van mit! Tetszik, nem tetszik, meg kell értenie ezt is a zárkózott embereknek úgy, ahogyan én is megértettem! A maszk és a hasonlók, azok kisded keretek ahhoz képest, hogy az általam felvázolt problémát nem lehet a társadalom összes rétegét megnyugtató módon kezelni. Lehetetlen küldetés!
2021. jan. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
36%
Én egyre rosszabbul érzem magamat,az emberi szabaságomat korlátozzák ezekkel az intézkedésekkel.Tegnap jöttem ki németbe,friss otthoni negatív teszttel,most 5 napig ki sem mozdulhatok a házból,tartományi szabályozás miatt.Aztán itt is tesztre kell majd mennem és utána,az újabb negatív eredmény birtokában mehetek dolgozni.F....om tel van az egésszel.Otthon a barátokkal nem lehetett összeülni,sokan haza se jöttek karácsonyra.Nem lehetett kimenni éjszakai pecára süllőzni,menyhalazni,mert este nyolc után biztosan lefertőztem volna a fél országot ha ott ültem volna a Tisza partján egymagamban vagy a haverokkal.Online bevásárlás?Van amit nem szeretek netről rendelni,a ruhákat fel akarom próbálni mielőtt megveszem,ezért nem akarom,hogy újra bezárják az üzleteket.Az oktatás pedig szerintem kevésbé működik hatékonyan online módon.Én úgy érzem,hogy ezek az intézkedések csak azért vannak mert be akarják csicskítani az embereket,a valódi célt,a vírus megállítását nem segítik.
2021. jan. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
69%

Én szeretek moziba járni, és plázában nézelődni is. És bírom a hangulatát, amikor a Budapest Parkban tolongunk egy koncerten. Az online koncert ugyanaz, mint videoklipet nézni, az élmény az, ha élőben láthatod, és esetleg megölelgetheted a kedvenceidet. A kamaszoknak szükségük van a kortárs közegre, ennek sem tökéletes alternatívája egy csetszoba.

Este 8 egyáltalán nincs még későn, ha az ember elmúlt 10 éves, nyáron olyankor lehet kimenni, mert nincs hőség. A bulik sem véletlenül este vannak. A színházak este 7-kor kezdődnek, hogy odaérjenek az emberek a munkából.

Nyilván a gyakorin az antiszociálisabbja pörög nagy számban, de nem, az emberek többségének nem igénye ez a sok bezárkózás.

2021. jan. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

"csak szabadon akarok utazni a családomhoz, normálisan és gyorsan tudjak ügyeket intézni"


Dehát ezt most is megteheted egész nap, meg hétvégén! De jó, hogy most mindenki kitalálja, hogy ő este 8 után szokta meglátogatni a nagyit. A családod meg ott van otthon, akivel együtt laksz, a többi az a rokonság.


Az ügyintézés leggyorsabb módja meg még mindig az online.

2021. jan. 8. 12:11
 15/17 A kérdező kommentje:

"Nem lehetett kimenni éjszakai pecára süllőzni,menyhalazni"


Hát ennek a süllők meg a menyhalak biztosan örülnek. Gondolom te se örülnél, ha egy horganyos kampót beleakasztanék a pofádba. A legidiótább elfoglaltság a sporthorgászat.

2021. jan. 8. 12:13
 16/17 anonim ***** válasza:
93%

Mit szólnál hozzá ha Téged egy olyan orvos műtene (természetesen életmentő műtét) akinek Te vagy az első húsvér betege akit élőben lát? Egy artériás vérzés elállítását nem lehet youtube videóból megtanulni.


A digitális oktatásnak vannak olyan elemei amik nagyon jók, de sajnos rengeteg negatívuma is van.

2021. jan. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#16 pont ezt akartam írni, én online "oktatásban" tanulok orvosnak. Egyáltalán nem érzem magam kompetensnek betegek ellátására így, hogy a klinikai modul során eddig a gyakorlataink nagy része online zajlott (értsd: nézz meg egy youtube videót, írj beadandót, hallgass meg egy 3 percenként megszakadó zoom szemináriumot, vagy nemes egyszerűséggel simán csak nem tartottak gyakorlatot mondván, hogy "majd bepótoljuk"). Ki tudja, meddig lesz még így, simán előfordulhat, hogy a diplomát is csak postán küldik majd, az egyetem közelébe sem engednek már többet a hátralévő tanulmányaim során. Nyilván nem pótoltathatnak több év (vagy akár csak egy félév) kimaradást, nem hosszabbíthatják meg a képzési időt menet közben, gyakorlatot pedig nem igazán tudnak tartani jelen helyzetben, ha minden kórházban csak covidosok vannak és a gyakorlatvezetőt átvezényelték az ország másik felébe, úgyhogy kénytelenek lesznek bizonyos dolgokat kihagyni a képzésünkből.

Szerencsére én pont nem klinikai területen tervezek elhelyezkedni, úgyhogy hál' istennek nem tehetek majd kárt a betegekben a tapasztalatlanságom miatt, de részvétem minden leendő kollégának, akik úgy fognak pislogni az első munkanapjukon a kórházban, mint egy elsőéves medikus az ápolástan gyakorlaton.

2021. jan. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!