Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem állandósítják a...

Miért nem állandósítják a Home Office-t Magyarországon?

Figyelt kérdés
Azt gondolom, hogy innentől kezdve minden irodai munkát kizárólag Home Office-ban kellene végezni, az irodákat pedig bezárni. Mindenkinek sokkal jobb lenne. Értelmetlen, és egészségtelen egy steril, nyomasztó irodában ülni egész nap és bámulni egymás bamba képét. Otthon sokkal komfortosabb, és produktívabb a munkavégzés. Nálunk mindenki jobb eredményeket produkált. Utáltam bejárni. Az állandó home office óta mitnha kicseréltek volna. Elkezdtem szeretni a munkámat. Egyéb előnyei is lennének. Mivel az irodisták nagy része kocsival jár, ha nem indulnak meg reggelente, megkímélnénk a levegőt a kipufogóiktól, és sokkal tisztább maradhatna. Vidékieknek sokkal több lehetősége lenne. Nem kéne Budapestre költözniük, hanem otthonról is el tudnák végezni a munkát. Azt a heti egy meetinget meg le lehetne zavarni Teamsen vagy Skypon. Ha nem lennének irodaházak, az üresen maradt épületeket át lehetne alakítani egészségügyi intézményekké, vagy lakóházakká. Erre az agyhalott főnök múlt héten közölte, hogy Júniustól elkezdünk visszaállni, és ugyanúgy mint a járvány előtt csak heti egy home office lesz. Most, hogy szombaton feloldották a korlátozásokat, egyből be is írta a Facebook csoportba, hogy még előbb visszatérhetünk. Ezt komolyan mondom nem hiszem el. Miért kell mindig alátenni a munkavállalóknak? Kinek éri ez meg így? Az, hogy otthon nincs mindenkinek otthon nyomtatója, meg scannelője az nem érv. Egyrészt ezeket a cégeknek kötelező lenne biztosítani. De még ha nem is biztosítják, jobb helyeken nincs már papíralapú munka hanem minden elektronikusan zajlik. De még ha van is, aki irodában dolgozik nehogy már ne legyen pénze nyomtatóra, meg scannelőre. A közösségi élet szintén egy maszlag. Ugyanolyan hülyeség, mint akik a távoktatás ellen vannak, és az iskolai bejárás mellett kampányolnak. A kollégák az esetek 90%-ában rühellik egymást. A világ legnagyobb lúzerei azok akik az iskola, majd később a munkatársai közül választanak barátokat. Senkinek nincs igénye unalmas közös ebédekre, meg erőltetett csapatépítő tréningekre. Ha meg csapatmunka is van, azt is simán meg lehet oldani neten keresztül. Csak nálunk nem jöttek még rá a cégek, hogy a XXI. században élünk, vagy más országokban is hasonló a helyzet?

2020. máj. 17. 20:14
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen egyetértek, még mindig kivagyok akadva mikor közölték vissza kell menni, nem tudom miért kell ezt erőltetni, lehetne a munkáltatókban több rugalmasság. Szerintem meg kéne győzni őket, tegyék lehetővé a ho-t ezentúl.
2020. máj. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
63%
Egyetértek veled kérdező a legtöbb munkát amit lehetséges így kellene végezni, az iskolát is lehetne online oktatásban. A munkahelyi pletykákra nekem sincs igényem, és a környezetért is tennénk ezzel.
2020. máj. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
79%

Attól még, hogy te szar irodában, szar emberek között, szar munkát végzel nem lehet általánosítani és nem lehet mindenkit hazaküldeni egy életre.

Sok munkakört lehetne otthonról végezni, legalább részben. De vannak ennek komoly hátulütői is, érdemes lenne a kritikákat is elolvasni.

Az biztos, hogy jobban fog most terjedni.

De fő ok a bizalmatlanság, itt is minden hasonló kérdésnél megjelennek olyan válaszok, hogy levezetik halál komolyan az emberek, hogy bent azért nem hatékonyak, mert kávézgatnak, lopják a napot és milyen jó lenne home office-ban ezt legálisan csinálni. Mert valójában 4-6 órányi munkája van. Ez meg a cégeknek annyira nem tetszik.

2020. máj. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
38%
Mert akkor a Vezír nem tudná mondani, hogy a közmunka, a közmunka, a közmunka...
2020. máj. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok biztos benne, de mintha Németországból hallottam volna, hogy ott "alapjog", a munkavállaló dönt. Lehet, hogy csak mendemonda, nem néztem utána, de szerintem itt is ezt kellene, mert a kicsit introvertaltabb embereknek tényleg nem lehet jó.

De én pl alig várom, hogyehessek vissza az irodaba. Itthon lassabb a net, és a szomszédban nagyon hangosak a gyerekek (kicsik meg), így nem vagyok olyan hatékony. Szóval be azért ne zarassuk az összeset, elég lenne csak kisebbeket bérelni, ahová csak az járna be, akinek otthon nem biztosak a feltételek, vagy hatékonyabb otthonrol.

2020. máj. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
*vagy kevésbé hatékony otthonról, bocsi 😅
2020. máj. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

3/6: Nem tudom milyen irodába dolgozol. Mázlid van akkor mert én már a harmadikat taposom és mindenhol ugyanaz volt. Annál rosszindulatúbb, alattomosabb közeg nem jöhet létre mint ami egy irodában. Ott az emberek minden szabad másodpercükben azon ügyködnek, hogy a másiknak alátegyenek. Otthon szépen, nyugodtan el tudod végezni a munkát, anélkül hogy arra is figyelned kéne, hogy mikor mit sutyorognak a hátad mögött a "kedves" kollégák. Amúgy meg mi az hogy legálisan? Tisztában vagy te a legális fogalmával? Ezt az állandó kávézási mániát pont, hogy az idióta főnökök erőltetik, mert valamiért azt hiszik, hogy ez egy baráti szakkör, és kötelezően trécselniük kell olyan embereknek akik egy kanál vízbe fojtanák meg egymást legszívesebben.


5/6: Én ezt megértem, de te 100-ból 1 vagy. Ha egy 100 fős cégből 1 ember ilyen problémákkal kűzd, akkor nem fognak ezért az 1 ember ekdvéért kibérelni egy irodát. Fizess elő gyorsabb netre. Vagy kérd meg a cégedet, hogy támogassanak és fizessék ők. A gyerekzaj ellen meg lehet védekezni. Hsználj füldugót, vagy fülhallgatót. Szeptembertől amúgy se lesz ezzel baj, mert nyílnak az óvodák, bölcsik, általános iskolák. Az irodában meg a kollégáid károgását, meg pletykálásait hallgathatod, meg a főnök morgását. Az annyival kellemesebb?

2020. máj. 17. 23:20
 8/29 anonim válasza:
100%
Munkaadók bizalmatlansága, most csak azért volt engedve, mert így termelt a cégük....
2020. máj. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
24%
Aha. Home Office. Álmodjatok😂
2020. máj. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező, szóval te a személyes rossz tapasztalataidat, problémáidat kivetíted pár millió munkavállalóra... Innentől nincs miről beszélni.


#3

2020. máj. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!