Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mire való a linkedin pontosan,...

Mire való a linkedin pontosan, hogyan jó használni, van itt aki gyakran használja? Most a covid alatt többen használják mint előtte? Pl munkák miatt.

Figyelt kérdés

2021. jan. 10. 22:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Álláskeresésre jó. Minden szociális média használata megnövekedett a bezárások miatt, így a linkedin-é is.
2021. jan. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogy szoktak rajta állást keresni? Nekem van linkedinem de fogalmam sincs hogy kell, évek óta van, mindig jön valami értesítés, rengeteg reklám, meg ajánlgatják magukat valakik külföldiek is.
2021. jan. 11. 00:42
 3/9 A kérdező kommentje:
Eddig csak beszélgettem rajta ismerősökkel mint egy cset, de most szeretnék munka ügyben érdeklődni ott.
2021. jan. 11. 00:43
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Meghirdetnek rajta álláshirdetéseket ugyanúgy mint facebookon és tudsz jelentkezni.
2021. jan. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi :) És milyen fajta állások? Gondolom inkább szellemi, magasabb végzettséggel? Az ismerőseim diplomások ott mind.

Pl Megbízási szerződéses és alkalmazott munkát is hirdetnek? Vagy szolgáltatást is keresnek pl festőt keres valaki? Van diplomám de gondolkodtam máson is mert lehet jobban keresnék egyszerűbb munkával.


Megnézem jobban holnap, csak gondoltam kérdezek tapasztalatokat.

2021. jan. 11. 01:10
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A linkedin alapvetően nem a baráti csetelésre van kitalálva, hanem, hogy a szakmai életedet éld rajta. Tehát nem barátokat, hanem munkatársakat, kollégákat, partnereket stb jelölget az ember, szakmai dolgokat olvas, oszt meg és hasonlók. A profilod inkább szakmai önéletrajzként funkcionál, mint személyiséged kiteljesedése, nem kiskutyás képeket, meg macskás idézeteket töltesz fel. Van álláshirdetési platformja, ha ezt nem találod meg magadtól az oldalon akkor nem tudom mit lehetne segíteni
2021. jan. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én nem jelöltem be senkit utolsó, nem akartam a linkedint is használni, zavar ha sok a netes platform feleslegesen. Engem jelöltek be rajta barátok, ismerősök vagy 50-en eddig ott az utóbbi kb 6-7 évben, és ott írtak. Mivel volt munkám, nem volt szükséges álláskeresésre használnom, ezért nem néztem utána ezenek a funkcióknak, és nem is nagyon tetszik a linkedin felülete, és az hogy értesítésseket kapok ha valaki szimplán megnézi a profilomat, gondolom így ő is kap értesítést pedig lehet hogy csak egy névrokonát keresem. Az amit látok hogy sok minden fizetős rajta, így valószínűleg hagyom.
2021. jan. 11. 13:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak be kellett regisztrálnod, hogy jelölhessenek...

Teljesen jól használható egyébként fizetős funkciók nélkül is. Én is ódzkodtam tőle, de már kaptam ott ajánlatot. Minimális energiát fordítok rá, kb. hetente egyszer ránézek és ennyi

2021. jan. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Valaki mondta hogy deszuper, beregisztráltam. Már nem emlékszem hogy volt, de azt sem tudtam eszik e vagy isszák :)

Ha jó a fizetősök nélkül is akkor még próbálkozom. Amitől tartok ez hogy amiket ott klikkelgetek, abból ki mit lát mit nem.

2021. jan. 11. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!