Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy alakul a sorsotok?

Hogy alakul a sorsotok?

Figyelt kérdés
Ez egy fura kérdés lesz. Írjátok le hogy min gondolkoztok akármi is legyen az, mondjátok el a fájdalmatokat vagy örömötöket vagy bármit. Tényleg bármit írhattok, anonim oldal stb stb
2021. jan. 27. 23:14
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

#18


16 vagyok.


Nagyon szívesen,örülök ha segíthettem.🙂


Szuper,ezek szerint jól sikerült,biztosan finom volt mind a kettő,remélem hagytál nekem is? 🙂

Nálam desszertnek madártej készült,majd házi tortilla tekercs csirkemellel,mind a kettő ízlett,mikor tudom megkóstolni a fincsi sütit és a levest?🤔


Ezt jó hallani,gratulálok az angolhoz,biztosan jó a nyelvérzéked akkor,mi a titkod?

Ezzel valahogy én is így vagyok,legalább három nyelven szeretnék beszélni,de határ a csillagos ég.

Milyen praktikáid vannak nyelvtanulással kapcsolatban?

2021. jan. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
#20 Kitartást hozzá,nem lehet annyira egyszerű,hol tartasz vele?
2021. jan. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon jól sikerültek, mindkettővel elégedett voltam. De főleg a süti volt kapós😁 meglepően hamar elfogyott, szóval legközelebb szerintem ebből inkább duplát készítek😁

Nagyon jól hangzik mindkettő, de most kedvet kaptam egy kis madártejhez😅

Köszönöm!😊 Talán a nyelvérzék, de mindig is érdekeltek a nyelvek és szívesen is tanultam őket, szóval ez is sokat segített.

Melyik nyelveket szeretnéd a leginkább elsajátítani? Az általad korábban említetteken kívül is van ilyen?

Nekem leginkább az vált be, hogy letöltöttem nyelvtanulós/szókincsfejlesztős appokat és ott minimum napi egyszer "sprinteket" csináltam. A nehezebb szavakat kiírtam és többször elővettem őket gyakorolni. Ezenfelül nyelvkönyvekből tanultam hozzá nyelvtant és szoktattam az agyam a nyelvre. Filmeket, sorozatokat néztem a célnyelven és sokat olvastam is. Eddig hatásos😊

Neked?:)

(15 és 18 voltam)

2021. jan. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagyok benne én is hogy jó sikerült,bár azért hagyhattál volna nekem is,remélem legközelebb a dupla adagból nekem is fog marad?😁

Ez jó hír,hétvégén csak nem madártejet is fogsz készíteni? Így már minden érthető,szerencsés helyzetben vagy nyelvvel kapcsolatban is. 🙂

Először leginkább azokat a nyelveket tanulom amiket már korábban tanultam,németet és az angolt aztán pedig talán a Spanyol,Olasz lenne a következő de ki tudja? lehet hogy nem ez lesz a következő két nyelv ha nem más.

És te,milyen nyelveket tanulnál még ezen kívül szívesen? Írtad hogy el kezdtél kutakodni nyelvkönyvek után,mire jutottál?

Számos nyelvet szívesen megtanulnák,egyenlőre jó ha ezeket meg tudom tanulni,de határ a csillagos ég.😄

Az olaszt még nem írtam múltkor,szóval mostmár az sem kizárt.

Régebben milyen nyelveken gondolkodtál leginkább,amit szívesen megtanultál volna?

Köszönöm,ezek jó módszerek ezért mind meg is fogadom,én sajnos csak az iskolában tanultam leginkább,akkor még annyira nem érdekelt sajnos az a nyelv amelyiket éppen tanultam ezért is tartok itt,de én is hasonlóan kezdek neki a tanulásnak,feliratos filmeket is nézek,szeretnék majd nyelvtanárhoz is járni.



(16-18 voltam.)

2021. jan. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Aktívan. A napok olyan gyorsan telnek, mintha csak órák lennének. Dolgozom, szakmai gyakorlaton vagyok, sportolok, stb.
2021. jan. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Szüleimen is múlt, hogy ilyen kapós volt😁 De a dupla adagból biztosan maradni fog majd😁 A madártejből végül "csak" bolti lett, de most hétévégre tervezek itthon is készíteni.

Német és angol közül melyiket szereted jobban? Annyi sok különleges nyelv van és tényleg nagyon nehéz választani..🥺

Németet tanultam második nyelvként még általánosban és gimiben, ezt lenne jó feltornázni középfokra. Diplomához kell majd egy szaknyelvi, de azt még nagyon távolinak érzem sajnos.

Magamtól még koreaiul tanulok pár éve, de ezért kaptam már hideget és meleget😅 Viszont Erasmus programon is gondolkodtam, és emiatt pedig a norvég nyelvvel szemezgetek. Két rövidebb nyelvtankönyvet is találtam, amik letölthetőek és egész jónak tűnnek. Meg szerintem tüzetesebben is átnézem majd a szaknyelvi német könyveket, de most kicsit bőség zavarában vagyok😅meglepően sok jó könyv jött velem szembe, úgyhogy majd lassan válogatok is.

Az olasz is nagyon szép és különleges nyelv, meg a spanyol is, egyszerűen tényleg lehetetlenség választani🥺 Meg jó is hallani, szép dallamos nyelvek.

Szerintem még amik szóba jöttek volna (szóba jönnek?) az a japán vagy orosz. Nincs konkrét célom velük, de sosem árt a plusz😁

Igazán nincs mit, remélem hasznosak voltak!😊 Ezt nagyon átérzem, én a némettel voltam így. De az viszont nagyon jó, hogy most akkor plusz löket jött!😊

Milyen filmeket szoktál nézni és milyen nyelven?

Meg a nyelvtanár is jó ötlet szerintem, főleg, ha nem csoportosan tart órákat. Sok anyagot tud adni, meg tippet is😊

(23 voltam)

2021. febr. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén faszoм se tudja ki kinek írt vagyhogy mit kéne írnom és kinek szóval beszélek a nyelvekről

Tényleg nehéz választani, én az angol után szinte kötelezően válaszottam a németet amit megszeretettem magammal. Továbbá oroszul is tanulok, az is egy nagyon király nyelv. Nem tudom ez a 3 nyelv mikor lesz felsőfokú de ha 4. vagy 5. nyelv kell majd, nehéz lesz választani

A francia érdekes de nehéz, az olasz meg a spanyol kicsikét divat nyelvek és nem érnek sokat (de az olaszt még néha lehet is hasznosítani), a norvég/svéd/dán/finn négyesből is lehetne választani. A norvég elvileg egy szuper egyszerű nyelv szóval az is jó lehet.

2021. febr. 1. 22:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!