Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tehetek az ilyen halogatós...

Mit tehetek az ilyen halogatós, kiszámíthatatlan emberekkel?

Figyelt kérdés

Van egy régi autóm és bent vagyok több autósközösségben. Lényeg, hogy ezeknek a csoportoknak (amiknek az alanya ugyanaz az autómárka) van egy központi karaktere, aki csupán 40 éves, de eléggé régóta benne van már az autófelújítás témakörében. Jó viszonyban van vele mindenki, beleértve engem is. Nagyon jó hírneve van, és alapján véve nem rossz ember, de eléggé sok bosszantó jelenséget kellett elszenvednem miatta. Enyhén szólva eléggé más a hozzáállása a kocsikhoz és bevallom, talán én vagyok az egyetlen a csoportokban, aki nem elégedett az ő munkájával (persze ezt nem fejtem ki nyíltan senkinek se).


#1 - Történt ugyanis, hogy 2019 végén vettem egy nagyon ritka, de egész jó állapotú, felújítható alufelni készletet. Mivel ennek az embernek nagyon jó hírneve volt a csoportokban és én is ismertem már egy ideje, hozzá vittem el a felniket felújításra. Gyakorlatilag azóta nála van. 85000 Ft-ban van nekem a felniszett és még mindig nem kaptam vissza tőle. Illetve egyszer visszakaptam tőle, amikor már nagyon siettettem a munkáját nyár végén, de gyakorlatilag pocsék munkát kaptam tőle. Elvittem profi felnifelújító céghez, ahol megállapították, hogy görbék a felnik, nem CNC-zték ki rendesen, hülyén festették le, egyszóval sz@r az egész. Még hülyének is néztek, hogy ilyen emberhez vittem el, mert ők állítólag két hét alatt elkészültek volna vele egy százasból. Mindegy, visszavittem a srácnak, gondoltam partner lesz benne, hogy befejezi értelmesen. És igazából tényleg parter volt benne, mert mondta, hogy ingyen befejezi nekem. Ez volt lassan fél éve. Tudom, hogy nála vannak még a felnik, mert ismerem őt annyira, hogy nem kockáztatná be a hírnevét 4 felniért, de nagyon zavar, hogy gyakorlatilag 1 éve halogatja az egészet. Mindig mond valami kifogást, hogy miért nem halad vele (pl.: gyereket állatkertbe vitte, édesapja beteg, stb.). Azt nem értem, hogy ha ilyen sok dolga van, minek vállalta be a felújítást? Ott hibáztam baromi nagyot, hogy hozzá vittem, nem egy profi céghez, akik bár többet kértek volna, de cserébe olyan sok ideje nálam lennének már a kerekek, hogy "meg is untam volna már őket" mostanra. Jelen helyzetben viszont nincs más választásom már, minthogy alkalmazkodjak hozzá, máskülönben vagy összebalhézok vele, vagy be kell nyelnem 85000 Ft-ot, vagy lesz egy félkész felniszettem, aminek a befejezését senki nem vállalná el értelmes összegért, vagyis kuka lenne. Nem ronthatok rá, nem olvashatom rá, hogy mennyire elb@szta az egészet, mert szerintem képes lenne az én hírnevemet is tönkretenni.


#2 - Ősz közepén összetörtem a kocsim. Bevágták előttem a satuféket egy labda miatt, én meg képtelen voltam megállni. Mindegy is, természetesen az én hibám volt, annyiban szerencsém volt, hogy édesanyámba mentem bele és az ő kocsijának semmi baja nem lett. Emlékeztek arra, hogy hülyének tartottam magam, hogy hozzá vittem a felniket? Ennél nagyobb hülye akkor voltam, amikor a kocsimat is hozzá vittem megjavítani. Két hétig volt nála, kib@szva az esőbe, meg a sárba, tiszta gány volt a kocsi, mire visszakaptam. 40000 Ft-ért a nagy semmit csinálta a kocsin. Kihúzta a homlokfalat, meg kihegesztette a motorháztetőt, de összességében egy rakás sz@r lett a munkája. Én ezt nem mondtam meg neki, sőt, azt hazudtam neki, hogy király lett. Abban a profi szervízben, ahol már többször dolgoztak a kocsimon (fényezés, motorfelújítás), meg értetlenül álltak, hogy így döntöttem, hogy hozzá vittem. Ők 120000 Ft-ból megjavították és lefényezték 8 nap alatt. Én meg álltam ott értetlenül, hogy bedőltem megint. Igazi hülye vagyok.


#3 - Íme a legfrissebb sztori róla: Mostanság felraktam nagyon sok eladó cuccot a klubba, köztük egy márkajelzést is. Lecsapott rá ez a srác. Végülis ő volt az első érdeklődő, meg szerettem volna megőrizni a jó viszonyomat vele. Megkérdeztem tőle, hogy hogyan fogja átvenni tőlem. Postázni nem akartam, mert csak kellemetlenségem volt ebből mostanában, elvinni meg nem akartam neki, mert messze lakik. Ő meg szokott a szomszéd városba járkálni alkatrészekért, ezért azt vártam tőle, hogy majd értejön esetleg. "Majd egyszer valamikor, amikor viszem a felniket neked." - Ez volt az a mondat, amikor végleg elegem lett belőle. Heten érdeklődtek rajta kívül a márkajelzésért, akik képesek lettek volna még aznap érte jönni, viszont már megígértem neki és nem adhatom oda másnak. Ha meg odaadnám akkor jönne az imidzsrombolás a részéről. Nekem fontos lenne eladni azt a márkajelzést, mert sok cuccom van, foglalja az is a helyem és kellene az az 5000 Ft is, amit kapnék érte. Postázni tudnám neki, de szerintem ott is kitalálna valamit.


Tudom, nagyon sokat írtam, remélem azért, hogy végig olvasta valaki. Teljesen tanácstalan vagyok ezzel az emberrel. Halogat, ígérget, szar a munkája (amit csak én látok), kifogásokat keres és nem léphetek ellene nyíltan. Én vagyok a legnagyobb hülye a világon, hogy ilyen szinten megbíztam benne, kezdve a felnitől, a kocsim javításáig. Sok pénzt és időt buktam miatta. Azon is gondolkodtam már, hogy fogom magam, kilépek a klubból és benyelem az egészet, hogy ilyen emberekkel hozott össze a sors, és, hogy ilyen sok pénzt és időt vesztettem ott. Törölném az ismerőseim közül is és örökre elfelejteném, hogy ennyire naiv voltam. De mielőtt ez megtörténne, szívesen elolvasnám mások véleményét erről. Lehet engem is szapulni, hiszen én voltam ebben a helyzetben a palimadár, de akkor legyetek szívesek, tegyétek meg ezt korrektül, mert így is kivagyok már.


20/F



#Én vagyok a legnagyobb hülye
2021. jan. 31. 16:23
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

Hát, most erre mit lehet írni? Ha valami van a kocsiddal feltétlen ehhez a csávóhoz vidd! :)

Akadj már le róla! Nem kell balhézni, hanem egyszerűen ne állj vele többet szóba! Teljesen hülyének néz amúgy. Amin valahol nem csodálkozok.

2021. jan. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
#1 <- Úgy tűnik lehetetlenséget kértem tőled az utolsó sorokban. Már én is elismertem, hogy marha voltam, ezen kívül szerintem is hülyének néz, de sajnos tettem érte tudatosan. Ezen kívül nem kapcsolódik ide az, hogy mi van a kocsimmal (amit különben én újítottam fel egymagam a fényezést és a motort leszámítva), én arra voltam kíváncsi, hogy kinek mi a véleménye a pasasról, mert a klubokban szinte már kántálják a nevét. Valami hiba van bennem azon kívül, hogy csőbe tudott húzni...
2021. jan. 31. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!