Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit csináljak, ha hiányzik a...

Mit csináljak, ha hiányzik a társaság és eluralkodik rajtam a bezártság érzése?

Figyelt kérdés
A szüleimmel élek, de mindketten dolgoznak és munka után már csak alszanak, tv-t néznek, telefonálnak stb. vagy éppen elmennek a barátaikhoz, de ezt leszámítva nincsen már kedvük semmihez. Maximum annyi, hogy köszönünk egymásnak és váltunk pár szót valami általánosabb témáról (pl. időjárás, mi volt a munkahelyükön és hasonlók) és ennyi. Minden nap csak velük találkozom, illetve az előbb említett pár szóban ki is merül a kommunikáció, amit mostanában lefolytatok. A barátaimmal nagyon ritkán beszélünk csak a neten keresztül, találkozni pedig abszolút nem szoktunk. Itthon elfoglalom magam valamivel minden nap (pl. hobbi, takarítás, tanulás, mozgás), de már egyáltalán nem érzem jól magam ebben a helyzetben, lassan már semmit nem tudok így élvezni, semmihez nincsen kedvem és csak szenvedek itthon. Néha el szoktam menni sétálni vagy biciklizni, de az sem sokkal jobb, mert ugyanúgy egyedül vagyok és egy semmilyen, unalmas, kihalt helyen élünk (vidéki kis település, sehol semmi és senki). Már lassan megpusztulok itthon, de nem tudom, hogy mit tudnék kezdeni ebben a helyzetben.
2021. febr. 17. 19:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ha te magad veted el a lehetőséget, akkor a másiknak esélye sincs visszautasítani.

Ha a visszautasítás ennyire gátol, azzal foglalkozni kell.


Mit szólnál egy kis játékhoz?

Kijelölsz 5 random embert a listán. Kiírod a nevüket egy listára, papírra. Ez fontos lépés, mert segít végig csinálni.

Ráírsz az egyikre:

"Bezárva érzem magam, érdekel, mi van mással, kedvem lenne telefonon dumálni egy negyed órát. Mesélj magadról valamit. Benne vagy?"


Ha nem ír vissza egyből, vársz 5-10 percet és ráírsz a következőre. Akkor írd meg, hogy "Ha van hozzá kedved, csörgess meg x és y óra között."

Ha nemet mond, áthúzod a nevét és írsz a következőre, aki kiírtál a papírra.

Ha azt mondja máskor: "Oké, mikor lenne jó neked?" Amit ír időpontot, azt felírod a neve mellé és észben tartod!


5 ember. Nem több. De ezekkel mind végig csinálod. Ha dumálok, nem kell róla szóljon. Érdeklődj, vele mi van. 10-15 perc. Nem több a dumálás. Ha kérdez arra válaszolj és nyugodtan kérdezz vissza, hogy ő hogy van azzal a témával. Az emberek szeretnek magukról beszélni. A végén meg az elköszönésnél mindenképpen említsd meg, hogy nagyon jól esett dumálni.


Ha 5 emberből egy sem válik be, írd össze, miket érzel és mi változott az első embernek való írás és a utolsónak való íráskor.


Másnap másik 5 ember.

Szintén írd le, miket érzel.


Aztán ha gondolod dumálhatunk priviben.

2021. febr. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
2021. febr. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Szerintem mi két külön világban élünk akkor... Az egyetemi csoportban sem válaszolnak az emberek még a legegyszerűbb kérdésekre sem vagy akár a folyosón sem köszönnek vissza senkinek. Nincsen olyan ember, akire bármi kapcsán rá tudnék írni és az nemhogy válaszolna, de csak ne nézne idiótának.
2021. febr. 18. 15:12
 14/15 anonim ***** válasza:

Pont ebben a pillanatban ért véget egy interjú a Klubrádióban. Most fog folytatódni hasonló témában.

Ott ajánlották pont erre a feszült, egyedüllevő helyzetre diákoknak a [link] oldalt és a 137-00 telefonszámot. (amit lehet, hogy egy 0 előhívóval kell hívni pl telekom előfizetés esetén).


Ugye ez elsősorban 18éven aluliakkal foglalkozik, de lehet van felnőtteknek is lelki-segély telefon, ahol lehet egy kicsit ventilálni.


Felnőtteknek: [link] 116-123

2021. febr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Másik generáció vagyunk, lehet, de nekem egy 64éves papa mondta ezt a módszert és én 30 évesen pontosan tudtam használni.


A saját elutasításod ismét leírtad. Nem adtál esélyt arra, hogy más utasítson el. Saját fejedben van egy börtön, ami szerint félsz a mások megítélésétől és az elutasítástól.

Itt már ott megbukik a beszélgetés, hogy te hajlandó-e vagy nyitni más felé.



A #12-ben lévő linken vannak online, anonim beszélgetős oldalak.

2021. febr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!