Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Vajon meg engedik azt, hogy...

Vajon meg engedik azt, hogy műtétnél/gerinc folyadék levételénél ott legyen a párod ?

Figyelt kérdés

Nagyon ijedős vagyok ha szúrnak...

Csak az írjon aki pozitívat tud mondani...

17/L



2021. febr. 22. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Műtétnél biztos nem.

Lumbálpunkciónál az egyik ismerősöm párja bent lehetett. Sőt, segített is lefogni a lányt. De nem tudom, hogy ez a mostani időszakban lehetséges e.

2021. febr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

Azért azt rohadtul nem értem, hogy egy felnőtt embert miért kell lefofni egy orvosi vizsgálatnàl...


Műtétnél csak a beteg és a személyzet lehet jelen. Továbbá mivel most covid van ezért a punkciónál is.

2021. febr. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

2-es! Azért nem érted, mert buta vagy!

Ha nem tudnád, a lumbálpunkciónál a gerinc csigolyák közé szúrják a tűt, ami eszméletlenül nagy fájdalommal jár. Fontos az, hogy mozdulatlan maradjon a páciens, ezért kell az emberek többségét lefogni, hogy még véletlenül se mozduljon meg közben.

2021. febr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Hármas, orvos vagyok, aneszteziológus rezidensként kezdtem. Ha 500-szor nem végeztem gerincvelői érzéstelenítést akkor egyszer sem. Lumbálpunkciót is végeztem nem egyszer. Haladjunk sorban, alap esetben nem jár nagy fájdalommal a beavatkozás, arról nem is beszélve, hogy adunk mellé érzéstelenítőt, olyan beavatkozást ami eszméletlenül nagy fájdalommal jár azt altatásban végzünk vagy valamilyen blokkban. A betegek többségét nem kell lefogni, a fegyelmezetlen idiótákat kell, továbbá a pszichés betegeket (ők nyilván nem tehetnek a dologról), persze jelen szokott lenni segítő személyzet, de extrémen ritka, hogy ott ténylegesen valami komoly lefogást kelljen alkalmazni, inkább csak a megfelelő pozíció fenntartásában segítenek. Ennyit erről.
2021. febr. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%

Rendben. Te egy nagyon empatikus orvos lehetsz a leírásod alapján. :)

Akkor nekem valószínűleg csak "fegyelmezetlen idióta" ismerőseim vannak, ugyanis mindenki azt mondta, hogy szörnyen fájt.

De köszönöm a felvilágosítást.


"Ennyit erről" :DD

2021. febr. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Rossz volt az érzéstelenítés, nem volt elég idő hagyva a két szúrás között, vagy rossz volt a beteg anatómiája. Egy 20 éves normális gerincű fiatalnál egy spinál (subarachnoidális neuraxiális blokk) olyan minimális fájdalommal jár megfelelő mondjuk 27G-s tű esetén, hogy nem szükséges fájdalomcsillapítás, mert a fájdalomcsillapítás nagyobb fájdalommal járna, mint maga a blokk. A lumbálpunkciónál lényegesen vastagabb a tű, ott azért kell érzésteleníteni. De a szörnyen fájt erős túlzás, arról nem is beszélve, hogy nem tudom, hogyan csinálod, hogy neked olyan sok ismerősöd van akit lumbálni kellett hogy ebből egy releváns mintád legyen, amikor ez nem egy kifejezetten gyakori beavatkozás. ÉS igen, a fegyelmezetlenség, a kooperáció hiánya jelentősen növeli a fájdalmat.
2021. febr. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Én sehol nem írtam olyat, hogy sok ismerősömet lumbálták.

Azt írtam, hogy mindenki akit lumbáltak az ismerőseim közül, nagyon erős fájdalomként írta le. (Egyébként ez a szám nem sok, csak 3 ) Tehát nincs releváns mintám belőle. Én csak ezt szűrtem le az elmondottak alapján.


Legutóbb az egyik helybéli 26 éves (lány) ismerősömet lumbálták, mert nagyon magas láza lett, félrebeszélt, és abban az időszakban előfordult több fertőző agyhártya gyulladásos beteg. Ezért lumbálták. (Neki amúgy nem az volt)


Viszont nagyon elcseszték, mert valamilyen - számomra teljesen érthetetlen módon - felkeltették és sétálnia kellett utána.

Emiatt hosszú ideig állandóan hányt és szédült.


Nem tudom meddig kell a vizsgálat után feküdni, és azt sem, hogy ez okozhat e bármi maradandó gondot, de rosszul hangzott mikor mesélték a férjével, hogy milyen állapotba került utána.

2021. febr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg utána aznap már nem szabad felkelni. De igazából ez ilyen vitatott dogma, a panaszok inkább a tű méretével vannak összefüggésben mint a fekvéssel.


Maradandó károsodást maga a felállítás nem okoz, csak iszonyat fejfájása lehet töle pár napig.

2021. febr. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
15%

Kedves kerdezo. Szerintem a valaszolok nagy ivben szarnak ra, hogy most meg jobban megijesztettek.

Rovid ideig fog tartani, ki fogod birni.

2021. febr. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Uhh. Nem kis vita lett belőle. A #9 válaszolónak köszönöm a lényegre törő választ. Bár a kérdésre így is csak félig kaptam választ.

Legyen mindenkinek szép napja. :)

2021. febr. 24. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!