Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Milyen volt sorkatonának lenni?

Milyen volt sorkatonának lenni?

Figyelt kérdés
Milyen volt akkor bevonulni, és hogy éltétek meg?

#sorkatonsaság
2021. márc. 17. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
"Há akkor megvót még a tisztelet és mindenki becsületes vót, megnevelték a fiatalokat!" -Bélabá 69 éves és soha nem volt katona.
2021. márc. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

A nagyapám utálta, úgy trollkodott mindenki ahogy tudott. Bár, ha nem kényszerítették volna és nem komcsik lettek volna a vezetők akkor lehet élvezte volna, mert amúgy az ilyeneket szokta.


A biosztanárom pedig élvezte. Rengeteg katona sztorit mesélt, pl: a kaszárnyában hogyan lopott az egyik bajtársa krumplit a konyhából és hogy bukott le. Ő inkább egy kötelező nyári felnőtt táborként fogta fel.

2021. márc. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan volt mint egy kolesz. Korán kelés, tanulás, gyakorlatok és többnyire szabad délutánok kimenővel, amikor lehetet kocsmázni, csajozni. Szerettem. Harckocsi irányzó voltam és ezt csak imádni lehetett.
2021. márc. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Idősebbek mondták, hogy elég durva volt, folyton ordibáltak velük stb. Azthiszem 18 hónapig szolgáltak, a végére már egész tűrhető volt.
2021. márc. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
A bevonuláskor rossz volt, utána a rendszer kijátszásáról szólt az egész. Az volt a lényeg, hogy kis előnyökhöz jussunk, kibújjunk a feladatok alól, többször mehessünk haza, meg ilyenek. Folyamatosan beárnyékolta a benti életünket, hogy bizonytalan volt még a leszerelés ideje is, mert akkor volt a Szerb Horváth háború és én hosszú ideig a határon voltam, ott volt arról szó, hogy rá kell húzni, ha úgy alakul.
2021. márc. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Volt számos kellemetlen, megalázó része a sorkatonai szolgálatnak. Az értelmet azzal ölte ki belőle a korabeli rendszer, hogy lényegesebb célként kitűzve erőltette a "szocializmus építését", mint a katonai ismeretek átadását, - így aki tehette, ott simlizett, ahol tudott. Ezzel együtt: a nők többsége nem is tekintett férfiként azokra a férfiakra, akik nem voltak katonaviseltek és a korabeli szülők is rossz szemmel nézték, ha egy olyan férfi próbálkozott be a lányuknál, akiről kiderült, hogy alkalmatlan volt katonának.
2021. márc. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!