Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ti miért akartok sorkatonák...

Molyember kérdése:

Ti miért akartok sorkatonák lenni?

Figyelt kérdés

Egyáltalán van olyan támogatója az ötletnek, akit érint is? Mert a többiek nyilván csak trollkodnak. Nincs rendes szakmátok? Miért lenne jobb minimális zsoldot kapni, mint rendes fizetést? Ha a fizikai megerősödés számít, akkor miért nem elég civil körülmények közt mondjuk harcművészetet tanulni, miért jobb állami irányítás alatt csinálni? Ha az erkölcsi tartás a fontos, akkor miért nem logikusabb felelősséggel járó szakmában dolgozni? A legzavarbaejtőbb számomra, hogy miért akarhat egy erős, heteroszexuális férfi hónapokig, akár évekig férfiakkal közösen élni, beleértve a közös fürdést és alvást, meg úgy mindent, ami ezzel jár. Ráadásul önként (a kérdésem a támogatókhoz szól, mint írtam feljebb), de úgy, hogy közben kötelező is legyen. Egyszerűen semmi észérvet nem találok mellette. Szolgálni a hazát? Tartsd be a törvényeket, adózz sokat. Megvédeni az országot? Ugyan. Vajon hány sorkatonával ér fel egy sok pénzből kiképzett, modern fegyverekkel felszerelt katona? Vagy akár egy öngyilkosságig elszánt terrorista? Fegyelmet tanuli? Arra ott a munkahely, mint írtam. Persze, normális, nem valami kis betanított butaság. Írjátok le, kérlek, miért mennétek, mit láttok benne.

Ja, mielőtt még: tudom, hogy nem vezetik be, legalábbis most nem. A kérdésem a sok támogatói komment miatt fogalmazódott meg bennem.


2016. jan. 21. 05:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%
Orbán Viktorért és a hazáért.
2016. jan. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Akar a gyász az lenni.
2016. jan. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha jár érte illetmény, mint a hivatásos katonáknak és beleszámít a ledolgozott évekbe, akkor nem bánom, legalább nem kéne álláskereséssel bajlódnom. De csak azért, hogy fölöslegesen elmenjenek hónapok, évek az életemből alkoholizálással, meg laktanya tagarítgatással a semmiért, azért fölösleges.
2016. jan. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem akar.


Az "öregek" is a saját idejükben utálták az egészet, csak utólag már elfelejtették.

2016. jan. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Én nem akarok, mert voltam, rohadt jó buli volt, örülnék, ha a fiam is megtapasztalhatná...
2016. jan. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én uazzal hordtam be a laktanyába a pálinkát meg a prostikat, amit ott tanultam a seftelésről az alapjaiban járult hozzá a későbbi egzisztenciámhoz.
2016. jan. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

'örülnék, ha a fiam is megtapasztalhatná...'


Ha önként jelentkezik, akkor van esélye. Csak nehogy az ellenkezőjét tapasztalja.

2016. jan. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%
Talpraesett fiam van, az apjára ütött, nem féltem... Szerződésesnek meg hülye lenne elmenni apró pénzért... Ha kötelező sorkatonaság lenne, akkor örülnék neki, hogy tudom, hogy megtapasztalja azokat a dolgokat amiket anno az apja is... De tulajdonképen abszolút hidegen hagy, hogy lesz e katona, vagy nem... Nem ezen múlik, hogy milyen ember lesz, hanem a nevelésen, arról meg gondoskodok, hogy egy legalább olyan szemét tahó legyen mint az apja. :)
2016. jan. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, maradjunk annyiban, hogy egy hazáját szerető magyar ember ezt a kérdést fel sem teszi.
2016. jan. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
47%

'Ha kötelező sorkatonaság lenne, akkor örülnék neki, hogy tudom, hogy megtapasztalja azokat a dolgokat amiket anno az apja is'


De nincs kötelező sorkatonaság, így a feltételezés már itt bukott.

És mit tapasztaljon még seftelésen kívül? :D

2016. jan. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!