Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Visszavágjak, vagy elengedjem?

Visszavágjak, vagy elengedjem?

Figyelt kérdés

Fiatal felnőtt koromban nem voltam jó állapotban sem egészségügyileg, sem lelkileg. Még rosszabbá tette a helyzetet az, hogy bántottak az emberek, közülük sokan nem voltak tisztában a problémáimmal, de voltak, akik igen, és még úgyis lenézően, lekezelően viselkedtek velem. Például az osztálytársaim az iskolában kapott eredményeimet illetően, mások a nőknél való sikertelenségem miatt.


Azóta eltelt sok-sok év és megváltozott a helyzet. Jól lettem egészség terén, sokat fejlődtem és még fogok is, elkezdtem sportolni, egyetemet végeztem, jó munkahelyeim lettek, most pedig már sokat is keresek. Azok közül, akik lenézően beszéltek velem, sokaknak a havi bérük az én heti fizetésemmel tud csak versenyezni. És még mindig csak huszonéves vagyok.


Van bennem frusztráció, mérgesség, hogy megmutassam az ilyen embereknek, akik sérelmeket okoztak nekem, hogy tessék itt van, elértem egy pár dolgot, és ő hol tart ehhez képest... sehol. Szívesen vennék elégtételt. De van ellenérzésem is ezt illetően. Talán túlságosan visszatetsző. Lehet, hogy jobb, ha nem mondok semmit, a tettek önmagukért beszélnek.



2021. márc. 25. 19:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
95%

Nagyjából ugyanezt az utat jártam be - de elég rossz dolgok történtek azokkal az emberekkel, akik anno bántottak. Gyerekes dolognak tartanám, hogy a szerencsémet és sikereimet az orruk alá dörgöljem.

Pl volt egy lány, aki anno kiszedte belőlem a tikaim és traktálta velük az osztályt, nyilvánosan megszégyenített, tönkretette az önértékelésem, érzelmileg kicsinált, stb. A pasija felcsinálta, aztán otthagyta terhesen - máig az anyjáéknál él, és most egy újabb suttyó alkesz pasija van, mindketten hájasak mint a disznók. Elég keményen elbánt vele az élet, és ettől nem érzem magam jobban. De magamtól undorodnék, ha bosszút állnék rajta.

2021. márc. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ne vágj vissza. A haragod nem fog csökkenni azáltal, hogy pár embernek a képébe ordítod: "hol tartasz te hozzám képest", a haragod viszont valószínűleg továbbra is veled marad.

Teljesen jogos az hogy haragszol rájuk, nem a jogosságát kérdőjelezem meg.

E problémával kapcsolatban pszichológus tudna segíteni igazán.

Nekem is van ilyen ismerősöm, még húsz-harminc év után is azt mondogatja, hogy hányszorosát keresi most annak a tanárnak a fizetéséhez képest, aki szemét módon viselkedett vele és mondogatta, hogy "semmire se fogja vinni az életben", "meg fogja buktatni" stb. Az ilyen emlékek felelevenítése és a vágy hogy "majd jól beolvasok" a harag elengedését nem segíti.

2021. márc. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

33. KÜLÖNBÖZŐ ERÉNYEK


Aki másokat ismer, okos.

Aki magát ismeri, bölcs.

Aki másokat legyőz, erős.

Aki önmagát legyőzi, hős.


Lao-ce: Tao Te King

[link]

2021. márc. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Jól van ez így? ***** válasza:
92%
Engedd el, de tényleg! Pont az ellenkezőjét érnéd el, mint amire számítasz.
2021. márc. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!