Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Melyik latin igét szoktátok...

Melyik latin igét szoktátok használni, mikor unatkoztok?

Figyelt kérdés
Én ezt: Exorcizamus te, omnis immundus spiritus, omnis satanica potestas omnis incursio infernalis adversarii. Omnis legio! Omnis con... potestas, omnis incursio infernalis adversarii. Omnis legio! Omnis congregatio et secta diabolica! Ergo, Draco maledicte et omnis......legio diabolica, adiuramus te! Exorcizamus te, omnis immundus spiritus, omnis satanica potestas, omnis incursio infernalis adversarii. Omnis legio! Omnis congregatio et secta diabolica! Ergo, Draco maledicte et omnis legio diabolica, adiuramus te
2021. márc. 30. 22:06
1 2
 11/12 PetheD ***** válasza:

Én a helyedben vigyáznék ezzel a szöveggel. Az ördögűzéshez (exorcizmus) felhatalmazás és felkészültség szükséges. Ráadásul T/1-ben íródott (exorcisamus).


Válaszolva a kérdésre, több latin szállóige is van, amelyet mondogatni szoktam. Tempora mutantur, et nos mutamur in illis. De gustibus non est disputandum. Néha a névszó- és igeragozást ismételgetem, hogy ne felejtsem el.

2021. ápr. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 PetheD ***** válasza:
Vagy, ha tudom, hogy az illető tanult latinul, olykor latinul szólok hozzá. Persze, van még mit csiszolni a tudásomon.
2021. ápr. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!