Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Akinek sok esze van, tudna...

Akinek sok esze van, tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Tudnatok mondani olyan latin kifejezeseket illetoleg tudomanyos szavakat amit beepithetek a beszedembe es okosabbnak tunhetnek?

Pl:pro es contra,nota bene stb...



2017. febr. 7. 07:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

sapienti sat

tale-quale

approximatíve

si tacuisses, ...

ars longa, vita braevis

alea iacta est

historia est magistra vitae

habent sua fata libelli

ne sutor ultra crepidam

quod licet Iovi, ...

2017. febr. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Ne akarj okosabbnak tűnni, mint amilyen vagy, mert ha nincs mögötte tudás, azzal csak magad alatt vágod a fejszét.
2017. febr. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Ez nagyon rossz hozzáállás bocsi ! Azzal akarsz imponálni,hogy olyan szót használsz amit eddig nem használtál...Én használok ilyen szavakat,de igyekszek átlagos nyelven beszélni másokkal,hogy 100%-osan megértsenek.Ne akarj másnak látszani,sem szerepet játszani.Hidd el megfogod bánni... Leírok neked egy esetet: Egy pasi vásárolt egy autót ami előtte egy orvosé volt.Közlekedett vele,és egy dugóban kivették a rendőrök az autót a sorbor,hogy tessék menni doktor úr,biztosan sietős a dolga.Pedig az az ember nem volt orvos.Eldicsekedett ezzel,hogy kivették a dugóból a rendőrök.Következő alkalommal egy baleset történt,akkor meg odamentek hozzá,hogy doktor úr tudna segíteni ? UGYANIS AZ ORVOS AUTÓK ELEJÉN VAN EGY VÖRÖS KERESZT JEL A SZÉLVÉDŐN.Na akkor azt mondta ez az ember,hogy máshova hívtak ! És bűntudatot érzett,és rájött,hogy ő nem jogosult arra a vöröskeresztre,és lekaparta a szélvédőről a vöröskeresztet.
2017. febr. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Attól nem leszel okos, hogy bemagolsz pár idegen kifejezést...
2017. febr. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%

Pl ezek:


[link]

2017. febr. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
nem okosabbnak fogsz tunni, hanem okoskodonak.
2017. febr. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
3# válaszoló vagyok.Oké.Legyen adok neked pár kifejezést.Úgy írom le ahogyan ki kell ejteni.Zárójelben a jelentése van. Vica-verza (ez azt jelenti,hogy kölcsönösen) releváns (helytálló,lényeges,idevágó) irreleváns (nem idevágó,nem lényeges) látens (lappangó,rejtett,megbúvó) Nem tartom magamat olyan hűű de okosnak,mert minél több dolgot tudok meg rájövök,hogy mennyi mindent nem tudok még.És az emberek sem szereti aki idegen szavakat használ,mert önmagukat érzik hülyének,hogy ők miért nem ismerik az a szót amit a másik használ...Én pont ezért beszélek átlagosan,hogy ne érezze magát a másik ember kevesebbnek.Lényegében teljen másként állok ehez a témakörhöz mint te.Fiatal felnőtt koromban én is másnak akartam látszani,de nem jött össze.Szerelmes voltam egy lányba aki a metál zenét,és metál zenekarokat szerette,én meg a diszkó zenét szerettem,és szeretem.Elő adtam magamat,hogy én mennyire bírom Marilyn Manson,és amikor a zenéje szólt fel sem ismertem :D Aztán elmondtam a lánynak az igazat,hogy ő érte adtam elő magamat metálosnak,hogy közel kerüljek hozzá :-) Ő meg elmondta hogy ő kapcsolatban van féléve,és elvan jegyezve,és tudom hogy igazat mondott...Ennyit erről,hogy milyen az amikor nem önmagunkat adjuk.Aki elfogad téged,az úgy fogad el ahogyan vagy ! 38 F
2017. febr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%

3# válaszoló vagyok.Még egy dolog.Ha a szavakat nem abban a témában használod amibe beleillő az is égés :-(

A releváns,és íreleváns szavak orvosi konzíliumokon szokott elhangozni.(a konzílium,az amikor több orvos megbeszéli,egy betegnek a gyógykezelését)

A látens az lappangó homoszexualitásra használják,vagy amikor nyomozók rejtett nyomokat keresnek.Vica-verza az inkább bölcsészek használják.De ott olyan a mondat szerkezet,és a beszélgetés,hogy abba bele illik.

Ha egy orvostan hallgató lánynál akarsz bevágódni,legyél őszinte.Én ezt tenném,csak én nem akarok ilyet.Meg vagyok elégedve az életemmel.Egy egyszerű hétköznapi emberként.

2017. febr. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

8-as, nem csak ilyen specifikus esetekben használják ezeket a szavakat. Látod, te is ismered őket, de okosabb nem vagy.


Nekem azért nehéz, mert egész nap az angolt használom, magyarosítani nem tudok, pl az ignoráns helyett nincs jobb szó.

2017. febr. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Önjelölt népművelők túl vannak értékelve.
2017. febr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!