Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Lenézek bizonyos embereket,...

Lenézek bizonyos embereket, hogyan lehetne ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Pl. azokat akik politikai témában úgy fejtik ki a véleményüket, hogy fogalmuk sincsen pl. a választási rendszerről vagy a közgazdaságról, történelemről. Amikor meg konkrétan rámutatnak, hogy téved (mert mondjuk egzakt számmal igazolható), akkor valami olyasmit odanyög, jó, hát ez a te véleményed (nem, nem vélemény, hanem tény).


De nem csak politikai témáknál megfigyelhető ez. Vannak nagyszájú, max. érettségizett frusztrációgombócok, akik nagyon szeretnének okosnak látszani, csak tanulni már büdös volt. Nem örülök annak, hogy van bennem lenézés. Keresztény vagyok és tudom, hogy ez ellentmond a szeretet törvényének. Mit tegyek, hogy ne nézzem le őket?



2021. ápr. 20. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagyon felbosszant, vagy miért pont a lenézést érzed..?

Nem kell velük foglalkozni....


Amúgy ezek tipikus Dunning-Kruger pozitív emberek... Minél hülyébb, annál okosabbnak érzi magát. :-D

[link]

2021. ápr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan vagyok. Bár nem pont politikával kapcsolatban merült fel, de én is hajlamos vagyok lenézni a buta embereket. Pl a te példád is felhúzott. Csak én nem tapasztalom mert ez a téma nem foglalkoztat annyira.

Nekem az segít, hogy értékelem a saját szerencsémet, hogy volt lehetőségem tanulni, és megérteni a dolgokat. Volt, aki segítsen, és olyan környezetben voltam, ami fejlesztő hatású volt. Nem mindenki ilyen szerencsés. Erre mindig emlékeztetem magam.

Még nagyon messze vagyok a teljes sikertől, de fejlődök.

2021. ápr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lásd árnyaltabban a személyiségüket.

Pl. az én szüleim is sok ostobaságot képesek mondani, ha politika kerül szóba, de ettől még szeretnek engem, szeretik az unokáikat, mindig segítenek, ha kérem őket.

Tehát van miért tisztelnem és szeretnem őket, és ebbe belefér, hogy egyes dolgokat elnéző mosollyal hallgatok tőlük (soha nem szállok vitába velük).

2021. ápr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 poni55 válasza:
Szerintem nem kell foglalkozni olyannal, aki ilyen makacs és nem vallja be, ha téved sem. Nem kell szóba elegyedned vele egyáltalán, vagy legalább nem olyan témákban amikben tudod milyen makacs/talán hülye álláspontja van. Ez nem segít a lenézésben, viszont szerintem természetes ez a dolog, így nem muszáj változtatni rajta, maximum elnyomni.
2021. ápr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Te nem keresztény vagy. Max. álkeresztény!


Lenézni pedig bárkit lehet. Ha megismernélek tuti lenne minimum 3 tulajdonságod amiért lenéznélek.

2021. ápr. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nyugodjon le mindenki. Ez nem számít lenézésnek!


Lenézés az, hogy pl. a barátaiddal gazdagok vagytok, de szeretne barátkozni veletek egy szegényebb fiú, de mivel szegény, ezért lenézitek, és erre tesztek egy lapáttal az egyértelmű testbeszéddel.


Az is lenézés, hogy te egyetemet végeztél, a másik meg 8 osztályt, és az iskolai végzettség alapján ítéled meg a másik félt, ezért butának nézed, lenézed, holott lehet a diplomáddal se tudsz magadról se gondoskodni egyedül, ő meg 3 gyereket nevelt fel és sokkal talpraesettebb. Érted.


Na amit írsz az szimplán annyi, hogy az illető tájékozatlan, az ellenvéleményt meg nem fogadja el. Attól két embernek is lehet hasonló élete, hasonló végzettsége, pénze, kapcsolatai, élete, de két teljesen ellentétes nézete, attól én nem fogom lenézni, mert nem ezt jelenti a szó.

2021. ápr. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Nyugi. Mindenki lenéz mindenkit. A fiatal az öreget, az öreg a fiatalt, a balos a jobbost, a jobbos a balost, a hívő az ateistát, az ateista a hívőt...

Még a tolvaj is lenézi a meglopottat.

2021. ápr. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A politikát csak példának írtam. Ahogy ki is fejtettem, nem csak ezen a területen mutatkozik meg ez. Nem is bal-jobb ellentétre (ezek az oldalak már nem is léteznek, hiszen a Fidesz pl. vegyes gazdaságpolitikát folytat stb.) gondoltam.


5, szerintem neked fogalmad sincsen a kereszténységről. Nem nyilatkoznál meg ilyen stílusban és hangnemben, ha lenne.


Úgy látom, ez egy furcsa embertípus: írásképe vagy szóhasználata alapján egyszerű, mégis olyan kérdésekben foglal állást nagy önbizalommal, amik baromira nem feketék vagy fehérek. Nem indokolnak, ok-okozati érvelést nem használnak, számokkal, tényekkel nem tudnak mit kezdeni. Mintha nem akarnák használni az agyukat.

2021. ápr. 20. 22:37
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Te beteg vagy😂😂😂
2021. ápr. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!