Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Wordpress weblapot szeretnék...

Wordpress weblapot szeretnék átszabni, de elakadtam. Kérdésem ez lenne: Ha az oldal forráskódját megnézem böngészőben, annak egy bizonyos részét meg szeretném változtatni, azt honnan tudom melyik fájlban találom azt a részt amit változtatni akarok?

Figyelt kérdés

#Wordpress #forráskód olvasás
2018. jún. 1. 12:15
1 2
 1/12 Kérdező95 ***** válasza:
Külön a sablonban szeretnél módosítani? Mondjuk eltüntetni az oldal aljáról hogy wordpress?
2018. jún. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Most tanulom a wordpressz saját célokra..

Egy sablonba szeretném azt hogy a logo mérete ne 128x128 legyen hanem akkora amekkora valójában a png! És ezt css-ben nem tudom megcsinálni mert a forráskódba van megadva és ott kell változtatni... Ha css-ben akarom akkor a kép minősége nagyon romlik hiszen a 128x128 képpontos logot nagyitom! A lényeg, hogy a böngészőbe mikor megnyitom a forráskodot ott meg van az a rész amit módositani szeretnék, de a wordpress mappán belül nem tudom hol lehet az a fájl amiben ez a kódrészlet szerepel.... Okés? :)

2018. jún. 1. 12:32
 3/12 anonim ***** válasza:

Nyilván, mert böngészőben a generált HTML kódot látod, a szerveren meg a szerveroldali kód van.

Hozzáértés és egy kis nyomozás nélkül ez nem fog menni.

2018. jún. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Használj total commandert, elég jó benne a keresés. Lehet fájl tartalomra is.


Logónál css-t és fájlt kell módosítani, mind a kettőt elérheted a developer toolsból, cssnél azt is írja, melyik fájl hányadik sora, sőt helyben módosíthatod is, hogy egyből lásd az eredményt.

2018. jún. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%
Még nagyon nem tartasz ott, hogy wordpressel huszárkodj.
2018. jún. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Te úgy estél ki anyádból, hogy kented vágtad kedves ismeretlen? Am köszi a segítséget....
2018. jún. 1. 19:01
 7/12 anonim ***** válasza:
Forráskód nélkül így nem tudunk segíteni, az olyan kérdések az ezotériába tartoznak. Konkrét kérdésre kapsz csak itt konkrét választ, a többivel inkább telejósdához érdemes fordulni.
2018. jún. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utsó vagyok, ha nem publikus, priviben tudok segíteni, de forrás nélkül nem.
2018. jún. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hosszú az út a végéig.

Igazából sosincs vége. Mindig jönnek új dolgok, és azokkal ha lépést szeretnél tartani, folyamatosan fejlesztened kell saját magad. A sablon ismerete nélkül elég nehéz lesz így segíteni neked.

2018. jún. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Itt a forrásból egy részlet:

[link]

a "costum-logo-link" classra tenném rá a logómat, csak az én logom 400x400... Storefront sablon!

Egyébiránt abban tudtok segíteni, hogy WP-ben melyik a legjobban átszabható sablon? Nem a tesztreszabásra gondolok mert akkor veszek egy Divit... hanem hogy melyik a legegyszerűbben megírt amiben egy kezdő is könnyebben mozog...

2018. jún. 2. 08:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!