Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi értelme így élnem?

Mi értelme így élnem?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok. Családommal nem tartom a kapcsolatot főleg most, hogy anyagilag a padlóra küldtek 2 hónapja nem fizetek számlákat, enni is alig eszek.


Barátaim nincsenek. Van egy " barátnőm" a héten karanténba voltam, megkértem h váltsa már ki a gyógyszert ez nem történt meg végül. Tegnap rám írt h dolgoztam -e holott tudnia kellett volna h még javában karantên van.


Nem értek semmihez. Nem tudok hangszeren játszani, énekelni, rajzolni, sportolni. Egy rakás szerencsétlenség vagyok. Ez mellé jött az anyagi csőd.


Pasiknál se jobb mindenki max csak dugni akar.


Én már teljesen elvesztem pedig igyekeztem.


Érettségim mellé van több szakmám is pl gyógymasszőr de ezzel is hiába hirdetem magam.

25 évesen vettem házat.


De nem érzem azt h én az életbe való lennék. Mindenki eltapos ha nem hagyom akkor is ők győznek.



2021. ápr. 25. 08:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Ha ilyeneken gondolkodsz, akkor sosem fogsz kimászni a gödörből. Engem végig szekáltak általánosban, középsuliban, így az önbizalmam a béka segge alatt volt. De rájöttem, hogy változtatni kell a hozzáállásomon és sokkal magabiztosabbnak, nyitottabbnak kell lennem. Ennek köszönhetően elkezdtem ismerkedni,edzeni, szórakozni járni és csajozgatni. Teljesen ki lettem cserélve mind külsőre és belsőre. Ahelyett, hogy egyfolytában felemésztett volna az a gondolat, hogy mekkora egy szerencsétlenség vagyok, inkább változtattam.


Pár klisés mondás, de mindig aktuálisak:

Aki dolgozni akar, az dolgozni is fog.

Aki gazdag akar lenni, az mindent megtesz azért, hogy gazdag legyen.


Lehet akármilyen szakmád, diplomád..ha nincs meg benned az ambíció sosem fogsz elérni nagy dolgokat benne. Ugyanúgy lehet egy büfészakkal is nagyot alkotni, mint egy mérnökivel is botladozni. Mindkettőre van példa az ismerettségemben...


Kapd össze magad és ne panaszkodj!

2021. ápr. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Fiatal vagy még, rengeteg dolgot tapasztalhatsz és tanulhatsz.

Ha eddig nem tanultál meg zenélni, énekelni, nem sportoltál, blablabla, akkor elkezdheted:)

Mindig van esély a változásra.

Mindig van esély a jobb életre:)

A pozitiv hozzáállás sokat segít.

Magad alatt vagy? Rend van otthon? Kezdd azzal, hogy rendet teszel, kicsit átalakitod a lakásodat, arréb húzol dolgokat, hogy egy kicsit más legyen a megszokott környezeted.

Találj valamit, amit eddig nem csináltál, és feldobhat.

Bármit, csak csináld! És ne add fel!

2021. ápr. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Ha huszonöt évesen már házat tudtál venni magadnak akkor nem vagy életképtelen. Attól lennél az hogy úgy érzed hogy nincsenek különleges képességeid? Amiket írtál, hogy nem tudsz például hangszeren játszani,ezek olyan dolgok amik tanulhatók. Ezekhez nem kell különleges képességű szuperhősnek születni. Én zenélek már elég régóta. Amikor először fogtam kezembe gitárt azt sem tudtam hogy hogy nyúljak hozzá. Csak görcsösen rakosgattam az ujjaim a gitár nyakán, közöm nem volt az egészhez. Nem hogy még énekeljek is mellé. Most már simán megy, teljesen természetes dolog, olyan mint sétálni. Meg azt, hogy én közönség előtt játsszak majd valamikor, vadidegeneknek?? Én, aki mindig egy visszahúzódó ember voltam? El sem tudtam képzelni. Tíz év múlva meg 30-40 embernek zenéltem pubokban. Csak csinálni kell, ennyi a titok. Az ember nagyon sok dologra képes ha beleteszi az időt és az energiát hogy elsajátítson valamit amit szeretne. Amit írtál az emberekkel kapcsolatban, hogy úgy érzed hogy mindenki el akar taposni, ez tudod hogy miért van? Egyrészt azért mert valószínűleg sugárzik rólad a belső bizonytalanságod. Ezt megérezve pedig egyből felbátorodnak azok az emberek akiknek az a szokásuk hogy másokat lehúzva, eltaposva próbálják felemelni magukat. Valójában persze nem lesznek ettől fentebb, de ők ezt hiszik. A legnagyobb kudarc az ilyenek számára az, hogy az erőlködésük ellenére te mégis a felszínen tudsz maradni, sőt erőt merítve valahonnan még feljebb is tudsz lépni minden téren. Ezeket az embereket ignorálni kell, a véleményük nem számít semmit, te csak magaddal és a céljaiddal foglalkozz. Egy idő után megedződik majd a lelked és egyre kevésbé veszed majd magadra ezeket a dolgokat. Vannak az életben ilyen időszakok amikor összejön minden,az életünk próbatételek sorozata,ezt el kell fogadni. Gondold át hogy mi most a legfontosabb megoldandó feladatod és csak ezzel foglalkozz, minden más ráér később. Ha a számláidat nem tudod fizetni az nagy baj. Munkát kell találnod, jelen helyzetben nem válogathatsz, bevételt kell szerezned, hogy ne adósodj el reménytelenül. Mellékállásban vállalhatsz takarítást például. Képzeld, vannak nők akik a használt bugyijaikat árulják a neten. Hihetetlen, de van rá vevő. Van több szakmád is, ez azt jelenti hogy keresed az utad, próbálkozol,foglalkoztat a jövőd, igyekszel felelősségteljesen élni. Szerintem pont hogy ritka az ilyen mentalitású fiatal nő manapság. Én legalábbis férfiként ezt látom. Nem igaz, hogy ezt előbb-utóbb egy komoly férfi nem fogja észrevenni, biztos vagyok benne hogy meg fogod találni a párod aki meg tud becsülni téged mindezekért.
2021. ápr. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Rend van itthon tegnap csináltam nagytakarítást.


Ügyetlen vagyok sok mindenhez. Próbáltam régebben gitározni de a komolyabb akkordokat nem tudom lefogni mert rövid az ujjam vagy nem tudom nem érem át rendesen. Hangom repedt fazék. Van munkám ennek ellenére se vagyok bentebb.


Szóval már nem hiszem h sokáig fogom magamat tartani. Jelentkeztem millió helyre h legyen másodállásom ,hirdetem a masszőrt is de semmi

2021. ápr. 25. 11:17
 5/13 anonim ***** válasza:

Kisebb gitár, ami jobban illik a kezedhez, és gyakorlás:)

A G-vel szenvedtem én is az elején:)

Hangot is lehet képezni. De ha ez nem megy, van még pár hangszer:D

És van még más hobbi:)

Most amugy szerintem az emberek be vannak szarva a személyes kontakttól, és aki gyógymasszőrhöz jár, az már ismerthez megy, nem keres újat.

Ha vége ennek a szarnak, talán könnyebb lesz.

Én is gondolkodtam rajta, hogy masszőrhöz kéne járnom időnként, a sok stressz meg irodai munka miatt, de nem most, hanem kicsit később.


Pasik se mind csak dugni akarnak, ki kell fogni értelmeset:)


A rakás szerencsétlenség ellenére még lehet viszonylag normális életet élni. Én is szerencsétlen vagyok, lefejelem az ajtót, kiugrik a bokám, térdem, elcsuszok, elvesztek mindent, belerugok az asztalba a kislábujjammal, de ezeken meg inkább nevetek:D:D

2021. ápr. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Elég nehéz bármi is mikor most az éhhalál szélén vagyok és nem is a saját hibámból. Dolgozom de mindent elvesz az a költség de még azt se tudom fizetni rendesen.


Inkább megölöm magam ezt nem folytatom így. Borzalmas mikor nincs senkid. Szószerint senkid. Nem beszélgetsz senkivel, nem keres senki, nem mehetsz ki senkivel.

2021. ápr. 25. 19:43
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha megfőzöd nekem, akkor kaphatsz a vacsorámból:D


Milyen költség veszi el?

Mivel küldött a családod anyagilag padlóra?

2021. ápr. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egyedül élsz a házadban?

Esetleg nem akarsz kiadni egy szobát albérletbe?


Lenne belőle pénzed, meg annyira egyedül sem lennél.

2021. ápr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Átjárós szobám van csak meg nem is akarok idegeneket a házba, elég volt anno a lakótársakkal mikor lopkodtak
2021. ápr. 25. 20:28
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha rossz az anyagi helyzeted, akkor ki kell lépni a komfortzonából, és olyan dolgokat csinálni, amit amugy nem biztos.

Lásd szoba kiadás, vagy bevállalni valami takaritós melót másodállásnak, amig kicsit jobban helyre nem jössz.


Ha sikerül, lelkileg is jobban fogod érezni magad.

Amiatt, mert anyagilag nem vagy stabil, a folyamatos stressz is rátesz a depidre.

2021. ápr. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!