Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek van értelme élnem?

Szerintetek van értelme élnem?

Figyelt kérdés

De most komolyan, gondoljatok bele ha ti lennétek ebben a helyzetben!


44 éves vagyok, egyedül élek, nincs családom, nincs gyerekem, nincs barátnőm, soha nem volt komoly kapcsolatom, rokonaim nincsenek, vagy nem tartom velük már a kapcsolatot, barátom sincs már egy sem, mind elkoptak.

Annyi, hogy bejárok dolgozni, ahol a kollégákat se nagyon tudom elviselni, utána hazajövök, így telnek a mindennapjaim már minimum 10 év óta.

Gondolkodom azon is hogy felmondok, aztán élek amíg élek, mert ennek semmi értelme.

Nem akarok öngyilkos lenni, még mielőtt valaki azt gondolná.

Mit lehet kezdeni egy ilyen élettel?

És ne mondjátok hogy menjek társaságba mert gyűlölök társaságba menni, szociális fóbiám van.


2020. szept. 13. 18:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
érdemes élned. Írogass ide, ha nincs más:)
2020. szept. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%
Egyébként meg miért érzed értelmetlennek, ha szociális fóbiád van és nem szereted az embereket? Mármint, ha tényleg szociális fóbiád lenne, akkor az lenne a szenvedés ha egy nagy családban kellene létezned. Így azt kell mondjam, hogy ez semmi esetre sem szociális fóbia, hanem inkább összeférhetetlenség vagy depresszió vagy ilyesmi. Nem gondolod?
2020. szept. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
41 vagyok és én dettó ugyanígy élek,annyi hogy még dolgozni is gyűlölök,és mára már semmi értelmét nem látom hajtani azért hogy legyen valamim,vagy elérjek az életben akármit is.Én nem is tervezek semmi kezdeni az életemmel,bejárok dolgozni,mert muszáj ja nem akarok éhen dögleni,de azon kívül nem csinálok semmit,tv-zek,fekszek.Igen,ahogy anyám is mondja,az enyém egy elpazarolt élet.
2020. szept. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

2. Nem panaszként írtam! Mondtam is, hogy nem akarok öngyilkos lenni. Teljesen jól elvagyok egyedül, volt hogy pl 6 hétig ki sem mozdultam a lakásból, emberekkel sem beszéltem, és akkor voltam a legjobban.

Ettől függetlenül nem látom semmi értelmét az életemnek. Annyi hogy így leélem, és kész?

2020. szept. 13. 18:12
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen érdemes élned.

Élj úgy ahogy neked tetszik, és ne a társadalmi elvárásnak megfelelően. Ha neked így jó akkor hozd ki belőle a számodra legjobbat. Ami meg zavar azon változtass, keress új dolgok után legyen az munka, szabadidős elfoglaltság vagy talán egy-két új ismerős,akik számodra szimpik de még nem képeznek tömeget hogy félj tőlük.

Apropó a szociális fóbia elég szar dolog, én is küzdök vele, azért tudom mit beszélek. Néha le kell nyelni a békát és elviselni számomra érdektelen embereket is, de érdemes kimozdulni először olyan helyekre ahol nem a nyüzsgés van.

2020. szept. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Van értelme, csak kêne vmi célt találnod magadnak. Egy férfi életében nem csak az asszony- 2 gyerek- vasárnapi fűnyírás lehet cél. Milliom dolgot ki lehet találni. Újíts fel egy autót/motort, építs terepasztalt, nevelj kutyát, írj könyvet, sportolj, tanulj nyelveket, utazgass, vagy akármi.
2020. szept. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha felmerül, hogy az életed értelmetlen, akkor valamiféle gondolatod csak van arról, hogy mi lenne az értelmes élet, igaz? Mire vágysz, mit szeretnél? Mit tartanál értelmesnek?
2020. szept. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

2, a szociális fóbia nem olyan mint amilyennek elképzeled.

Én is az vagyok, diagnosztizált. 16 éve.

Én szeretnék emberi kapcsolatokat (főleg hogy a fóbia előtt társasági ember voltam) de egyszerűen félek nyitni.

Szóval a fóbiás nem embergyűlölő, ugyanúgy szeretne tartozni valahová, nem antiszociális, csak nem mer hozzászólni senkihez, sokszor az emberek szeme elé kerülni sem.

2020. szept. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

"Ha felmerül, hogy az életed értelmetlen, akkor valamiféle gondolatod csak van arról, hogy mi lenne az értelmes élet, igaz?"

---

Nem. Én csak azt látom, hogy másoknak van. Pl. család, gyerek, karrier stb.

De ezek engem soha nem érdekeltek, így nem tudom, olyan mintha csak lennék.

Pl. tűzhetnék ki célt, amit szeretnék, hogy pl. egy nyaraló a Balaton parton, és oda visszavonulni, de belegondolok, és rájövök, hogy igen, és utána mi van? Mi változna? Akkor ott ülnék és ugyanezeken gondolkodnék.

2020. szept. 13. 18:37
 10/16 anonim ***** válasza:
60%

Ha így gondolod, akkor miért nem alakítasz a te életedned értelmet? NEm szeretnél se nőt, se gyereket. rendben egyik sem kötelező.

De nem értem hogy valójában most mi a gond? Te választottad hogy így szeretnél élni, most meg hirtele nincs értelme? Akkor mit szeretnél valójában ha becsukod a szemed és elképzeled magad? Mi az álomképed? Ha megvan, akkor cselekedj úgy.

2020. szept. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!